Jakich marek macie amplitunery kina domowego?

Jakiej marki masz (lub planujesz zakup) amplituner kina domowego?


  • Total voters
    0

bojeq

New member
Miałem Onkyo. Wymieniłem. Nie żałuję :).
Zamów w necie, posłuchaj, wybierz. To zakup na kilka lat więc warto poświęcić czas i w razie czego trochę złotówek. Radość późniejsza - bezcenna.
 

sihborx

New member
Panowie mam takie pytanie
Mam zestaw głośników 5.1 Klipsch RF II 62,RC 62, RB 61. Sub RW 10d


Do tego będzie podpięty Bluray Denon BDP 3313
oraz najważniejsze
- aplituner Denon AVR x 4100w

I tu rodzi się moje pytanie.
Patrząc na moje głośniki oraz player jak znacząco poprawi się jakość dźwięku jeśli zdecydowałbym się na zakup AVR x 5200w - dokładnie to chodzi mi poprawę w muzyce (zarówno w stereo jak i 5.1)
Jak wiecie 5200 jest 3 tys. droższy. To nie mała kwota. Pytanie czy warto? Czy nie jest on już za mocny?
A może zostać przy x4100 a kasę zbierać jak jakić DAC, końcówkę czy coś tam jeszcze.

Dodam, że raczej laikiem tym temacie więc z wiadomych względów zależy mi na prostocie rozwiązać a z drugiej na jakości - w granicach rozsądku.

z góry dziękuję za wszelkie porady.
 

sihborx

New member
Dzięki Panowie za info. Decyzja podjęta
Padło na denona AVR x5200w z BDP 3313.

PS- zastanawiałem się nawet nad takim onkyo ale oni nie mają za ciekawych BDPlayerów. a denonowy 3313 to kawał playera ....
Poza tym w stereo (a raczej w muzie) denon trochę lepiej wypada. Przy najmniej dla mnie.

Jeszcze raz dziękuję za porady .

pozdrawiam
 

[Raccoon]

New member
Bez reklam
A to racja. Dla mnie są trzy półki i dwie z nich są sensowne.
1. Sensowna: Panasonic, Sony, Samsung, itd. (tania masowka - i w jej ramach najwyższe modele),
2. Przeceniona: Onkyo, Denon, Marantz, itd. (producenci amplitunerow, wzmakow...),
3. Sensowna: Oppo.

Pierwsza i trzecia mają jakość adekwatna do ceny. Druga jest moim zdaniem za droga, a odtwarza tak samo jak pierwsza - po prostu lepiej wygląda w komplecie z amplitunerem.
 
Ostatnia edycja:

3echo

Member
Bez reklam
Mam pytanie do posiadaczy amplitunerów Yamaha.Czy jak zapuścicie film,czy koncert,to wyświetla wam się na wyświetlaczu w jakim kodeku idzie dany materiał(w Onkyo na czerwono DTS,HDMaster itp)?Pytam,bo znajomy posiada RX485 i cokolwiek by nie puścił,to jemu żadnego kodeka nie wyświetla.
 

Caparzo

New member
Bez reklam
wyświetla, tylko na pilocie przyciskiem info trzeba zmienić co ma wyświetlać, czy kodek, czy wejście jakie jest i coś tam jeszcze , no chyba ze tam nie ma guzika info ...
 

Nikodem19

Klub HDTV.com.pl
VIP
Mam pytanie do posiadaczy amplitunerów Yamaha.Czy jak zapuścicie film,czy koncert,to wyświetla wam się na wyświetlaczu w jakim kodeku idzie dany materiał(w Onkyo na czerwono DTS,HDMaster itp)?Pytam,bo znajomy posiada RX485 i cokolwiek by nie puścił,to jemu żadnego kodeka nie wyświetla.






Na pilocie przycisk STRAIGHT.
 
Do góry