amplituner 5.1 z 2 wyjsciami hdmi

piechu

Member
Bez reklam
Cena za Zensory podawana jest w odniesieniu do jednej kolumny czyli wyjściowo ~ 3000 zł za dwie podłogówki.
 

piechu

Member
Bez reklam
za 5 tysięcy uda Ci się zestawić coś co w porządnie zagra w KD skoro na stereo Ci nie zależy.

edit:
doczytałem, że masz 40m kw.... ciężko będzie na takim metrażu, tutaj już potrzeba mocy
myslę, że w 5 tysiącach można by się zmieścić z głośnikami 5.0 a suba dokupić później.
Od siebie mógłbym polecić Indiana Line Tesi 565N i wraz z Pioniereem VSX-924 mieścisz się w 5 tysiącach.

Koledzy są bardziej oblatani w temacie to coś Ci doradzą :)
 
Ostatnia edycja:

Henry

Active member
Bez reklam
Spokojnie do 5 K złożysz zestaw ampli +kolumny 5.0
Jak pisałem pisz do blackninja, z tego co jakiś czas temu wspominał mają problem z dostępnością Pioneerów, ale pozostałe marki dostaniesz bez problemu... ;)
 

piechu

Member
Bez reklam
Dokładnie, pisz do blackninja i do wszystkich możliwych sklepów AV. Ceny wyjściowe podlegają mocnej negocjacji i z własnego doświadczenia wiem, że można dostać lepszą ofertę niż u forumowego kolegi blackninja. Przed zakupem jednak wybierz się na odsłuch i jak już uda Ci się znaleźć wymarzony komplet wtedy wal do sklepów z pytaniem :)
 

ArieLoOoPL

New member
co myślicie o tych głośnikach: magnat quantum 677 + magnat surrnd + center?


a może cos z używanych głośników?
 
Ostatnia edycja:

ArieLoOoPL

New member
szkoda mi jest wydac 3tyś na dwa głosniki, nawet na cały komplet.
myślałem, że coś***lepszego od moich amtechów znajdę za max 2tyś szczerze mówiąc.
Mając na myśli cały zestaw 5.1 za 2tyś zł.
 

werf

Active member
Bez reklam
Zerknij na ofertę Polskiej firmy Pylon Audio
Za nie wielkie pieniądze możesz kupić niezłe granie .Wystawiali się na Audio Shop z dużym powodzeniem
 

jgx

New member
Bez reklam
) i chciałbym zamienić***ów amplituner na taki, który będize miał dwa wyjścia hdmi - ponieważ posiadam projektor oraz tv, a ciągłe przełączanie jest uciążliwe.

Ale jeżeli faktycznie chodzi tylko o brak drugiego hdmi wcale nie musisz zmieniać ampli!. Jestem od 2 tygodni w identycznej sytuacji - kupiłem proja a też mam denona 2808 z jednym wyjściem, Kupiłem rozgałeżnik (spliter) hdmi - 1 wejście 2 wyjścia i jest super, nie wprowadza żadnych zakłóceń czy zmian w obrazie, koszt max 100 zł, No chyba że chcesz zmienić sprzęt i szukasz wymówki :) ale po co w takim razie piszesz takie rzeczy???
 

Saszku

New member
Z tych trzech znajdujących się w temacie do którego dałem link :

1. Onkyo TX-nr636 ok 2100 pln (obecnie w promocji z 2 głośnikami do atmos od EIC)
2. Pioneer vsx924 ok. 1900 pln (nagroda EISA 2014)
3. Denon avr X2100 ok. 2150 pln

Mogę napisać, że ONKYO jest OK. choć nie porównywałem z innymi, możesz też poszukać tańszego TX-NR626, z tego co wiem koledzy na forum zachwalali, że jest nawet lepszy pod niektórymi względami.
 

piechu

Member
Bez reklam
Hmm... można kupić w cenie do 2 tysięcy zestaw 5.0, który bardzo przyzwoicie zagra w KD (w stereo raczej sobie nie poradzi). Wharfedale Obsidian 600, które u mojego ojca grają na 32m2 - pytanie tylko czy poradzilby sobie na Twoich 40m2.
 

ArieLoOoPL

New member
z moim sprzętem jest troche więcej problemów, ponieważ:
nie ma wejścia hdmi, ma jeden optyk, więc teraz przełączam kable hdmi miedzy konsolą, tunerem telewizorem a projektorem, i do tego by mieć dzwięk, to przełączam optyki z konsoli i tunera.
więc po prostu przyda się mi zmiana amplitunera, gdzie wszystko podłącze po hdmi i nie bedę zmuszony do przełączania kabli.
amplituner znalazłem pionieera w atrakcyjnej cenie - używany i jest ok.
też w atrakcyjnej cenie chciałbym zakupić***głośniki do max 2tyś zł za cały komplet 5.1 - moje obecne amtechy nie grają najgorzej, ale chciałbym coś lepszego ale nie drogiego - bo mnei nie stać.
Proste.

W tamtym temacie jest amplituner do kwoty 2tyś***ja chce głośniki do tej kwoty.
 
Ostatnia edycja:

rafa@rafa

Active member
Bez reklam
też w atrakcyjnej cenie chciałbym zakupić***głośniki do max 2tyś zł za cały komplet 5.1
5.0 w najlepszym wypadku chyba że nie chcesz sobie wyraźnie polepszyć...

2x QAcoustic 2020i (700zł) + 2x QAcoustic 2010i (900zł) + QAcoustic 2000Ci (600zł) = 2200zł
Negocjuj lepsze ceny (te wziąłem z ceneo).

Inna opcja to kupujesz podłogowe QAcoustic 2050i (1150zł) + QA 2000Ci (600zł) + wykorzystujesz dwa głośniki z obecnego zestawu. Efekt najlepszy pod każdym względem i wydajesz mniej niż 2k.
 
Ostatnia edycja:

ArieLoOoPL

New member
QAcoustic 2050i - komplet kosztuje 2300 na allegro, a głośniki podłogowe są dla mnie istotne więc, pierwszy zestaw nie wchodzi w gre.

Widzę, że staracie się mi bardo pomóc, ale wydam max 2500zł na cały komplet głosników - 5.1 0 jak będę zmuszony kupić głośniki TAGA albo JAMO to kupię, bo i tak jak na moje będą grały lepiej niż moje AMTECHY z jvc th-d5.
 
Ostatnia edycja:

ArieLoOoPL

New member
a co myślicie o głosnikach:
QUADRAL ARGENTUM 07.1 używanych,
nowych:
QUADRAL QUINTAS 5000 II
QUADRAL QUINTAS 505 /6000
?

Czy lepiej te Dali Concept 6 bez subwoofera?
 
Ostatnia edycja:

Baltazar Gąbka

New member
Bez reklam
Do 2000 ampli z dwoma HDMI to jeszcze Harman AVR-171

big_171-3.jpg
 
Do góry