Dolby Atmos, co to??

robertuss

Active member
Bez reklam
A do sprzedaży komercyjnej pierwsze wprowadza Onkyo:D

Onkyo Lider Systemów Kina Domowego(masowego)


Odnośnie Atmos.Jak będę miał to w swoim systemie to uwierzę w 64.2 kanały

CP8501.png
 
Ostatnia edycja:

robertuss

Active member
Bez reklam
Ludzie z Dolby Powiedzieli mi że nie ma problemu z Montażem Atmos.Już pomiary wzięli mojego pokoju 20 metrów ,stwierdzili że strop powinien wytrzymać.Nie pytałem się o cenę......;)

3006161-slide-slide-4-dolby-theater.jpg
 

werf

Active member
Bez reklam
A tu ciekawostka pierwsze zbalansowane pre w komercyjnym AV
 

Attachments

  • TX-NR3030__B__Rear_N9999x9999.png.jpg
    TX-NR3030__B__Rear_N9999x9999.png.jpg
    51,9 KB · Wyś: 176

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
A to najpotężniejszy z Denonów, ale w przyszłym roku.
AVR-X7200W : 9.2, disponible en janvier 2015 au prix de 2 800 euros



7e04cdd6_denon-avr-x7200.jpg

- 9.2 Amplification: 9 x 150 watts into 8 ohms (200 W / 6 Ohms)
- DTS-HD MA, Dolby TrueHD and Prologic IIz, Audyssey DSX, DTS-Neo-X
- Compatible DSD 5.1 optimized via Denon Link HD
- 8 inputs and 3 HDMI 2.0 ARC 3D, Deep Color, xvColor, 1080/24p, CEC, 4K/60 Passthrough, Zone 2
- Pure Color: UHD 12-bit 4:4:4 and 24p (4:4:4 10-bit and 60 im / s)
- Sources 3/3 areas: ability to stream different connected via HDMI HDMI HDMI out + Zone 2 sources
- InstaPrevue (PIP HDMI)
- Video processor V8003 Analog Device AD: 1080p upscaling, and 2160p/60 video configurable after treatment
- ISF Certification
- Audyssey MultEQ XT32 Pro Ready, Dynamic Volume, Dynamic EQ and Audyssey LFC
- Variable cut off frequency
- DAC 192/32, three 32-bit DSP, Denon transistors and monolithic cirtui amplifcation for low noise
- Circuit DDSC-HD32 with AL32 Processing Plus
- Denon HD LINK (Coaxial) reduction technology Clock Jitter Reducer
- DLNA, AirPlay, Windows 7 & 8, UPnP, Wi-Fi and integrated Bluetooth
- Graphical OSD and 3D color with setup wizard
- USB & UPnP: FLAC 192/24, WMA, MP3, AAC, WAV 192/24, ALAC 96/24, DSD 128, AIFF, Gapless playback
- DLNA 1.5: Network Streaming, Automatic Update, vTuner Internet Radio, Flickr, Spotify
- Made for iPad / iPod / iPhone: Direct connection via USB, Denon Remote App
- Pure Audio mode, Compressed Audio Restorer, Direct
- 7.1 and 13.2 PREOUT analog input
- 5 x RCA Phono 1 MM, 3in/3out Composite, 2 Optical, 2 Coaxial, FM antenna, Ethernet, 2 preout Sub, Front USB, 11 pairs of terminals, two pairs of terminals in the Assignable Surround Back or Bi-amping, or Speakers B, 2 x - 12v trigger, IR in / out, detachable power cord.
- Zone 2 (audio / video (composite, component or HDMI) and Zone 3 (audio)
- Optimization of bass for the front speakers if used without subwoofer
- Front with two buttons (source volume) and hatch
- Sleep Timer function for the transition to standby mode adjustable up to 120 minutes in increments of 10 minutes
- Audio Level Memory function capable of compensating for different signal levels between each input source.
- Available in January 2015, Silver or Black indicative prices of 2800 €
 
Ostatnia edycja:

robertuss

Active member
Bez reklam
A tu ciekawostka pierwsze zbalansowane pre w komercyjnym AV

Lepsze Foty Dorwałem

Onkyo-TX-NR3030-1.jpg

Onkyo-TX-NR3030-2.jpg


Narobiło się 3 wyjścia HDMI.Na zoomie lepiej widać.Nie wiadomo czy ukaże się w tym roku następca Okrętu flagowego TX-NR 5010 Panie Lolek..;) i dobrze i żle.

Ceny i dostępność (sierpień 2014 r.)
TX-NR1030 1,699 dolarów
TN-NR3030 2,399 dolarów
PR-SC5530 2499 dolarów
 
Ostatnia edycja:

robertuss

Active member
Bez reklam
Powracając do Systemu Atmos.Kilka miesięcy temu próbowałem się zabawić w jasnowidza i twierdziłem że nie będzie rewolucji w dzwięku w warunkach domowych.Myliłem się.....jest to naciąganie oczywiście ale chcą nam dać coś nowego aby tylko kupić nowy Amplituner

San Francisco - dźwięk przestrzenny Dolby Atmos zacznie pojawiać się na płytach Blu-ray i usług streamingowych tej jesieni, z większą ilością tytułów nadchodzących w 2015 roku.
Dolby powiedział konsumenci prawdopodobnie nie będzie musiał nowy odtwarzacz Blu-ray do odtwarzania dysków zakodowanych Atmos, ponieważ "istniejące gracze, którzy w pełni zgodne ze specyfikacją Blu-ray będzie mógł obsługiwać zawartość Dolby Atmos na płycie Blu-ray", powiedział Brett Crockett, dyrektor ds. badań dźwięk Dolby. Gracze będą wypluć bitstream Atmos przez ich wyjścia HDMI do odbiornika A / V i przedwzmacniacza z wbudowanymi procesorami dekoderów Atmos, firma wcześniej powiedziałem dwa razy. Onkyo i Pioneer ogłosiły plany Atmos-dekodujących A / V odbiornika i głośników obsługujących Atmos.
Atmos precyzyjnie umieszcza poszczególne dźwięki w pomieszczeniu poprzez przypisanie każdemu współrzędnych X, Y i Z.
Atmos umieszcza również brzmi narzutu jeśli konsumenci zainstalować 03:58 głośniki w suficie, ale jeśli konsumenci nie chcą zainstalować głośniki w suficie, powiedział Crockett, "nasi partnerzy oferują nowe włączony Dolby Atmos-głośniki, które dają pełną, szczegółową napowietrznych dźwięk z głośników umieszczonych gdzie swoje konwencjonalne głośniki są teraz. "


więcej na....

Dolby: Atmos Blu-ray Discs Due This Year | http://www.twice.com

_______________________________

Konfiguracje Atmos z obecnym układem 5.1/7.1/ 9.1 czyli nie będzie 64 kanały jak w kinie hehe.Jeśli na suficie nie chcemy głośników to będą głośniki specjalne skierowane w górę.

http://dolbyatmos.onkyousa.com/#speaker-configurations
 
Ostatnia edycja:

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
W sieci, przebąkuje się o jeszcze wyższym modelu Denona – X9200 za, bagatela, 5000$.
 
Ostatnia edycja:
Do góry