Auro-3D.

rafa@rafa

Active member
Bez reklam
Auro 3D właśnie wywodzi się z chęci przedstawiania muzyki na koncertach więc ta ilość nie dziwi.
 

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
Być może. Tego nie wiem, bo i filmów też już trochę jest. Ale z tego co widać, po realizacjach muzycznych, na chwilę obecną jest to dla dość wąskiego grona entuzjastów tego formatu. Nie mniej jednak to, co można znaleźć w Sieci, mnie osobiście przypada do gustu. Pozostaje kwestią, czy Auro-3D pojawi się na większą skalę (bez opłat) w sprzęcie rynku konsumenckiego, czy też zostaje formatem niszowym (hi-endowym? ;)) dla nielicznych.
 

rafa@rafa

Active member
Bez reklam
Do mojego ampli to wciąż oplata 149€ za ten soft więc jak będą w ten sposób robić to niczego nie spopularyzują.

A twórca jest związany z muzyka klasyczną więc pewnie stąd.
 

bubafat

Active member
Bez reklam
Auro od jakiegos czasu rozwija nowt format AUROMAX , ktory poza kanalami, odsluguje rowniez obiekty. Moze ten zagosci w przyszlych urzadzeniach KD.
 

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
Marantz juz ja "otrzymal" kilka dni temu.
Naprawdę? I to dotyczy modeli wymienionych w artykule? Jeśli tak, to o czym Oni piszą?
Chyba, że teraz chodzi o zakup „płytki”, a w późniejszym terminie pobranie oprogramowania do niej. Ale jaki miało by to sens? Naprawdę, nie wiem. Tylko domniemywam.
Ale chyba nie jest warta 149e, ;)
No cóż. Jeśli było by mnie stać na X6200, a tym bardziej na X7200 to nie widzę problemu, aby zakupić Auro. :wink: Chyba, że ktoś nie jest tym zainteresowany.
 

Bipo

Active member
Bez reklam
U siebie pojawiła mi się możliwość aktualizacji swojego ampli o Auro 3d z tym że jest to płatne (wyświetla mi komunikat). Dzwoniłem do Horna, powiedzieli mi że to koszt 200 euro. Tylko z tego co się orientuje Auro zaleca inny rozstaw kolumn niż Dolby Atmos. Tj. Dubluje kolumny dolne na warstwę górna i to ni jak się da wykorzystać jak bym chciał skorzystać z rozstawu kolumn do atmosa... :-(
Trzeba mieć albo rozstaw do atmosa albo do Auro bo dwa w jednym jakoś to średnio widzę...
ps. Aktualnie widziałem w Saturnie 1 film z Auro 3d tj. Piksele. Z atmosem jest tego zdecydowanie więcej.. ;-)
 

bubafat

Active member
Bez reklam
Naprawdę? I to dotyczy modeli wymienionych w artykule? Jeśli tak, to o czym Oni piszą?
Chyba, że teraz chodzi o zakup „płytki”, a w późniejszym terminie pobranie oprogramowania do niej. Ale jaki miało by to sens? Naprawdę, nie wiem. Tylko domniemywam.

No cóż. Jeśli było by mnie stać na X6200, a tym bardziej na X7200 to nie widzę problemu, aby zakupić Auro. :wink: Chyba, że ktoś nie jest tym zainteresowany.
U mnie na SR7010, notyfikacja wita mnie od kilku dni.
Montas na drugim forum potwierdził, to dla tego samego modelu. Pre-Pro miały dostać gratis. Jak jest nie wiem, bo nie śledzę.
 
Do góry