Dla posiadaczy ONKYO - info o naprawie wady

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Do końca 2018. Czyli dość długi okres.

Spoko/// dzięki za info.. Dzwoniłem do EIC dotyczy to wyłącznie modeli które maja problem, sprawnych amplitunerów nie przyjmują w tej kwestii. Jak poleci amplituner do 2018 roku to oni naprawiają na koszt Onkyo - jakiś moduł jest wymieniany.. Przyzwoicie się zachowali /////
 
Ostatnia edycja:

quasimodek

Member
Bez reklam
Tak też jest napisane na stronie onkyo.com
Nie ma sensu wymieniać modułu i grzebać w elektronice jeżeli wszystko działa poprawnie.
Ważne jest, że do końca 2018 roku jest rozszerzona opieka gwarancyjna na tą wadę.
Szkoda tylko, że EIC nie informuje o tym na stronie onkyo.pl
Zapewne wielu użytkowników naprawiało i naprawia na własny koszt bo wygasła gwarancja...
A producent rzeczywiście zachował się przyzwoicie. Szkoda tylko, że tak późno bo problem znany conajmniej od 2 lat. Odkąd jestem na tym forum to ciągle gdzieś czytałem o problemach z HDMI w wyższych seriach, podgrzewaniu ampli suszarką, żarówką itp...
Ostatnio widzę, że 609 padają i nie napawa mnie to optymizmem :(
Narazie odpukać wszystko OK. Jeden problem jaki zauważyłem to jak gram z DLNA i jeżeli udostępniam więcej niż 20 folderów to przy przechodzeniu po folderach ampli się wiesza na Now Initializing... Przełączenie na radio i z powrotem rozwiązuje problem, tzn mogę znów odtwarzać ale przy próbie wejścia na np 20 folder znów się wiesza...
Narazie obczajam o co chodzi i jak się sytuacja rozwinie.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Tak też jest napisane na stronie onkyo.com
Nie ma sensu wymieniać modułu i grzebać w elektronice jeżeli wszystko działa poprawnie.
Ważne jest, że do końca 2018 roku jest rozszerzona opieka gwarancyjna na tą wadę.
Szkoda tylko, że EIC nie informuje o tym na stronie onkyo.pl
Zapewne wielu użytkowników naprawiało i naprawia na własny koszt bo wygasła gwarancja...
A producent rzeczywiście zachował się przyzwoicie. Szkoda tylko, że tak późno bo problem znany conajmniej od 2 lat. Odkąd jestem na tym forum to ciągle gdzieś czytałem o problemach z HDMI w wyższych seriach, podgrzewaniu ampli suszarką, żarówką itp...
Ostatnio widzę, że 609 padają i nie napawa mnie to optymizmem :(
Narazie odpukać wszystko OK. Jeden problem jaki zauważyłem to jak gram z DLNA i jeżeli udostępniam więcej niż 20 folderów to przy przechodzeniu po folderach ampli się wiesza na Now Initializing... Przełączenie na radio i z powrotem rozwiązuje problem, tzn mogę znów odtwarzać ale przy próbie wejścia na np 20 folder znów się wiesza...
Narazie obczajam o co chodzi i jak się sytuacja rozwinie.

Zastanawiać nie ma co się bo szkoda czasu i zdrowia , popsuje się to wtedy serwis i po sprawie.. chodzi to dobrze trzeba grać i cieszyć się tym co się słucha lub ogląda :)
 

mirmal

New member
Dołączam do grona poszkodowanych - Onkyo TX-NR609 (objawy klasyczne). Są już jakieś pozytywne finały napraw w Polsce? Ciekawe jest to, że EIC zlikwidowała możliwość przedłużenia bezpłatnej gwarancji o rok jeszcze w okresie działania standardowej - brak było info w karcie gwarancyjnej o ograniczeniu terminu rejestracji od zakupu.
 

quasimodek

Member
Bez reklam
Kolejna 609... niedobrze.
Co do gwarancji to jak kupowałem swojego klocka (wrzesień 2012) to już nie było opcji przedłużenia przez rejestrację. Tylko odpłatnie.
Ale przy obecnej akcji naprawczej w zasadzie nie ma się co przejmować. Przez najbliższe 4 lata producent zapewnia bezpłatny serwis na wymienione usterki.
 

jaco.37

Member
Bez reklam
Mam wielki sentyment do Onkyo.609 to amplituner o jaki mi zawsze chodziło.Na "ulepszaczach" ma takie stereo jak lubię z podbitym basem,bez nadmiernej ostrości na górze.W pure audio było już płasko.Miałem go aż 3,5 roku ,znając trwałość dzisiejszych sprzętów postanowiłem go sprzedać zanim coś nawali.
Po głowie chodziły mi tylko Marantz 6008 i Onkyo 828.
Mogłem dostać do odsłuchu tylko nie skalibrowane amplitunery prosto z pudełka.Odsłuch na MA Bx6.OLi/M.E.L.O.D.I.K.I./ nie mieli.
Wiedząc o tym tydzień katowałem się w domu na swoim Onkyo w odsłuchach stereo, koncertów muzycznych i nawet fragmentów filmów ,w pure audio na dwóch kolumnach.Cały swój materiał testowy mam na wew. dysku twardym w odtwarzaczu multimedialnym,który służył jako źródło.
Nie opiszę to tak ładnie ,jak co niektórzy,bo nie umiem.
Najpierw słuchałem Onkyo 828 - zdecydowanie lepiej niż mój stary 609/co nie dziwne/ pojawił się juz bas nawet w pure audio,bawiłem sie regulatorami dźwieku,przeleciałem wszystkie mozliwe opcję regulacji bez Aydyssey,filmy,muzyka koncerty wszystko co testowałem w domu.Basu mu nie brakowalo,muzyka brzmiała przyjemnie - podobało mi się.
Gdy włączyłem Marantza od razu usłyszałem że gra inaczej.
Zdecydowanie lepsze brzmienie w pure audio,zagrał "żywiej" i dźwięk był bardziej dynamiczny,słychać było to na każdym odtwarzanym materiale,czy to film czy muzyka.W zasadzie wybór podjąłem od razu,ale męczyłem te ampli dość długo. Nie wiem jakby wypadły te ampli po kalibracji ,ale bez Marantz dla mnie zagrał lepiej.Na dodatek Marantz był cztery stówy tańszy.
W zasadzie zastanawiałem się nad jednym , czarny czy srebrny.Wziąłem czarny gdyż cały sprzęt w domu mam czarny i na dodatek nie będzie "kłuł" w oczy żonę.
Po podłączeniu i zrobieniu kalibracji w domu to nie chciało mi się go wyłączać, bardzo duży przeskok w porównaniu do mojego poprzedniego 609.
Zwłaszcza na filmach i koncertach muzycznych.
Niewątpliwie wadą Marantza jest przednie HDMI - nie można na szybko podpiąć np. kompa,gdyż to służy do czegoś innego i trzeba się mordować z tyłu.No i wypadało by też żeby sprzęt za te pieniądze obsługiwał dyski sformatowane w ntfc.No i szkoda tez że nie ma takiego wyświetlacza jak w serii 7xxx.
Niektórym może przypasi bardziej Onkyo ,ale niech o tym zdecydują po odsłuchu,żeby później nie żałować.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Nie bronię jednego ani drugiego, bo to zacne sprzęty, tylko już kiedyś dyskutowaliśmy o tym na forum że najlepiej by było porównywać amplitunery po kalibracji. Jak pewnie sam dobrze wiesz, Onkyo nawet serii 6xx gra zupełnie inaczej po kalibracji. Podobnie zresztą jak inne ampli. To tak jak zwrot o 360 stopni w porównaniu z Pure Audio czy graniu na "sucho". To że Marantz serii 6xxx zagrał lepiej od Onkyo 609 to nic dziwnego, bo ampli praktycznie o 2 klasy lepszy. Podejrzewam że już seria 5xxx by lepiej zagrała, tylko ciekaw jestem jak w kinie by wyglądalo porównanie tego Marantza i Onkyo 828 po skalibrowaniu? Armanig pisal że jak porównywal to Marantz wypadl lepiej, tylko to może być kwestią gustu. Mnie by najbardziej zależalo na porownaniu w filmach, a Onkyo zawsze się sprawdzało na tym polu. W stereo z pewnością wygra Marantz.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Nie bronię jednego ani drugiego, bo to zacne sprzęty, tylko już kiedyś dyskutowaliśmy o tym na forum że najlepiej by było porównywać amplitunery po kalibracji. Jak pewnie sam dobrze wiesz, Onkyo nawet serii 6xx gra zupełnie inaczej po kalibracji. Podobnie zresztą jak inne ampli. To tak jak zwrot o 360 stopni w porównaniu z Pure Audio czy graniu na "sucho". To że Marantz serii 6xxx zagrał lepiej od Onkyo 609 to nic dziwnego, bo ampli praktycznie o 2 klasy lepszy. Podejrzewam że już seria 5xxx by lepiej zagrała, tylko ciekaw jestem jak w kinie by wyglądalo porównanie tego Marantza i Onkyo 828 po skalibrowaniu? Armanig pisal że jak porównywal to Marantz wypadl lepiej, tylko to może być kwestią gustu. Mnie by najbardziej zależalo na porownaniu w filmach, a Onkyo zawsze się sprawdzało na tym polu. W stereo z pewnością wygra Marantz.

Krzychu bo to nie ma co bronić jenej czy drugiej firmy , każdy ma swój gust i każdy inaczej podchodzi do tematu. Jak dobrze wiesz ja odpowiednio sprawdzałem w kinie domowym jak i w stereo najwyższe modele amplitunerów do tego w pomieszczeniach przygotowanych w sklepie pod KD. I bez względnie jeśli chodzi o film czy koncert najlepsza dynamikę miał onkyo ( lepiej tylko miał Arcam i CA) Ale Arcam kosztuje 20 tys a CA z wyglądu dla mnie nie podchodzi.
Pamiętam jak jeszcze ostatnimi czasami marantz byl pod Top hifi i miałem okazje posluchać topowego amplitunera Yamahy i marantza - w sklepie sprzedawca powiedział że jeśli chce mieć dynamikę to trzeba od razu brać Yamahe, ale posłuchałem również marantza - ale czuć było więcej dynamiki w Ymaszce.. W stereo grają inaczej i to już kwestia co komu bardziej odpowiada.
Natomiast co do wzmaków marantza słuchalem nie malże wszytskich i tak jak kiedyś pisałem dla mnie marantz robi świetne wzmaki do 5-6 tyś, wyższe serie to jak dla mnie szkoda kasy chyba że ktoś kupi sobie np wzmak marantza 14, a do tego mało wymagające kolumny to ok , tylko wydając tyle kasy myślę że wiele osob ma kolumny bardziej wymagające, a wtedy ten wzmak siada nie ma mocy.. i w innych markach nie dość że taniej to wzmaki mają znacznie więcej mocy.
U nas problem jest Marantza taki, że cenowo jest za drogi gdyby był tańszy wtedy i droższe wzmaki inaczej można byłoby porównać, a tak to wystarczy pojechać do Niemiec i pogadać ze sprzedawcami w sklepie i to co kiedyś pisałem że śmieli się że nic tylko sprzedawać Marantza w Polsce skoro są takie ceny.. Jak ja szukałem odwarzacza cd Ki pearl lite w Polsce kosztował okolo 5400 zł , w Niemczech kosztował 5000 tyś i do tego dawali większy upust ja u nas w Polsce..Ale oczywiście kupiłem w Polsce tylko chodzi mi o fakt... Przy całym zestawie jak ja chcialem kupić wychodzilo jeszcze taniej..
U nas ceny na Marantza są z kosmosu i do tego małe upusty..
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Właśnie o te upusty chodzi, ceny są wysokie w tym kontekscie, cala reszta (w większości) innych amplitunerów też jest droga. Marantz tu niczym się nie wyróżnia.
Jednak nic nie przebije cen Onkyo, to jest dopiero kosmos.
10tys. za 5xxx? Ten klocek nie jest więcej warty jak 6-7 tys. Denon 4520 to ta sama półka, a potrafi kosztować 6-7tys. a jeszcze do nie dawna 10k, a za granicą w tym czasie po 5k. W przeciwieństwie do wysokich modeli Onkyo, cała reszta firm jednak po pewnym czasie obniża te ceny, dlatego piszemy że coś jest drogo bo u nas te ceny stoją, a Onkyo jak kosztował 10k, tak dalej kosztuje i nic sobie nie robi z tego że za 4k mniej można mieć porównywalny sprzęt.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Właśnie o te upusty chodzi, ceny są wysokie w tym kontekscie, cala reszta (w większości) innych amplitunerów też jest droga. Marantz tu niczym się nie wyróżnia.
Jednak nic nie przebije cen Onkyo, to jest dopiero kosmos.
10tys. za 5xxx? Ten klocek nie jest więcej warty jak 6-7 tys. Denon 4520 to ta sama półka, a potrafi kosztować 6-7tys. a jeszcze do nie dawna 10k, a za granicą w tym czasie po 5k. W przeciwieństwie do wysokich modeli Onkyo, cała reszta firm jednak po pewnym czasie obniża te ceny, dlatego piszemy że coś jest drogo bo u nas te ceny stoją, a Onkyo jak kosztował 10k, tak dalej kosztuje i nic sobie nie robi z tego że za 4k mniej można mieć porównywalny sprzęt.

Coś w tym jest co napisałeś tylko też trzeba powiedzieć że mój model 5010 można już tez taniej kupić jak 10 tyś i z polską gwarancją tylko trzeba mieć gdzieś swój sklep :)a 4520 kosztuje juz mniej bo jest to model starszy( i nie ma następcy) a w onkyo już jest następca 5010 albo lada moment będzie i znowu cena będzie 10 tyś . Choć niewątpliwie masz rację onkyo 5010 powinno być już w okolicy 7 tys, a za 8 tys to już w każdym sklepie.. a jest jak jest.. Podobnie jak z Arcamem nowy model topowego amplitunera kosztuje 20 tyś i poprzednik dalej kosztuje te same albo bardzo podobne ceny jak gdzieś się poszuka..
A w Onkyo i myslę że nie tylko w Onkyo wydaje mi się że do czasu kiedy będą ludzie kupować w większości w wypadków modele niskie i średnie to wysokie modele będą kosztować tyle ile kosztują.. prawda jest taka że kogo stać to i tak kupi za te pieniądze taki czy inny topowy amplituner danej firmy.
Podobnie jak się ma branża samochodowa jak ktoś kupuje pewne marki to musi sobie zdawać sprawę że nikt nie będzie o niego walczył tak jak to jest w wypadku firm powiedzmy ze średniej półki.. taka jest prawda.. a jak ktoś nie wierzy to mogę opisać swój przykład jak się bili o mnie z Forda, a jak sie "bili" z mercedesa ... różnica kosmos.. i w cale nie oznacza że z mercedesa byli nie mili (... są bardzo mili wszystko tłumaczą począwszy od dzialania skrzyni biegów automatycznej, a skończywszy na bardzo prostych sprawach)tylko chodzi o fakt że wychodzą z założenia że jak nie ja to inny przyjdzie..I ceny w salonach praktycznie są te same.. i nie ma 6-7 jazd testowych, nie ma podjeżdzania pod mieszkanie żeby przetestować samochód, nie ma przebijania ofert pomiędzy salonami tak jak to wszytsko było w wypadku Forda.. Gdzie naprawdę złego słowa nie poiem o Fordzie bo mi ta marka odpowiadała i dopowiada i nie mialem zbytnio z nią problemu.. tylko jak to mówią inny target...
 
Ostatnia edycja:

quasimodek

Member
Bez reklam
Bo w markach luksusowych lolek chodzi o to, żeby klient zabijał się o nich, a nie oni o klienta.
Są takie marże, że mogą sobie na to pozwolić. Nie Ty to inny. Nie ilość a jakość.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Bo w markach luksusowych lolek chodzi o to, żeby klient zabijał się o nich, a nie oni o klienta.
Są takie marże, że mogą sobie na to pozwolić. Nie Ty to inny. Nie ilość a jakość.

Dokładnie tak jest , nie wie na ile są marże w drogich np. amplitunerach ale tak czy siak na drogie gadżety zawsze się znajdzie nabywca dla którego dana kwota będzie normalną sprawą... i tego typu rzeczy zawsze będą w cenie, a będą je kupować te osoby których jest naprawdę stać żeby mieć taką czy inną "zabawkę".. SF Aida kosztuje bodajże ponad 400 tys czy komuś w tej firmie zależy żeby dawać na nie jakiś super upust z tego powodu ?? :)
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Dokładnie tak jest , nie wie na ile są marże w drogich np. amplitunerach ale tak czy siak na drogie rzeczy zawsze się znajdzie nabywca dla którego dana kwota będzie normalną rzeczą... i tego typu rzeczy zawsze będą w cenie, a będą je kupować te osoby których jest naprawdę stać żeby mieć taką czy inną "zabawkę"..

Marże sobie mogą być jakie chcą, ale niech to będą marże porównywalne w różnych zakątkach Europy (pominę USA z grzecznośći).
Nic nie jest normalnego w tym, że to co u nas kosztuje 7tys. za granicą stoi za 4tys.
To że ktoś wyłoży 50% więcej jak faktycznie jest warte na innych rynkach, nie zmienia nic.

SF Aida kosztuje bodajże ponad 400 tys czy komuś w tej firmie zależy żeby dawać na nie jakiś super upust z tego powodu ?? :)

Onkyo to nie McIntosh, czy Aida. Te nasze klocki to nic wyjątkowego w świecie audio.
Nie widzę związku ;)
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Marże sobie mogą być jakie chcą, ale niech to będą marże porównywalne w różnych zakątkach Europy (pominę USA z grzecznośći).
Nic nie jest normalnego w tym, że to co u nas kosztuje 7tys. za granicą stoi za 4tys.
To że ktoś wyłoży 50% więcej jak faktycznie jest warte na innych rynkach, nie zmienia nic.

Onkyo to nie McIntosh, czy Aida. Te nasze klocki to nic wyjątkowego w świecie audio.
Nie widzę związku ;)

Tak wiesz z tymi cenami to różnie jest, czasem jest tak że za granicą aż tak dużo taniej nie jest tylko pensja jest tam inna... Oczywiści nie mówię tu o USA... tylko Europa..

Mi bardziej chodzi o to, że bez względu czy to Onkyo czy Arcam nie ma znaczenia drogie amplitunery były, są i będą i ceny nie zmienią się, a Ci co mają kupić i tak kupią...
Nie wiem czy pamiętasz Yamaha swojego czasu miała fajne klocki Z i jak bywały promocje to były na niskie model i średnie, a najwyższe serie praktycznie nie było zmiany w cenie...
Swoją drogą szkoda że Yamaha nie robi następcę tej Z bo sprzęcik niczego sobie był..
 
Ostatnia edycja:
Do góry