Dla posiadaczy ONKYO - info o naprawie wady

rnew

New member
Onkyo TX-NR609 -Brak Dzwieku

Witam.Niestety zostałem dotknięty standartową awarią.
Proszę o info jak zgłosić problem do Onkyo ,aby uzyskać bezpłatną naprawę.
Na stronie producenta jest mozliwosć zgłoszenia w celu uzyskania bezpłatnej naprawy w raz z przesyłka.Zapewniają pudło i naklejki.Problem w tym ,że w śród wyboru krajów nie ma Polski.
Jeśli kliknie sie inne kraje przekierowuje do serwisu w Polsce. Oczywiście kontaktowałem sie z serwisem,ale nic nie wiedzą o akcji,gość powiedział zeby przysłać amplituner -oczywiscie na własny koszt i sie zobaczy co zrobią.Mam wrazenie ze są nastawieni na kasę.Polska chyba dla onkyo nie jest w europie.
Pozdrawiam
 

robertuss

Active member
Bez reklam
Mi się onkyo seria 50.. podoba ale nie wiem czy sens jest pchać tyle kasy?W przyszłości jak już zainstalowane będzie wszystko to co się szykuję w tej branży nowe dekodery itp..pomyślę ale raczej już nie o serii 50.. tylko 30.. lub 10.. czas pokaże.
 

Bleq

New member
Swietna informacja z ta akcja wymiany HDMI Board.

Ja musiałem przez Niemcow zmusic EIC do naprawy mojej 807'ki i ostatecznie naprawa wyszla mnie 15 zl za kuriera do serwisu. Pierwotnie chcieli chyba ok. 1000PLN !

Czuje sie oszukany! Nikt mi pewnie nie zwroci kasy za kuriera, paczka fajek w plecy :D

Cos czuje, ze uzywki skocza na Alle..
 

quasimodek

Member
Bez reklam
Utrata dźwięku lub/i utrata połączenia sieciowego. Sławne problemy z HDMI.
Wszystko opisane na podanej wcześniej stronie.

Please select the specific symptoms your unit is experiencing below:
Loss of sound experienced on a specific channel
Loss of sound experienced on all channels
Speaker indicator on display is not showing
Speaker indicator on display is on
"Now Initializing..." message on display is showing constantly
Network settings in Setup Menu is grayed out (unselectable)
Loss of video on HDMI output
Noise/crackled audio comes out of speakers (after verifying speaker wires and audio connections are secure)


If your unit is not experiencing a loss of audio or network connection, you do not need to take these steps.
No action is required on your part at this time.
 
Ostatnia edycja:

Ewa21poznan

New member
Witam

Witam mam taka sprawę kto pomoże mi rozgryśc problem z Amplitunerem Onkyo TX-NR609 niechce mi nic przez niego zadnego dzwieku odwarzac. mam do niego podlaczana gre Xbox,a to wogole mi na telewizorze nie wyswietla się nic i wogole mi dzwieku nie daje ani ekranu. proszę pomóżcie mi bo ja się na tym wogole nie znam. pozdrawiam serdecznie
 

Ewa21poznan

New member
Utrata dźwięku lub/i utrata połączenia sieciowego. Sławne problemy z HDMI.
Wszystko opisane na podanej wcześniej stronie.

Please select the specific symptoms your unit is experiencing below:
Loss of sound experienced on a specific channel
Loss of sound experienced on all channels
Speaker indicator on display is not showing
Speaker indicator on display is on
"Now Initializing..." message on display is showing constantly
Network settings in Setup Menu is grayed out (unselectable)
Loss of video on HDMI output
Noise/crackled audio comes out of speakers (after verifying speaker wires and audio connections are secure)


If your unit is not experiencing a loss of audio or network connection, you do not need to take these steps.
No action is required on your part at this time.
żadne wejść w amplitunerze nie przekazują obrazu i dzwieku itp. >> co robic ?
 

quasimodek

Member
Bez reklam
Koleżanko Ewo wyedytuj posty i złącz je w jeden. Nastepnie przeczytaj i spróbuj napisać mniej chaotycznie. Jak chcesz coś dopisać i Twój post jest ostatni to go edytuj. Nasz na to parę godzin.

Jak wejdziesz w setup to też nie ma obrazu na TV? TV ustawiony na to samo wejście HDMI pod jakie wpięty jest kabel od amplitunera? Ampli jest nowy czy używany?
 

Ewa21poznan

New member
Witam Szanownych Forumowiczów.
Posiadam amplituner kina Onkyo TX-NR609 od trzech lat. Do tej pory sprawował się rewelacyjnie, a jego zakup to strzał w przysłowiową 10.
Parę dni temu stało się jednak coś dziwnego, czego nigdy wcześniej nie było. Otóż... kompletny brak wytwarzania obrazu
 

quasimodek

Member
Bez reklam
Zresetuj amplituner do ustawień fabrycznych.
"Aby zresetować odbiornik AV do jego ustawień domyślnych, włącz go i wyłącz, a następnie, naciskając i przytrzymując przycisk VCR/DVR, naciśnij przycisk ON/STANDBY (strona 69)."
 
Do góry