Nowe Dekodery dźwięku przestrzennego DTS-X i Auro 3D - co to jest? opinie, wrażenia.

robertuss

Active member
Bez reklam
Pierwszy Film z DTS X , premiera w Lipcu 2015.Woja formatów Audio rozpoczęta

Ex Machina

journal.php


81IW2qB3fgL._SX522_.jpg
 

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
Film widziałem i raczej nie jest to produkcja do szaleństw z nowym formatem, jak miało to miejsce w przypadku Transformersów w Atmosie. Raczej trzeba będzie wyszukiwać smaczków co, niekiedy, może naprawdę zaskoczyć.
 

robertuss

Active member
Bez reklam
Film widziałem i raczej nie jest to produkcja do szaleństw z nowym formatem, jak miało to miejsce w przypadku Transformersów w Atmosie. Raczej trzeba będzie wyszukiwać smaczków co, niekiedy, może naprawdę zaskoczyć.

Z formatem DTS X odkryjesz nowe doznania;) Musisz go mieć.;) a ty ogladałeś na tradycyjnym systemie pewnie?
 

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
Z formatem DTS X odkryjesz nowe doznania;) Musisz go mieć.;) a ty ogladałeś na tradycyjnym systemie pewnie?
Zgadza się.:) A mieć trzeba, żeby się z nim "pobawić". ;) Poza tym, podoba mi się.

Ale, co ciekawe, film na BD, wydany jest tylko z dźwiękiem DTS - jako HD. :D Przynajmniej to wydanie.

Dolby potraktowany po macoszemu.



Technical Details

Blu-ray Format: 1080P HighDefinition 16x9 Widescreen (2.40:1)

DVD Format: 16x9 Widescreen (2.40:1)

Blu-ray Audio: English DTS:X™ Audio,DTS Headphone:X™ Audio, English 5.1 DTS-HD Master Audio™ and English 5.1 DTSDigital Surround™ Audio

DVD Audio: English 5.1 Dolby Digital

Blu-ray Closed-Captioning: EnglishSDH

DVD Closed-Captioning: English

Subtitles: English and Spanish

Feature RunTime: 108 minutes

"Ex Machina" to be First Blu-ray with DTS:X Soundtrack - July 14, 2015 - The BigScreen Cinema Guide
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ciekawy jestem jak się sprawdzi w praktyce.
Jak będzie to przynajmniej poziom Atmosa, to jest dobrze.
 

robertuss

Active member
Bez reklam
Zgadza się.:) A mieć trzeba, żeby się z nim "pobawić". ;) Poza tym, podoba mi się.

Ale, co ciekawe, film na BD, wydany jest tylko z dźwiękiem DTS - jako HD. :D Przynajmniej to wydanie.

Dolby potraktowany po macoszemu.



Technical Details

Blu-ray Format: 1080P HighDefinition 16x9 Widescreen (2.40:1)

DVD Format: 16x9 Widescreen (2.40:1)

Blu-ray Audio: English DTS:X™ Audio,DTS Headphone:X™ Audio, English 5.1 DTS-HD Master Audio™ and English 5.1 DTSDigital Surround™ Audio

DVD Audio: English 5.1 Dolby Digital

Blu-ray Closed-Captioning: EnglishSDH

DVD Closed-Captioning: English

Subtitles: English and Spanish

Feature RunTime: 108 minutes

"Ex Machina" to be First Blu-ray with DTS:X Soundtrack - July 14, 2015 - The BigScreen Cinema Guide


Obecnie w sprzedaży jest DTS HD , ale jak pisze w info w lipcu ukaże się kolejna wersja.Jakby teraz nie mogli jej wypuścić.Ale nami motają.To samo z Gravity czekamy na wersje Atmos
 

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
Ciekawy jestem jak się sprawdzi w praktyce.
Jak będzie to przynajmniej poziom Atmosa, to jest dobrze.
Myślę, że o to można być spokojnym. DTS jeszcze nigdy nie zawiódł. Bynajmniej mnie. :)

W sobotę, poraz enty, „odpaliłem” sobie Tron-Legacy. Jak dla mnie, to wciąż nr. jeden, jeśli chodzi o doznania dźwiękowe. Transy tak do mnie nie przemawiają jak ten film. Owszem,Transformersi to inne doznania; majstersztyk animacji i grafiki komputerowej.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Tron tak, zgadza się, ale tam bardziej klimatycznie, no i pierwszoligowe 7.1 z bardzo fajną muzyką Daft Punk.
Można słuchać na okrągło:
https://www.youtube.com/watch?v=YKEZoOjc6to
Transi to przede wszystkim efekty surround, nie sub, nie muzyka, a praca poszczególnych kanałów.
 
Ostatnia edycja:

[Raccoon]

New member
Bez reklam
Jeden i drugi genialny. Ja jednak wyżej cenię W TEMACIE DŹWIĘKU Transów. Surroundy i piękny niski punktowy bass. Tron to super muza. Ale muza to tylko tło, poczas gdy efekty to jednak treść. W każdym razie oba filmy genialnie udzwiekowione :) tylko żal że nie mam miejsca na 7.1 :-(
 

Kamil_89

Member
Cześć, nie chcę zakładać nowego tematu dlatego podepnę się pod ten temat.
Pytanie odnośnie dekoderów dźwięku. Posiadam Sony DN-840.

Jak się ma Dolby ProLogicII lub DTS Neo Cin do sygnału DD lub DTS?
Czy jeśli odtwarzany jest dźwięk 2 kanałowy np z kablówki to kodek ProLogic lub Neo Cin tworzy wirtualne 5.1 tak?

A co w przypadku gdy ampli otrzymuje dźwięk DD lub DTS? Wtedy wybór ProLogic/Neo Cin ma jakieś znaczenie?
 

Drunk

New member
Bez reklam
ak się ma Dolby ProLogicII lub DTS Neo Cin do sygnału DD lub DTS?
Czy jeśli odtwarzany jest dźwięk 2 kanałowy np z kablówki to kodek ProLogic lub Neo Cin tworzy wirtualne 5.1 tak?

Zależy też jaki jest bitrate na danym kanale, bo przy kiepskim nie ma sensu bawienia się w ProLogic/Neo:C ponieważ z surroundów zamiast dźwięku, będzie się wydobywało jakieś charczenie.
 

Kamil_89

Member
tak to właśnie zauważyłem że jak niektóre kanały dają zwykły PCM 2.0 to przy PLII/Neo w surroundach są nietypowe dzwięki.

Jeszcze jedno pytanie czy jak otrzymuje dzwięk 5.1 np. w DD to ma znaczenie ustawienie PLII lub Neo?
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jak masz 5.1 w DD, to DPL nie powinno Cie interesować, no chyba, że jako uzupełnienie czyli w tym wypadku DD + DPL (do 7.1).
 

Kamil_89

Member
ok już wszystko jasne :) mam 5.1 tylko
a z doświadczenia wiecie może czy do dekodowania na 5.1 lepiej używać PLII czy Neo ? W internecie są niestety sprzeczne informację.
dzięki za odpowiedzi
 
Do góry