Dolby Atmos, co to??

kobik1

New member
Witam,

zabieram się za Dolby Atmos 5.1.2.
Obecnie ma 5.1 i muszę wymienić głośniki tylne (amplituner Onkyo TX-SR608, do tego kolumny stereo JBL studio 190, centralny JBL Studio 2 235C , a tył i subwoofer to harman kardon hkts 30).
Salon 30 m otwarty na kuchnie dlatego brak 7.1 a odległość od ekranu 4 metry (BenQ W1300 DLP).
Kanapa dosunięta jest do ściany a na niej grają teraz Harman Kardon HKTS 30.

Zastanawiam się czy wymienić na KLIPSCH RP-402S czy RP-500M.

Myślałem, że KLIPSCH RP-402S u mnie (gdzie mam tylko 5.1), zagra dużo lepiej bo jeden odbije dźwięk od ściany bocznej i będą mniej odstawać.

Jednak czytałem, że dźwięk może być przy dipolach rozmyty i Dolby Atmos nie zaleca. Zresztą w konfiguracjach atmosa na stronie KLIPSCHA ich nie ma.
 

DarkMag

New member
Nie chcę zakładać nowego tematu dla jednego pytania.
Mam 5.1 i zastanawiam się czy wybierać w filmie dźwięk 8 kanałów atmos czy 6 kanałów. Zastanawiam się co wypadnie lepiej. Czy jak ampli przerobi 8 na 6 czy lepiej ścieżkę pod swoje 6 kanałów?
 

DrWredman

Active member
Witam,

zabieram się za Dolby Atmos 5.1.2.

Myślałem, że KLIPSCH RP-402S u mnie (gdzie mam tylko 5.1), zagra dużo lepiej bo jeden odbije dźwięk od ściany bocznej i będą mniej odstawać.

Jednak czytałem, że dźwięk może być przy dipolach rozmyty i Dolby Atmos nie zaleca. Zresztą w konfiguracjach atmosa na stronie KLIPSCHA ich nie ma.

Część kolego
Zrób jakiś rysuneczek rozstawienia głośników. Wtedy łatwiej coś doradzić. Jeśli masz miejsce po bokach kanapy i odsuniesz głośniki w sam kąt pokoju to Tradycyjny głośnik będzie ok. A jeśli głośniki muszą być blisko kanapy to ja bym wybrał 402s.
 

janunio

New member
Bez reklam
Szanowni Panowie;
ATMOS to przejściowy format. Dopiero wprowadzenie równie ważnego kanału dla źródeł oddolnych zapewni pełen komfort AUDIO 3D.
 

kobik1

New member
Część kolego
Zrób jakiś rysuneczek rozstawienia głośników. Wtedy łatwiej coś doradzić. Jeśli masz miejsce po bokach kanapy i odsuniesz głośniki w sam kąt pokoju to Tradycyjny głośnik będzie ok. A jeśli głośniki muszą być blisko kanapy to ja bym wybrał 402s.

Ciężko będzie mi odsunąć kanapę.
Ta ściana na której wiszą surroundy ma 2,4 m a odległość między głośnikami to 1,8 m. Głośniki wiszą teraz na wysokości 1,4 metra od ziemi. Odległość między kolumnami frontowymi to tak z 3 m. W podwieszanym suficie zamontuje 2 głośniki. Zamieszczam zdjęcia.
 

Attachments

  • IMG_2249.jpg
    IMG_2249.jpg
    581,2 KB · Wyś: 54
  • IMG_2250.jpg
    IMG_2250.jpg
    462,5 KB · Wyś: 48
  • IMG_2252.jpg
    IMG_2252.jpg
    522,2 KB · Wyś: 47
Ostatnia edycja:

DrWredman

Active member
kolego kobik,
ja tu widzę tylko miejsce na głośniki bi/dipolowe, ale możesz je obniżyć najniżej tak nisko jak się da, tuż nad głowami, bo z góry będzie grał ATMOS.
 

Caparzo

New member
Bez reklam
ja bym te twoje głośniczki zamontował tak, że jeden na ściane prawej patrząc na wprost a drugi po lewej zamontował na takim wieszaku jak w mojej koncepcji


DSC-2788.jpg

oglądasz, ustawiasz głośnik na film, nie oglądasz, chowasz, żeby nikt mu nic nie zrobił i nie wadził


ja mam tak z grzejnikiem w zime


DSC-8789.jpg



żeby głośnik nie dostał w dupe to go przekręcam, oglądam film grzejnik zakręcam trochę przed i robi się zimny i cyk, głośnik wędruje na moje lewe ucho



troche pomyślunku i można zrobić wszytko
 
Do góry