Kino domowe do małego pokoju dziennego

zimny18

New member
Witam poszukuję kina domowego do pokoju niewielkiego 15m2

Mój przedział cenowy to do około 2 tys na amplituner i około 3 tys na zestaw 5.0 nie chcę suba za małe pomieszczenie.

Mój typ na amplituner to:
ONKYO TX-NR535
ONKYO TX-NR636

Natomiast głośniki to:
JBL ES pack 5.0 z frontami es80
lub
Jamo S 628 HCS

Nie odsłuchiwałem żadnego z tych zestawów ale subiektywnie mi się podobają.

Mam możliwość słuchania starszego brata onkyo z głośnikami jbl es 90 i brzmienie mi odpowiada.
 

quasimodek

Member
Bez reklam
Jak brzmienie Ci odpowiada to bierz Onkyo + JBL. Dobrze się łączą. Słuchałem Jamo 606 z Denonem i Onkyo i wybrałem to co mam w stopce. Jeżeli znajdziesz to wg mnie lepiej nawet starszy 616 bo nowsze dostały wbudowane wi-fi i BT ale wyraźnie lżejsze wagowo się zrobiły więc gdzieś przyoszczędzono na innych komponentach. Inaczej też mocowo na papierze wypadają.
 

zimny18

New member
W takim razie może jakieś propozycje? Ze względu na metraż zrezygnowałem z suba a szukałem kolumn z bass reflexem. Nie jestem żadnym znawcą dlatego swój wybór chciałem skonsultować na forum i chętnie wczytam się w różne sugestie.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

SebaK1205

New member
Bez reklam
Sub do kina to moim zdaniem podstawa... na ten metraż wystarczający bedzie ES150P - sam taki posiadam i elegancko tworzy niesamowite efekty akcji...
 

zimny18

New member
Faktycznie ciekawe. Trochę droższe ale... muszę ich posłuchać bo model wyższy 280 może być przesadą dla moich możliwości. Dziękuję za radę.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

ares20

New member
Każdy będzie pewnie powtarzać jak mantra, że najważniejszy jest odsłuch.

W pomieszczeniu o podobnym metrażu co Twoje odsłuchiwałem trzech zestawów kolumn stereo:
- Pylon Audio Pearl 25
- Melodyka B L 30
- Indiana Line Nota 550

Kolumny były podłączone pod budżetowego Denona X1000.

Pod względem wizualnym na początku spodobały mi się kolumny będące przedłużeniem Roth Oli 30 pod innym szyldem, które wyglądają korzystnie z częściowo lakierowanymi frontami. Namówiono mnie jednak na posłuchanie też Indiana Line Nota 550, a później Pylon Audio Pearl 25.

Byłem w szoku jak usłyszałem. Po kilku minutach w tym połączeniu miałem ochotę wyłączyć cały zestaw. Rozlazły bas zalewał pozostałe pasma. Niewiele pomogło zmniejszenie natężenia niskich tonów. Gdy niskie tony w muzyce były nieobecne to ich brzmienie mi się podobało, ale lekko dudniący mało dynamiczny (połączenie z x1000) sprawia, że to kolumny nie dla mnie. Nie mogę napisać, że są złe. Na pewno znajdą się osoby, które je polubią.

Następnie Indiany.Gdy już stanęły w odpowiednim miejscu okazało się, że wyglądają rewelacyjnie. I grają bardzo przyjemnie, melodyjnie, z miękkim basem. Dźwięk jest zbalansowany, harmonijny, wszystko wydaje się być na swoim miejscu. Nie słuchałem ich długo, ale dźwięk nie był męczący. Wydaje mi się, że są to kolumny, które sprawdzą się względnie w każdym typie muzyki. Tylko jeden problem - mało dynamiki w połączeniu z x1000.

Ostatnie były Pylony, które basu mają sporo, ale nie zalewa on całego pasma jak BL 30 - za to przyjemnie wibruje. Od Indiany grają bardziej żywiołowo, niekiedy nawet ostro. Niestety po niedługim odsłuchu w niedużym pomieszczeniu stały się trochę męczące. Raczej nie bardzo nadają się do niedużych pomieszczeń.

Przy okazji podpinam się do pytania dotyczącego amplitunera w granicach 1500-2000 PLN. Może właśnie do Indiany Line Nota 550.
 
Ostatnia edycja:

Henry

Active member
Bez reklam
Zobacz coś z Marantza -NR1604 lub SR5008 (ale tu już niewiele ponad 2 tyś), w zbliżonym budżecie jest też Denon X3000, a na końcu X2000.
Możesz zobaczyć też coś z Pioneera, np. 924, widziałem, że ma pre-out na fronty oraz Harmana 161
Oczywiście porównaj je na odsłuchach, bo jak pisałeś z X1000 szału nie ma, a w necie sporo pozytywnych opinii ;)
 
Do góry