Onkyo Nr717 BRAK DTS HD

P-U-M-A

New member
Witam. Jestem zadowolonym posiadaczem amplitunera Onkyo NR717 oraz kolumn Dali zensor 7.
Dzisiaj po raz pierwszy chciałem włączyć film z dzwiękiem DTS HD. Film jest w formacie MKV.
Jeżeli w Odtwarzaczu BD mam ustawione na Bitstream to jest brak dzwięku. Jeżeli jednak mam ustawione na PCM wtedy słychać dzwięk ale amplituner nie wyświetla komunikatu o rodzaju dzwięku tylko piszę Multich. Pytanie czy mam zostać przy PCM i to jest prawdziwe DTS HD czy należy coś zmienić w ustawieniach?
 

Rafal7

Banned
Jeżeli na amplitunerze wyświetla się Multi to znaczy że całe dekodowanie dźwięku odbywa się w bd.Jak masz podłączony bd do amplitunera?
 

P-U-M-A

New member
Dzięki za szybką odpowiedź wszystko jest ze sobą połączone przewodami HDMI
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Dźwięk normalnie powinien iść na ustawieniach Bitstream, i na ampli wtedy wyświetli się odpowiedni napis. Zacznij od początku, jaki posiadasz model BD? Napisz ustawienia dźwieku w tym BD?
 

P-U-M-A

New member
Witam. BluRay Player to panasonic BDT220. Z funkcji wyjścia dzwięku mam jeszcze.

-Efekty dzwiekowe wył
-Rozszerz. dial. wył
-Dynamiczna Kompresja zakresu wył
-Cyfrowa kompresja dzwięku
*Dolby Digital/dolby digital HD -Bitstream
*dts/dts HD -bitstream
*dzwięk Mpeg- bitstream
*dodatkowy dziwk BD-Video wył
*wyprowadzanie dzwięku HDMI wł.
-kompresja PCM wył.
-Downmix zaszyf.dzw.dook
-opóźnienie dzwięku 0ms

W trybie bitstream DD i DTS działa elegancko. Ładnie amplituner wykrywa format i jest elegancko. Wczoraj chciałem włączyć film z dzwiękiem DTS HD i cisza. Działa tylko w trybie PCM.

Może musiał bym pobrać jakąś próbkę z dzwiękiem DTS HD i sprawdzić czy może film nie ma uszkodzonej ścieżki dzwiękowej.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Jak kobita odejdzie od mojego okienka na świat:) to sprawdzę u mnie jak wygląda z tymi ustawieniami, ale wydaje mi się że masz ok. Na początek załatw sobie jakiś inny materiał w DTS HD, bo może faktycznie coś z nim nie tak. Kable HDMI raczej bym wykluczał, bo ja też mam jakieś zwykle i stare i u mnie wszystko chodzi jak należy.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Nie wiem co to może być. U mnie nie było problemów, nawet po pierwszym podłączeniu BD i szybkiej konfiguracji. A sprawdź jeszcze w amplitunerze, czy może sa jakieś opcje dekodowania? A w ogóle jak włączysz material, to zmieniasz ścieżkę audio w opcjach odtwarzacza BD?
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
A jest mozliwe żeby z MKV nie odtworzył, a z plyty odtwarzał? Uważam że to bez róznicy, bo odtwarzacz wypuszcza sygnał do amplitunera, w którym zostaje on zdekodowany.
 

P-U-M-A

New member
Nie wiem co to może być. U mnie nie było problemów, nawet po pierwszym podłączeniu BD i szybkiej konfiguracji. A sprawdź jeszcze w amplitunerze, czy może sa jakieś opcje dekodowania? A w ogóle jak włączysz material, to zmieniasz ścieżkę audio w opcjach odtwarzacza BD?
Tak była wersja Niemiecka i Angielska DTS HD i jedna niemiecka DD. I tylko DD działa bez problemu.
 
Do góry