Yamaha RX-V775 - Jaskrawe kolory

v1ck

New member
Hej,
Mam mały problem z moja yamaszka.
Ogólnie jestem bardzo zadowolony z zakupu, ma wszysto to czego potrzebuje a nawet więcej :)
w kinie sprawdza się super, do muzyki mam podłączony zewnetrzny wzmacniacz przez pre-out.

Problemem są strasznie przejaskrawione kolory. Mam podłączonego HTPC, który jak był podłączony bezpośrednio do TV lub projektora to kolory były normalne.
Sygnał puszczony przez yamahe jest strasznie wyostrzony, kolory i kontrast podwyższone.


Nie moge nigdzie znaleźć opcji dotyczących obrazu w amplitunerze. Ktoś miał podobny problem i może pomóc ?

Pozdrawiam.
 

werf

Active member
Bez reklam
Podręczne menu Video Mode ewentualnie główne menu video.Tam zaznacz Auto lub bez ingerencji

Z tego co kojarzę niskie modele nie miały procesora wizji więc możliwości ograniczone włącz/wyłącz/zmiana rozdzielczości
 
Ostatnia edycja:

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
U mnie w Onkyo, chyba w zakładce Monitor Out mam mozliwość ustawienia jaki sygnał ma wychodzić z amplitunera. Można ustawić skalowanie do róznych rozdzielczości, Auto i chyba Through, czyli obraz przechodzi taki jaki został wypuszczony z BD/DVD czy dekodera bez żadnej ingerencji ze strony amplitunera. Dodatkowo mam jeszcze inne ustawienia typu Game, Film czy również Through, ale nie pamiętam w jakiej zakladce. Więc Ty też musisz mieć jakieś opcje dotyczące obrazu? U mnie zmiany są widoczne.
 

werf

Active member
Bez reklam
niestety bez widocznej różnicy.

Ps. RX-V775 to niski model o_0?

Ok niech będzie budżetowy

U mnie w Onkyo, chyba w zakładce Monitor Out mam mozliwość ustawienia jaki sygnał ma wychodzić z amplitunera. Można ustawić skalowanie do róznych rozdzielczości, Auto i chyba Through, czyli obraz przechodzi taki jaki został wypuszczony z BD/DVD czy dekodera bez żadnej ingerencji ze strony amplitunera. Dodatkowo mam jeszcze inne ustawienia typu Game, Film czy również Through, ale nie pamiętam w jakiej zakladce. Więc Ty też musisz mieć jakieś opcje dotyczące obrazu? U mnie zmiany są widoczne.

No tak Krzychu tylko w twoim siedzi Faroudja
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Uważam że w każdym ampli powinna być opcja przepuszczania obrazu bez ingerowania w sygnał? Przecież skalowanie do Full HD już chyba wszystkie posiadają?
 

Henry

Active member
Bez reklam
Jakoś nie chce mi się wierzyć, żeby w 775 nie było tej opcji....niby budżetowy, ale to dość wysoki model
Poszukaj dokładnie w instrukcji
 

werf

Active member
Bez reklam
Taka opcja jest napisałem poniżej
Ale u kolegi V1ck nic nie zmienia chyba że nie wypróbował wszystkich możliwości
 
Do góry