Dolby Atmos, co to??

lolek126

Well-known member
Bez reklam
A czym tu się chwalić?
Zwróciłem tylko uwagę, że sposób jaki podałeś na super dźwięk w kinie, niekoniecznie zakończy się nirvaną. Sam zakup dużych przetworników i podłączenie do nich wzmacniacza 300-400W to prosta droga do porażki. Aby uzyskać za dużo basu w 30kmw wystarczy przetwornik 25cm i ze 30W. I będzie dudniało jeszcze dwie ulice dalej.
Tu raczej chodzi o jakość tego dźwięku. DD robi pomiary dobrej jakości mikrofonem akustyki wnętrza i to łącznie z pakami frontowymi. I poprzez korekcję kilkunastu parametrów, mamy możliwość dostosowania krzywej na wykresie do uzyskania basu w całym paśmie prawie liniowo.
DD 12 ma podwójną cewkę własnie po to żeby temperować nadmierne zniekształcenia dźwięku.
Ja w stereo mam coś podobnego o czym piszesz, ale tutaj jest aktywna zwrotnica i bardzo wydajne prądowo wzmaki, po to, żeby nie było żadnego dudnienia. Ma być niesamowita kontrola basu, przy jednoczesnym ogromnym ataku. Tu liczy się drive, energia.
Nie sądzę, żeby dźwiek puszczony z pre amplitunera na słabe końcówki i estradowe głośniki, dał radość ze słuchania.
A napisałem co mam, żeby Ci uzmysłowić, że nie mówię jak Ty, czysto teoretycznie, tylko ma właśnie te rozwiązania na co dzień u siebie. I wiem, z czym to się je.

Zgadzam się w 100% własnie miałem napisać Twój przykład bo masz do czego porównać, ale sam napisałeś więc już nie ma potrzeby.. Ja niestety nie miałem takiej przyjemności żeby wyrwać za taka kwotę jak Ty suba Velodyne DD, więc za taka kwotę to wyrwałem ale nowego SPL z którego jestem bardzo zadowolony. Choć teraz są tańsze suby Velodyna - zniżka była - dolar jest tańszy.. Ale tak jak kiedyś pisalem nie raz żebym miał tylko to jedno zainteresowanie to na pewno stałby u mnie DD 12 albo 15 - dla mnie nie ma lepszych subow jak DD. A mocy im nie brakuje, wystaraczy je u kogoś posłuchać . U mnie na 25 m daje na spokojnie rade spl więc jakbym mial DD to już baja..

Ta dobra też bez rewelacji. Poza tym poprawiali przecież tylko obraz.
Dokladnie - dźwięk jest taki sam..

Filmy z czasów DVD to chyba raczej większość jest kiepsko wydane na Blu Ray

To zależy niektórzy porównywali i różnie to wychodziło. Ja mam bardzo dużo filmów na dvd i naprawdę niektóre są dobrze wydane pod względem dźwięku czy też obrazu.

A wracając do Atmos to powiem na co mi atmos takie coś bym mial i taki pokoik i dziękuję za Atmos :) Armanig cos dla nas jedna chyba równiez z Twoich ulubionych firm:

http://www.blu-ray.com/community/gallery.php?member=Brain+Sturgeon
 
Ostatnia edycja:

robertuss

Active member
Bez reklam
Ale sterylny Pokój.Lubię porządek.A za kolumnami B&W stoi basowy Potwór JL GOTHAM cena około 15tys dolarów!!Pokój marzeń.

Odnośnie suboowerów DD18+ piękna maszyna i zalicza się do czołówki światowej.Chciałbym usłyszeć co potrafi.Ale również chciałbym usłyszeć Paradigm SUB2 cenowo tak samo ale parametry ma kosmos!!!To tak jakbyśmy mieli 3 suby DD18+!!!Nie samowita konstrukcja.

Podoba mi się to co napisał jeden z ludzi którzy testowali go mając go w swoim domu na zagranicznym forum

..."ściany dosłownie wyginały się,mogę to udowodnić są pęknięcia na farbie.."

SUB2 zaliczany jest do TOP 10 najgłośniejszych konstrukcji głośnikowych na świecie.Jest na 4 miejscu.Natrafiłem kiedyś przypadkowo na takie zestawienie...
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Żeby człowiek dysponował takim pomieszczeniem, to myślę że wymyślilibyśmy coś o wiele lepszego, no może nie koniecznie z takim zacnym sprzętem, ale ale... :)
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
To co ja widziałem w Monachium było jeszcze lepsze tylko nie było tego basowego głośnika, a dwa Velodyne DD 18 plus więcej elektroniki bylo jak tutaj i sam pokój był dużo lepiej wykończony - typowo tak pod kino domowe na ala ameryka :)... np na suficie było tak jakby niebo i "gwiazdy" i było to jeszcze sterowane, że można było sobie jasność tych gwiazd regulować. Generalnie cały pokój był lepiej zrobiony jak tutaj. Ekran był większy, fotele porównywalne, przynajmniej tak na oko. I tam całość była 7.2..... ale tak jak pisałem najlepsze KD jakie widziałem na oczy i z jakiego było dane mi pooglądać filmy i koncerty.. Dla tych co nie mają co robić z kasą i mają do dyspozycji takie pomieszczenie i lubią takie zabawki to coś czego nigdy się nie zapomina.
 

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
Piękny pokój wreszcie. Nie ma przerostu formy. Marzenie. Tylko foteli za dużo :)

Jeżeli tu jest za dużo foteli, to co powiecie na to:
Slideshow: 10,000-Watt ‘Uber Sub’ Helps Room Rock Down to 9Hz, by Grant Clauser - Electronic House
Słowo „Hi-End” to za mało, dla tej instalacji. Pomijając cenę (1,3 mln $) czy osiągi, warto zwrócić uwagę na głośniki a przede wszystkim, elektronikę. Unikatową w przypadku tej firmy w KD, a u nas raczej nie stosowaną w takich instalacjach. I pomyśleć, że takie instalacje ludzie mają w domach. :shock: Na marginesie. Prowadzony jest również ranking najlepszych instalacji KD z podziałem na wartość cenową. :)
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Jeżeli tu jest za dużo foteli, to co powiecie na to:
Slideshow: 10,000-Watt ‘Uber Sub’ Helps Room Rock Down to 9Hz, by Grant Clauser - Electronic House
Słowo „Hi-End” to za mało, dla tej instalacji. Pomijając cenę (1,3 mln $) czy osiągi, warto zwrócić uwagę na głośniki a przede wszystkim, elektronikę. Unikatową w przypadku tej firmy w KD, a u nas raczej nie stosowaną w takich instalacjach. I pomyśleć, że takie instalacje ludzie mają w domach. :shock: Na marginesie. Prowadzony jest również ranking najlepszych instalacji KD z podziałem na wartość cenową. :)

Mają, mają Kolego szczególnie w USA, Canada i coraz więcej już w Europie zachodniej i w Skandynawii coraz więcej już takich salek sie robi .... Ale to już jest taka duża sala, z reguły robi się podobno tak do 8-10 miejsc...tak przynajmniej ten jegomość z tej firmy USA mówił.. Ale jeszcze lepsze to robi wrażenie jak człowiek znajdzie się w takiej sali i może coś obejrzeć :)
 
Ostatnia edycja:

[Raccoon]

New member
Bez reklam
Jeżeli tu jest za dużo foteli, to co powiecie na to:
Slideshow: 10,000-Watt ‘Uber Sub’ Helps Room Rock Down to 9Hz, by Grant Clauser - Electronic House
Słowo „Hi-End” to za mało, dla tej instalacji. Pomijając cenę (1,3 mln $) czy osiągi, warto zwrócić uwagę na głośniki a przede wszystkim, elektronikę. Unikatową w przypadku tej firmy w KD, a u nas raczej nie stosowaną w takich instalacjach. I pomyśleć, że takie instalacje ludzie mają w domach. :shock: Na marginesie. Prowadzony jest również ranking najlepszych instalacji KD z podziałem na wartość cenową. :)

Mi się nie podoba. Kiedyś o tym pisałem i zdaje się krzysztofradio ma podobne podejście. Fajny sprzęt, pewnie super doznania, ale... klimat nie ten. Ja nie chcę mieć kina w domu, ja chcę mieć w domu super pokój (ok, niech będzie "salon") do oglądania filmów. Przytulny, uporządkowany, góra 4 fotele, a najlepiej 2 fotele + wygodna kanapa (duża). Może kilka plakatów filmowych na ścianach, może jakieś LEDy fajne. Ale wystrój sali kinowej z Cinama City (albo nawet starszego).... proszę Cię ;P

Oczywiście co do sprzętów, nie mam zastrzeżeń - piszę o wystroju. Reasumując, jakby mnie było stać na taki sprzęt, to bym taki salon zrobił, że bym z niego nie chciał wychodzić nawet gdyby nie było prądu. A te które czasem są wklejane... prądu nie ma i tylko uciekać z takiej sali kinowej ;P
 

[Raccoon]

New member
Bez reklam
Albo ma dużą rodzinę ;P

Swoją drogą poważne pytanie: wyobrażacie sobie zaprosić do siebie, do takiej sali 10 osób na seans? Każdy coś powie, będzie się wiercił, ktoś poprosi o chipsy ;P i masz kino...
 

[Raccoon]

New member
Bez reklam
Po prostu nie wyobrażam sobie oglądania filmu w domu, w więcej, niż 3-4 osoby ;P Chyba, że oglądam znany już film i jest to komedia, a w domu jest impreza ;P
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Po prostu nie wyobrażam sobie oglądania filmu w domu, w więcej, niż 3-4 osoby ;P Chyba, że oglądam znany już film i jest to komedia, a w domu jest impreza ;P

Myślę, że to jest do zrealizowania, bo przecież nie musi być żadnego jedzenia podczas oglądania takiego filmu..a co do gadania to myślę że to już kwestia kultury, w końcu człowiek wie jakich ma znajomych :)
Choć osobiście to myślę że dla jakiś 6- osób bym robił takie kino.. na maxa 8 ..ale na szczęście nie mam tego problemu :)
 

[Raccoon]

New member
Bez reklam
Jakby to napisać ;P dla mnie obcowanie z filmem to kwestia mocno intymna ;P (i bez skojarzeń) :p Mogę oglądać sam, mogę z kobietą, mogę z synem ;P ale z innymi średnio lubię się zatapiać w świat przedstawiony w filmie ;P jedyny wyjątek to komedie ;P ewentualnie oglądanie wybranych scen w filmach z efektami, ale to tylko na zasadzie "patrzcie jaka scena w tym filmie co Wam opowiadałem" i obserwowanie reakcji ;P
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Raccoon, czy Ciebie trzyma jeszcze po weekendzie? :)
Taka salka dedykowana to marzenie każdego kinomaniaka, ja Ci doskonale rozumiem w kwestii umeblowania, też wywaliłbym te fotele i zrobił jedną dużą sofę + fotel dla prezesa, ale żeby salon porównywać to bym nie śmiał :)

Pomijam już kwestie wystroju, ja bym robił nowoczesną sale, ale to już gusta i guściki, do tego stól bilardowy, automaty go gier, może jakiś fliper i na pewno rurka do tańczenia :)
Tak bym właśnie widział swój pokój kinowo-rozrywkowy.

Jest jeszcze jeden temat który mnie "trapi", bo podobnie jak Ty chciałbym mieć dalej w salonie duży tv i obecny sprzęt.
Tak do codziennego użytku.
Więc pozostałby problem wyposażenia dedykowanej sali w nowe klocki, czyli zabawa od początku.
Na szczęście nie mam tego problemu, więc śpię spokojnie.
 

[Raccoon]

New member
Bez reklam
armanig :) kwestia gustu :) Ja wolę tą salkę, która była wklejana 1-2 dni temu ;P Nie wyglądała jak mała sala kinowa, tylko raczej domowy salon filmowy ;P Słowa "salon" używam, żeby określić klimat pomieszczenia. Oczywiście byłoby to dedykowane pomieszczenie. Ale nie w klimacie "sali kinowej Multikino/Cinema City". Raczej coś na zasadzie elitarnego klubu dla gentlemanów. Fioletowy pikowany zamsz, ciepłe LEDy, półmrok, barek z Whisky. W ten deseń. Na pewno nie to co w ostatniej galerii ;P

Kiedyś pisałem o sali kinowej jaką mają w podziemiu ludzie u których bywam raz na parę kwartałów. Tam jest właśnie takie kino. REWELACJA.
 
Do góry