pioneer sc-lx 71 czy warto?

szymaz89

New member
Czesc Wam.

Mam okazje kupic w dobrym stanie uzywany amplituner pioneer sc lx71 w cenie ok 1250 zl
Do tego na poczatek glosniki w stereo Dali ikon6 rowniez uzywane za podobna cene co amplituner czyli ok 1250zl.
Chcialbym tego zestawu uzywac w 70 procentach do muzyk a ok 30 proc. Do filmow.
Co myslicie o powyzszym zestawie w powyzszej cenie? Czy za kwotr ok 2500 zl jestem w stanie skompletowac cos lepszego ( chodzi o uzywki) No i czy opaca sie kupowac 5 letniego pioneera czt moze w tych latach to juz dlugo nie pociagnie ten model?
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
wiesz nawet i się opłaca bo to ogólnie wysoki model, stary ale dość dobry i mocny. Tylko wiadomo jak to jest z używkami, trafisz perełkę albo coś się może sknocić. Z kolumnami jest już inaczej one się tak nie starzeją i rzadko kiedy ulegają awarii :). Najlepiej jak byś posłuchał jakiegoś nowego zestawu i ocenił jak Ci się podoba granie i w ogóle. Może być tak że nie będziesz chciał inwestować znacznie więcej kasy w nowy zestaw, ale zawsze jest obawa przed używką. Jedno jest pewne że za te pieniądze na pewno nie kupisz lepszego, nowego zestawu heh:p
 

collider

New member
Bez reklam
Sam Pionek jest dość konkretny, ale jego wiek już powinien zapalić u ciebie czerwoną lapkę. Myślę, że lepiej będzie jeżeli za połowę budżetu znajdziesz sobie wzmak stereo a za resztę jakieś głośniki. Za 1000zł kupisz już nowego Pioneera A30 a za 1500 możesz mieć Harman Kardon 980. Przemyśl to.
 
Ostatnia edycja:

collider

New member
Bez reklam
A założysz swoje pieniądze, że będzie jeszcze działał następne 4 lata? Skąd wiesz jak był eksploatowany i w jakim miejscu pracował? Takich doradców internetowych to jest cała zgraja, tylko później jak chłopakowi coś siądzie i trzeba będzie konkretną kasę wyłożyć za naprawę to już wtedy takich pomocników nie będzie widać.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Naprawa kompletnie nie oplacalna, przerabialem juz to u Pioneera.
Cos za cos, kwota nie jest wielka wiec od biedy mozna zaryzykowac, z zastrzezeniem i swiadomoscia, ze jak cos klepnie to nie bedzie placzu.
Ja nie jestem przeciwnikiem uzywek, pod warunkiem ze sa z dobrych rąk, czyli np. tu u nas na od sprawdzonych forumowiczow, a nie od handlarza z "Niemiec". Czesto to sa poserwisowe buble. Generalnie duze ryzyko.
Kolumny natomiast, to inna bajka, jak dla mnie to zero obaw.
 

szymaz89

New member
Amplituner to z prywatnych rak, gosc wystawil go za 7000 kr w Goteborgu w Szwecji. PPrzeszukalem internet aby zbalezc cene uzywki na rynku wtornym ale nie ma ich zbyt wiele. Wywnioskowalem , ze skoro stary model i trudno godostac to zjade z cenaNo i Udalo mi sie zjechac cena na 2500 kr czyli ok 1200 zl. Ale problem w tym czy warto wydawac ta kase , bo wiem ze dzisiejsza elektronika nie smiga zbyt wiele czasu tak jak to kiedys bylo...
 

ro35

New member
collider,
wydajesz ciężką kasę na nowy sprzęt i jak po roku mija gwarancja to co, budzisz się z ręką w nocniku ?
zakup jakiegokolwiek sprzętu to teraz ryzyko
zgadzam się, że najlepiej omijać handlarzy z daleka
 

collider

New member
Bez reklam
Nie rok a dwa a nawet trzy lata proponuja obecnie producenci. Po drugie latwo jest dysponować czyjas kasa. Ja sam mialem przyklad ze wczesniejszy ampek Pioneer 920 zaraz po gwarancji padl. Naprawa byla niestety nieoplacalna. I teraz wydajesz pieniadze na uzywke i masz pecha powiedzmy po 3-5 miesiacach i co wtedy? Wiec nauczony doswiadczeniem bede zawsze namawial do kupna nowego sprzetu by przynajmnie te dwa lata spac spokojnie.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
I

irek6311

Guest
Używany wzmacniacz spok można kupić nawet z najwyższej półki ale taki amplituner bym odpuścił (tani ale jak padnie serwis nieopłacalny) ,
zresztą jak 70% muzyka to tylko wzmacniacz stereo i nawet taki za ~ 1tyś zł (nowy) zagra 2x lepiej niż LX71 ,
ja bym do Dali Pioneer A-50 zaproponował (nowy li używany) .
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Dokladnie, amplitunery sa naszpikowane elektronika i jesli cos padnie to na 99% naprawa bedzie drozsza niz sam sprzet takze albo kupujesz uzywke i wiesz ze jesli cos padnie to trzeba to wyrzucic albo kupujesz nowe i masz spokoj przynajmniej przez okres gwarancji. Kupujac od handlarza nie masz zadnej pewnosci kto i jak ten sprzet wykorzystywal, moze cos juz padlo i jest zrobione po kosztach aby tylko sprzedac? Ja bym nie ryzykowal, szkoda kasy bo mozna sie przejechac i stracic dwa razy tyle..

Jak uzywka to tylko od "znajomych" aby miec wieksza pewnosc ze sprzet jest taki jak w chwili zakupu.
 

Baltazar Gąbka

New member
Bez reklam
Komplet Ikony i Pioneer można zaryzykować jak padnie zostaną dobrze kupione kolumny za 2500 :) na tanią naprawę w PL to bym nie liczył, SERWIS pioneera się u nas ceni.
 

szymaz89

New member
Dzieki wielkie za rzeczowe odpowiedzi i zainteresowanie. Kurcze, kusi mnie zeby kupic tego pionka, mysle , ze gosc jeszcze by mi zjechal z 200 zl z cena, bo on to dostal w spadku wiec mu az tak nie zalezy na trzymaniu ceny- i tak duzo sie stargowalismy bo z 3000 zl na 1200 ! W razie co moge dokupic jakis wzmacniacz jeszcze dodatkowo.... Znalazlem tez inne kolumny Dali Concept 6 - bo tamte ikonki poszly niestety. Powiedzcie mi, czy spoki by byly te glosniki do tego pionka? No i czy cena ok 950 zl za uzywki to dobra cena?
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Dla mnie Concepty6 sa fatalne. Zero basu, za to nadmiar jazgotliwej gory i srodka pasma. Kiedys ich sluchalem z Denonem to odrazu podziekowalem. Inna sprawa ze ja lubie brzmienie konturowe z zaznaczonym basem i gora bo slucham rocka i metalu a tu musi byc czuc stope perkusji i blachy.
 

collider

New member
Bez reklam
Dzieki wielkie za rzeczowe odpowiedzi i zainteresowanie. Kurcze, kusi mnie zeby kupic tego pionka, mysle , ze gosc jeszcze by mi zjechal z 200 zl z cena, bo on to dostal w spadku wiec mu az tak nie zalezy na trzymaniu ceny- i tak duzo sie stargowalismy bo z 3000 zl na 1200 ! W razie co moge dokupic jakis wzmacniacz jeszcze dodatkowo.... Znalazlem tez inne kolumny Dali Concept 6 - bo tamte ikonki poszly niestety. Powiedzcie mi, czy spoki by byly te glosniki do tego pionka? No i czy cena ok 950 zl za uzywki to dobra cena?

Nie czujesz, że to trochę zagmatwane z tym Pionkiem. Chcesz go kupić od kogoś kto nawet nie był jego użytkownikiem? Oczywiście to twój wybór. Jeżeli chcesz to kup. Może akurat, czasem ma się "przeczucie".
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Dokladnie, raz ze gosc schodzi z 3k do 1.2k, dwa, sprzedajacy jak sie okazuje nie jest z PL. Za duzo tu niewiadomych. Odpusc.
 

szymaz89

New member
Moze inaczej- ja obecnie mieszkam w Goteborgu, no i szukajac w necie jakis ciekawych uzywek amplutunerow natknalem sie na goscia co sprzedawal owego pioneera. Chcial za jiego 7000 szwedzkich koron , i pisze w aukcji ze ma go doslownie tlumaczac "odziedziczyl". A poniewaz szukam okazji na takich uzywanych rzeczach zaproponowalem mu poczatkowo 5000 kr , sie zgodzil. Ale potem jak troszke sprawdzilem na temat tego, jak sie sprawy maja z tylo letnim sprzetem zjechalem na 2500 kr. Jade go obejrzec w najblizszych dniach.... takze mysle ze gosciu raczej nie jest zadnym cwaniaczkiem...to Szwed rasowy wynika tak z nazwiska przynajmniej...
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Sub (aktywny) nie jest zasilany końcówkami z amplitunera, a ma własny wzmacniacz i nie ma znaczenia tutaj jaki amplituner, ten jedynie podaję sygnał.
 
Do góry