Marantz nr 1504 czy Denon AVR-X 1000

ares20

New member
No i w domu zagoscily Marantz nr 1504 i Indiana Line Nota 550.
Odsluchowo powiem jak dla mnie rewelka. Wczesniej mialem tylko miniwieze Sony 991 AV -najwyzszy model ale przepasc jest widoczna. Marantz i Indiany graja tak jak chcialem do tej muzyki ktora slucham. Dzwiek czysty,wyrazny,instrumenty klawiszowe,gitary rowniez wszystko na swoim miejscu :).Momentami wydaje sie jakby kazdy z osobna gral ;). Bas nie jest dudniacy ale krotki mocny taki jaki mi sie podoba (nie lubie lubudubu ).Odsluchiwalem juz Camouflage , Clan of Xymox,Tears of fears,Depeche mode,Alphavil, M.Jacson . Ogolnie jak to sie mowi gra i buczy ;)
.PS.
Podziekowania za pomoc w szczegolnosci dla Henry 1979 i BN

Również zastanawiam się nad tym zestawem. Czy udało ci się zmieścić w zaplanowanych 3000 PLN czy budżet został dużo przekroczony?
 

ares20

New member
Zestaw 3000zl u kolegi BN zakupiony ;) do tego kable wyszly okolo 200zl. Wlasnie wrzucam zdjecie :)

A miałeś okazję z czymś porównać, np. zestaw Indiana Line Nota 550 podłączone pod X1000 i dla porównania z Marantzem 1504, którego kupiłeś?

Poważnie zastanawiam się nad Notami, ale w połączeniu z X1000 zagrały mgliście jakby ten ampli po prostu nie był w stanie wykrzesać z nich życia. Miałem okazję też posłuchać Not podłączonych pod Yamahę 475 i było już o wiele lepiej, dynamicznie z życie, ale czasami ostro. W dodatku w innym salonie.

Natomiast na korzyść Marantza przemawia wyjście pre-out.
 

Henry

Active member
Bez reklam
Nie ma co porównywać X1000 z NR1504, Marantz zagra lepiej, jeśli kasy starczy, a interesują cię slimy, to zerknij jeszcze na SR1604. Z czasem dokupisz wzmak stereo (tam masz pre-out) i będzie bajka ;)
 

ares20

New member
:kom:i
Nie ma co porównywać X1000 z NR1504, Marantz zagra lepiej, jeśli kasy starczy, a interesują cię slimy, to zerknij jeszcze na SR1604. Z czasem dokupisz wzmak stereo (tam masz pre-out) i będzie bajka ;)

A oopłaca się dopłacić do marantza w porównaniu do Yamahy. W sensie jaka może być różnica w dźwięku.

Kino mnie interesuje, ale nie jestem przekonany czy do 1604 warto dopłacić kasę, bo różnią się tym, że wyższy model ma więcej końcówek mocy i wsparcie dla 4K, którego i tak nie będę wykorzystywać, bo mam projektor full hd
 

Henry

Active member
Bez reklam
Opłaca się dopłacić z uwagi na tą większą moc.
Poza tym Marantz bardzo przyjemnie gra w stereo w połączeniu z Notą.
Yamaha ma dosyć charakterystyczne brzmienie, trochę ostrzejsze i nie każdemu podchodzi. Brzmienie Marantza jest bardziej ułożone, jak dla mnie bardziej uniwersalne ;)
Jeśli natomiast tylko budżet by pozwolił, to mógłbyś zerknąć także na Marantza SR5008 (nie wiem jak jest dostępnością, ale o to najlepiej spytaj blackninja).
Ostatecznie i tak najlepiej jak odsłuchasz gdzieś i samemu się przekonasz.
 

remiqa

New member
A miałeś okazję z czymś porównać, np. zestaw Indiana Line Nota 550 podłączone pod X1000 i dla porównania z Marantzem 1504, którego kupiłeś?

Poważnie zastanawiam się nad Notami, ale w połączeniu z X1000 zagrały mgliście jakby ten ampli po prostu nie był w stanie wykrzesać z nich życia. Miałem okazję też posłuchać Not podłączonych pod Yamahę 475 i było już o wiele lepiej, dynamicznie z życie, ale czasami ostro. W dodatku w innym salonie.

Natomiast na korzyść Marantza przemawia wyjście pre-out.
Jak masz okazję odsłuchu to podłącz pod noty Harmana avr161 mam taki zestaw i czy to w filmie czy w stereo gra bardzo dobrze
 

ares20

New member
Jak masz okazję odsłuchu to podłącz pod noty Harmana avr161 mam taki zestaw i czy to w filmie czy w stereo gra bardzo dobrze

Miałem okazję posłuchać Indiana Line Nota 550 w połączeniu z Harmanem AVR 170 w tym samym salonie co Yamahę rx-v 475. Szczerze to dźwięk w Harmanie był płaski, bez natchnienia i polotu. W połączeniu z tymi kolumnami wypadł bardzo podobnie jak X1000. Jedyne co może go usprawiedliwić to fakt, że mógł nie być wygrzany.

O wiele bardziej podobał mi się się dźwięk generowany przez Yamahę, który po prostu tętnił życiem. Tylko ten dźwięk może być męczący przy dłuższych odsłuchach, dlatego szukam dalej.

Co ważne słuchałem też Indiany z Onkyo 636 i to nie było złe połączenie, ale nie dla mnie. Dźwięk bardziej przejrzysty niż w Harmanie i Denonie, ale też bardzo cieniutki. Podkręcenie niskich tonów do pozycji +10 ,czyli max dopiero powodowało, że bas zaczynał być wyraźny, ale nie zalewający reszty.

Właśnie dlatego warto słuchać i jeszcze raz słuchać.
 

ares20

New member
Na pewno amplitunery zagrają lepiej po kalibracji. Pewnie na odsłuchu nie była robiona?

Jest to pewna ciekawostka. Nie mam pojęcia czy były skalibrowane. Przy nie była robiona kalibracja, ale amplitunery i kolumny w tym salonie zawsze stoją w tym samym miejscu.

Zastanowię się jeszcze nad marantzem sr5008 - ceny są przystępne.

A co myślicie o monitor audio br5? Pewnie są ostrzejsze niż Indiana. Niestety nie mam możliwości ich odsluchu.
 

robrob1

Member
Jestem właśnie po wymianie zestawu plastikowego na Marantz 1504 + Indiana Lina Nota 555. Różnica kolosalna. Dopiero na etapie testów, ale efekty w kinie super. Muzyka też fajnie gra. Po autokalibracji brakuje mi trochę basu, ale Henry1979, mówi, że będzie lepiej jak się wygrzeją.
Pytanie odnośnie serwisów Last.fm- pokazuje mi ,że nie obsługiwany- i Spotify- czy to jest płatne? Też tak macie?
 

piechu

Member
Bez reklam
Last. FM w Polsce nie działa. Żeby korzystać ze spotify musisz mieć wykupiona subskrypcję premium za 19.90 miesięcznie. Możesz sobie na początek "wykupić" miesiąc darmowego testu.
 

robrob1

Member
Na androida własnie zainstalowałem miesięczną wersję testową, jednak na amplitunerze aplikacja nie działa. Pojawia się komunikat, żeby wykupić wersję premium.
Tak na marginesie zapomniałem dodać, że zakup u Blackninja po roku poszukiwań.
 

piechu

Member
Bez reklam
jeśli masz premium to musi działać na każdym urządzeniu. Jeśli wprowadzisz poprawny login i hasło do spotify w Marantzie to musi hulać.
 
Do góry