#Jaki amplituner używka do 700zł#

toldi2123

New member
Witam mam pytanko gdyż w ampitunerach jestem zielony,postanowiłem zmienić swoje stare kino domowe na coś lepszego.
Zastanawiam się nad Ampitunerem firmy Harman Karbon w sumie to podoba mi się wizualnie stąd ten wybór,który z modeli warto wybrać,kino będzie 5.1 tak że 7.1 nie jest raczej potrzebne ale dobrze też jak by było ,sprzęt chce kupić używany myślę że mogę dać za ampituner ok 500-800zł który z modeli najlepiej kupić ## Jakość/Cena! ##

Wybór głośników padł na JBL również używki jestem w stanie dać do 1300zł za 2szt wolno stojących!

Myślałem nad modelem ES 80 co o tym sądzicie?Chyba że macie inne propozycje na prawdę jestem zielony w tym temacie!

Swój wybór kierunkowałem głównie forum!

Chyba że macie jakieś inne propozycje Jakość/Cena

Szukam również głośnika centralnego i subofera

Moje oczekiwania to dobry czysty dźwięk oraz ładny i głęboki bas!
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Napisz może jaki metraz? Ogólnie HK i JBL dobrze się zgrywają, ale wcześniejsze modele HK były mniej funkcjonalne niż konkurencja. Nie wiem na czym Ci zależy, na jakich funkcjach, jakiej muzyki sluchasz? Czy więcej będzie kina czy muzyki?
 

toldi2123

New member
W sumie słucham wszystkiego nie jestem audiofilem,będzie głównie służyć jako kino pod TV więc tak bardziej uniwersalnie :)

Mam do kupienia za fajne pieniądze HK AVR-235 co o nim myślicie?

Metraż malutki ok 18m kwadratowych...
 
Ostatnia edycja:

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
18mkw to już nie taki malutki, ja mam na 15mkw pełnowymiarowe kino. Tak od siebie Ci powiem, że gdybym teraz zaczynał przygodę z kinem, to już brać coś co ma nowe dekodery, wejścia/wyjście HDMI, autokalibrację, 3D. W ampli co podałeś tego nie ma, więc jak byś podłączył do TV odwarzacz BD, to jedynie do ampli prześlesz dźwięk DD czy DTS, a o nowych formatach HD można zapomnieć. Szkoda się uwsteczniać. Na Allegro czy Tablica można znaleźć Onkyo 608, który ma wszystko oprócz funkcji sieciowych czy złącza USB. Ja mam do tej pory i sobie chwalę. Można nawet zerknąć na starszy model 607. Zobacz też Denon 1612. Ogólnie, szukaj już czegoś z nowymi dekoderami i wejściami HDMI oraz kalibracją automatyczną.
 

ro35

New member
przez dziesięć lat miałem harmana i nawet nie sprawdziłem jak wejścia wideo pracują :>
automatyczna kalibracja też do szczęścia nie potrzebna, są sprzęty z wyższej półki które tego nie mają, jak ktoś ma ucho to poziom głośności sobie ustawi, wystarczy jakaś miarka coby pomierzyć opóźnienia (odległości od głośników),
nie wiem ile kolega zamierza kupować miesięcznie filmów na br - dobry core dts daje frajdę, nie porywałbym się na formaty hd w takim budżecie...
w podanym zakresie cenowym można pokusić się na wyższego harmana w typie AVR-435
...
tutaj masz całkiem fajny komplet głośników 5.0 (jako bonus ampli+dvd):
Yamaha wieża, DVD , głośniki ELAC Szczecin Zachód
 

collider

New member
Bez reklam
przez dziesięć lat miałem harmana i nawet nie sprawdziłem jak wejścia wideo pracują :>
automatyczna kalibracja też do szczęścia nie potrzebna, są sprzęty z wyższej półki które tego nie mają, jak ktoś ma ucho to poziom głośności sobie ustawi, wystarczy jakaś miarka coby pomierzyć opóźnienia (odległości od głośników),
nie wiem ile kolega zamierza kupować miesięcznie filmów na br - dobry core dts daje frajdę, nie porywałbym się na formaty hd w takim budżecie...
w podanym zakresie cenowym można pokusić się na wyższego harmana w typie AVR-435
...
tutaj masz całkiem fajny komplet głośników 5.0 (jako bonus ampli+dvd):
Yamaha wieża, DVD , głośniki ELAC Szczecin Zachód

Chetnie wzbogace swoja wiedze o wspolczesne modele amplitunerow z wyzszej polki bez autokalibracji?
 

spinacz66

New member
Bez reklam
Ta kalibracja nie jest dokładna bo trza korekty wprowadzać producenci chwalą się zaawansowanymi metodami pomiarów a u wszystkich jednakowo wychodzi nie mogą trafić 100% żeby było dobrze skalibrowane KD
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Ja uważam że kalibracja jest bardzo przydatna. Na ucho pewnych rzeczy nie da się ustawić. Na sluch to się ustawiało sprzęty 10 lat temu. Odleglości i glośność to nie wszystko, bo każdy ma inną akustykę w salonie, a ampli w lepszy/gorszy sposób wprowadza poprawki, wyrównuje brzmienie i koryguje odbicia itd. Mam porównanie między starą Yamahą 430 bez bajerów a Onkyo 608. Teraz dopiero słyszę jak powinien brzmieć dźwięk surround, wcześniej pomimo dobrze wprowadzonych ustawień grało to średnio. Po co kupować coś co już ma lata świetności za sobą, jak w tej samej cenie można mieć również mocny ampli z nowinkami? Ja po kalibracji jedynie co robię to przestawiam fronty na 80Hz i załączam Dynamic EQ, i to wszystko. Przeprowadzałem ją już kilkakrotnie i zawsze podobne wyniki. Nawet głośność kolumn ustawia tak samo, ewentualnie róznica +-1dB, więc nie uważam żeby to był zbędny bajer. Jesli chodzi o wzmaki stereo, to nic nie mam przeciwko starszym i dobrym klockom, bo w stereo raczej nic się nie zmienia, ale KD to już trochę inna para kaloszy.
 

ro35

New member
szczerze, dlaczego wzmacniacze nie mają systemów autokalibracji ?
przecież każdy ma inną akustykę w salonie...
:>
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Pewnie dlatego, że w stereo grają tylko fronty pełnym pasmem, a nie systemy 5.1, 7.1, 9.1, gdzie na każdy kanał idzie osobna ścieżka? A dodatkowo są wzmacniacze z prostym systemem korekcji np. Marantz PM 7004.
 

ro35

New member
ależ Krzysztofie,
stereo to też odbicia, rozpraszanie dźwięku, itd., zaryzykowałbym stwierdzenie że trudniej ustawić kolumny stereo do optymalnego odsłuchu bez dedykowanego temu pomieszczeniu: skręcenie kolumn ku osi, odległość od ścian, nieregularne umeblowanie, to problem wielu melomanów ;)
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Tylko że pobawić się w odpowiednie rozstawienie, odsunięcie od ścian czy skręcenie kolumn możemy sami, a w KD na słuch akustyki nie przeskoczymy. Nie ukrywajmy, że systemy KD są bardziej skomplikowane do skalibrowania niż systemy stereo? Kurcze, nie ma co na sucho polemizować. Wystarczy że podłączysz nowy amplituner KD pod kolumny 5.1-7.1 i ustaw najpierw ręcznie wszystkie parametry, a nastepnie porównaj brzmienie po autokalibracji? A właśnie dobrze że wspomniałeś o dedykowanym pomieszczeniu, bo większość osób takiego nie posiada, dlatego przydają się w/w systemy.
 

spinacz66

New member
Bez reklam
Krzysiek a zaadoptowanym akustycznie pomieszczeniu do KD,poprawnym rozmieszczeniem kolumn i bez kalibracji tylko ręcznie wprowadzeniu też będzie różnica duża bo się zastanawiam nad tym?
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Nie jestem ekspertem od kalibracji. Na pewno w adaptowanym pomieszczeniu i ustawieniach ręcznych ten dźwięk byłby lepszy niż w takim o fatalnej akustyce, ale nadal uważam że kalibracja to wykona lepiej. Co my możemy zrobic?: ustawić głośność, odległości, odcięcia, i to chyba wszystko. Zobacz że nawet w subwooferach masz niekiedy systemy kalibracji za pomocą mikrofonu np. Velodyne, a to przecież ktoś powie tylko subwoofer i ma napierdzielać:)

Ciach bajera;)
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Przeciez to stary klocek, to jak ma miec kalibracje?
Ja tez mialem w domu ampli po 20tys. w cenie zakupu, nie mialy kalibracji, wazyly po 30kg i tez graly, ale nie zmienia to faktu ze autokalibracja to podstawa, jest to skomplikowany proces obliczen i sami nie jestesmy w stanie tego powtorzyc z oczywistych wzgledow.
 
Do góry