Marantz nr 1504 czy Denon AVR-X 1000

VIOLATOR74

Member
Bez reklam
Który z tych amplitunerow byscie polecali. I jakie kolumny do nich .Ogolna kwota jaka planuje wydac to max 3000-3500zl. Amplituner bedzie uzywany jako kino domowe i do sluchania muzyki ,muzyka to Depeche Mode,muzyka lat 80 typu new romantic,elektroniczna,rock.
Widze tego Denona w takiej konfiguracji
Denon DBT-1713UD, AVR-X1000, Eltax Monaco 5.0 (czarny) - Dobra cena, Opinie w Sklepie RTV EURO AGD

Marantz

Kino domowe MARANTZ NR1504 + CS 260/23/225C MKII Czarny/Czarny, Zestawy kina domowego - sklep saturn.pl

Pytanie czy Marantz ma pl menu bo zalezy mi na tym. Wazne rowniez zeby amplituner mial radio internetowe.
 
Ostatnia edycja:

daroquaresma

Klub HDTV.com.pl
VIP
Może obejrz kolumny Indiana Line Nota 555 i do tego jakiś amplituner dobrać, nie napisałeś jaki masz metraż pokoju. No i z czasem pasuje zaopatrzyć się w jakiś subwoofer bo bez niego do oglądania filmów ani rusz. Myślę że ten Marantz NR 1504 nie był by zły , choć lepiej zawsze mocniejszy model wziąć ( np. 1604) ale wtedy budżet już sporo przekroczony... możesz zapytać blackninje czy ma jeszcze Denona X2000 ten też fajnie uzupełniłby komplet :)
 

Henry

Active member
Bez reklam
Który z tych amplitunerow byscie polecali. I jakie kolumny do nich .Ogolna kwota jaka planuje wydac to max 3000-3500zl. Amplituner bedzie uzywany jako kino domowe i do sluchania muzyki ,muzyka to Depeche Mode,muzyka lat 80 typu new romantic,elektroniczna,rock.
Widze tego Denona w takiej konfiguracji
Denon DBT-1713UD, AVR-X1000, Eltax Monaco 5.0 (czarny) - Dobra cena, Opinie w Sklepie RTV EURO AGD

Marantz

Kino domowe MARANTZ NR1504 + CS 260/23/225C MKII Czarny/Czarny, Zestawy kina domowego - sklep saturn.pl

Pytanie czy Marantz ma pl menu bo zalezy mi na tym. Wazne rowniez zeby amplituner mial radio internetowe.

- Ten zestaw Euro strasznie drogi, szkoda przepłacać. ;)
Zamiast BR Denona lepiej dołożyć kasę do lepszego amplitunera i kolumn.

- Marantz ma polskie menu, ale lepiej byłoby wziąć NR1604 i na tym metrażu zrobić KD na bazie kolumn podstawkowych.
np. Wharfadale Diamond 10.1; 10.0; 10CC, Boston Acoustics A26, A23; A225; Taga Platinum S40/B40 +central, KEFC1/C3+C6LCR(central); Klipsch B20; C10.

Ewentualnie jak kolega radził Indiana Line +Marantz 1604 lub X2000 i powinieneś w budżecie się zmieścić.
 

VIOLATOR74

Member
Bez reklam
- Ten zestaw Euro strasznie drogi, szkoda przepłacać. ;)
Zamiast BR Denona lepiej dołożyć kasę do lepszego amplitunera i kolumn.

- Marantz ma polskie menu, ale lepiej byłoby wziąć NR1604 i na tym metrażu zrobić KD na bazie kolumn podstawkowych.
np. Wharfadale Diamond 10.1; 10.0; 10CC, Boston Acoustics A26, A23; A225; Taga Platinum S40/B40 +central, KEFC1/C3+C6LCR(central); Klipsch B20; C10.

Ewentualnie jak kolega radził Indiana Line +Marantz 1604 lub X2000 i powinieneś w budżecie się zmieścić.
A jak wypadaja polskie kolumny na tle zagranicznych. Radmor jeszcze produkuje kolumny,kiedys dobre robili
 

Henry

Active member
Bez reklam
Obcowanie z polskimi kolumnami zakończyłem na etapie Altusów ;)
Niektórzy sobie chwalą, Tonsil, Pylon Audio, musiałbyś samemu porównać.
A do słuchania DM, jak masz w avatarze, to Indiany byłyby ok :)
 

VIOLATOR74

Member
Bez reklam
Obcowanie z polskimi kolumnami zakończyłem na etapie Altusów ;)
Niektórzy sobie chwalą, Tonsil, Pylon Audio, musiałbyś samemu porównać.
A do słuchania DM, jak masz w avatarze, to Indiany byłyby ok :)

Wszystko fajnie ale zestaw Marantz czy Denon plus Indiana Line to wyjdzie powyzej 4000 a planowalem zmiescic sie w max 3000zl.
A juz napalilem sie na te
http://sklep.rms.pl/pliki/pdf/test-opis-recenzja-tesi260.pdf
A tutaj nawet nie styknie na Indiane Note
Wiec chyba pozostanie kupic cos takiego z takimi glosnikami :

Denon AVR-X1000, Boston Acoustics CS 260/23/225 MKII (czarny) - Dobra cena, Opinie w Sklepie RTV EURO AGD


Kino domowe MARANTZ NR1504 + CS 260/23/225C MKII Czarny/Czarny, Zestawy kina domowego - sklep saturn.pl
lub

http://www.saturn.pl/bydgoszcz/kino...edale-obsidian-600-hcp-czarny-wenge,id-887142

Ktore glosniki z tych beda lepsze,nic lepszego w tej cenie widze ze nie znajde raczej
 
Ostatnia edycja:

Henry

Active member
Bez reklam
W cenie tego ostatniego zestawu mógłbyś mieć już X2000.
Podejdź do jakiegoś salonu posłuchaj i spytaj za ile jest do wzięcia, a nie za ile wystawiony ;)
Przy zakupie całości można sporo ponegocjować
Spytaj też oczywiście blackninja, teraz te modele można sporo taniej kupić, bo pojawiły się w sprzedaży nowe.
 

JanekM

New member
Potwierdzam podpowiedzi kolegów. Nie patrz na ceny katalogowe, pytaj o ceny do zapłacenia za konkretne zestawy. Ja tak właśnie zrobiłem, kupiłem w sklepie internetowym, ale pytałem i ostateczna cena była dużo niższa niż ta wystawiona.
Moim zdaniem unikaj też marketów, pytaj w sklepach specjalistycznych, za wszelką cenę spróbuj też uciec od podstawowych kolumn z marketowych zestawów - przecież to właśnie one będą grały tak, że będziesz zadowolony albo nie.
 

Henry

Active member
Bez reklam
Tak Bydgoszcz. A swoja droga wyszly juz nowe modele czy maja dopiero wyjsc bo moze warto by poczekac :)

Jeśli chodzi ci o nowe modele amplitunerów, to w przypadku niskich modeli niewiele się zmieni, a za cenę X1100 masz spokojnie mocniejszy X2000 i analogicznie w przypadku innych marek.
 

VIOLATOR74

Member
Bez reklam
Pisalem do Elektropunktu,czekam na info ciekawe co zaproponuja.Pisalem tez do BlackNinja ale cos nie odpisuje,zobaczymy.W kazdym razie w weekend wybiore najlepsza oferte i po niedzieli mysle zamowie :) cos z tego :)
 

Henry

Active member
Bez reklam
Jeśli nie planujesz w przyszłości rozbudowywać zestawu o wzmacniacz stereo, to X2000 będzie lepszy, masz tutaj większą moc i nieznacznie lepsze brzmienie w stereo, dodatkowo obsługę drugiej strefy i możliwość zrobienia zestawu 7.1
Marantz z kolei ma pre-out, pod który mógłbyś podpiąć wzmacniacz, ale jest niestety bez drugiej sterfy
 

VIOLATOR74

Member
Bez reklam
Ustalone ze bedzie juz na 100% Marantz 1504,na moj pokoj starczy w zupelnosci.Drugiej strefy nie potrzebuje,za male mieszkanie :).
Jedynie jeszcze nad glosnikami mysle ;)
 

VIOLATOR74

Member
Bez reklam
Zobacze moze jutro bedac w Saturn albo MM beda mieli chociaz te kolumny,ogolnie to jeszcze wieksza niewiadoma niz Taga. Taga to chociaz byla juz testowana i ludzi ja kupuja polecaja a te Boston Acoustics Classic MK2 SET to zero recenzji a juz sa sporo na rynku.Mysle ze albo Indiany kupie albo Taga.Czekam na informacje od kilku osob odnosnie ceny.Raczej mysle o Indianach Indiana Line nota, 9824 - kolumny, hi-fi, hi-end a jako centralny i sourrand zostawie kolumny od mojej starej miniwiezy Sony 991AV ktora miala dolby Prologic a kolumny dosyc ladnie graly :)
 

VIOLATOR74

Member
Bez reklam
No i w domu zagoscily Marantz nr 1504 i Indiana Line Nota 550.
Odsluchowo powiem jak dla mnie rewelka. Wczesniej mialem tylko miniwieze Sony 991 AV -najwyzszy model ale przepasc jest widoczna. Marantz i Indiany graja tak jak chcialem do tej muzyki ktora slucham. Dzwiek czysty,wyrazny,instrumenty klawiszowe,gitary rowniez wszystko na swoim miejscu :).Momentami wydaje sie jakby kazdy z osobna gral ;). Bas nie jest dudniacy ale krotki mocny taki jaki mi sie podoba (nie lubie lubudubu ).Odsluchiwalem juz Camouflage , Clan of Xymox,Tears of fears,Depeche mode,Alphavil, M.Jacson . Ogolnie jak to sie mowi gra i buczy ;)
.PS.
Podziekowania za pomoc w szczegolnosci dla Henry 1979 i BN
 
Do góry