Czy budżetowy amplituner ma sens?

g_felek

Member
Więc tak,
potrzebuje podpowiedzi i pomysłów pod rozwiązanie, wydaje się być prostę.
Salon 30 m2 otwarty z kuchnią i schodami.
Część telewizyjno-rozrywkowa prostokąt o wymiarach mniej więcej 5m x 3.5m.
TV TCL od Kikiego na Androidzie , tv naziemna , netflix , HBO go , youtuby, Kodi, do tego spotyfie lub radio internetowe np rmf clasic.

Na tą chwile stare głośniki creative 6700 zestaw 7,1 ale już dawno tak nie używane chodzą na 2+1.

Chce coś zmienić, tylko jak?
chłopaki zaopatrzyli się w AVR-X1500h i dość zadowoleni, Myślałem nad czymś takim?
Nim poleje się krytyka, to dodam że czasem nie oglądamy TV przez 2 tygodnie córka ma od czasu do czasu włączone piosenki z YT. Jak się zdarza że jesteśmy w domu w weekend to leci radio.

Mam głośniki 2 na front , dwa na tył, centralny szału nie robią będą na dobry początek.

Podejrzewam że wiele osób zagląda i poszukuje podobnej odpowiedzi nim wybierze zestaw w MM lub innym sklepie dla mądrych.

Budżet bez szaleństw, ten sprzęt popracuje kilkanaście godzin w roku na razie zestarzejemy się i będziemy w domu dużo siedzieć to sprzęt będzie się rozwijał :)

Co byście zaproponowali?
 

fantattoo

Member
Mam podobną sytuację. Pokój ok. 17m2, kolumny QQ 500F. Aktualnie jest to połączone z 12 letnim amplitunerem Panasonica, który nadal ma się dobrze, ale chciałbym go już zmienić. Również jestem zainteresowany modelem budżetowym, bo sprzęt jest wykorzystywany raczej sporadycznie. Ważne, żeby można było odtwarzać muzykę ze Spotify i mieć niezły dźwięk przy filmach. Kolumny w ustawieniu dwie przednie, front, dwa tyły. Ten Denon wygląda ciekawie, tym bardziej że kwota w granicach 1500 zł jest dla mnie do zaakceptowania.
 

g_felek

Member
Co to za głośniki do owego amplitunera? Określ +/- budżet, bo tak ciężko strzelać modelami.

Mam monitory Sony, na przód LG ale to na chwilę, gdyż chcę od podstaw powoli sobie chce coś dokładać. Myślę na początek nad denonem avr-x2500h bo można znaleźć go za naprawdę przystępne pieniądze.
 

marmac500

Klub HDTV.com.pl
VIP
Mam monitory Sony, na przód LG ale to na chwilę, gdyż chcę od podstaw powoli sobie chce coś dokładać. Myślę na początek nad denonem avr-x2500h bo można znaleźć go za naprawdę przystępne pieniądze.

Jak najbardziej Denon będzie OK. Dodatkowo masz jeszcze możliwość doszlifowania dźwięku wg. własnych preferencji za pośrednictwem zewnętrznej aplikacji (płatna chyba 100 zł) Audyssey MultEQ Editor.
 

g_felek

Member
W sensie co wg. Was będzie dobrze grało pod tego demona? Obecnie mam kolumny ale one są na chwilę, chce coś złożyć zależało by mi na słusznych frontach na początek i subie. W co iść? Pylony mi się zawsze podobały wygladaowo i klipsch. :confused:
 

g_felek

Member
Wiec tak postawiłem Demona , chyba się opłaciło bo kupiłem używkę która przybyła z Amazona do polski i ma 3 miechy kosztowała minimalnie ponad thousanea. Na tą chwile podłączyłem na fornty moje stare kolumny LG 240W na tył satelity sony 60W, cenetralny tym czasowo z creativa :) całość na 6 om.

Teraz pytanie takie do was :
Jakiego suba byście polecili pod tego AV?

Jakie kolumny byście pod to zaproponowali?
Myśle nad Pylonami tylko oni suba nie mają.
podobają mi się tez audiosyptom słyszał ktoś? maja suba swojego.

nie mam zamiaru pobiec kupić pierwszych lepszych generalnie przeglądam co ciekawego można znaleźć mam czas podejrzewam że zakupu dokonam tak 2-3 miechy.
 

g_felek

Member
To w Klipscha idź np. R620F, podpytaj blackninja o ceny.

Więc tak demon hula fajnie czas na inwestycje w kolumny, obecne grają nawet fajniej niż myślałem jak na 15 letnie głośniki. Ale trzeba rozbudowywać się i głosowo i optycznie. Kusi mnie klipsch r28f wiem że stara konstrukcja ale ceny fajne co powiecie? A i chce iść w BR z przodu bo zależy mi na kolumnach pod ścianą.
 

g_felek

Member
Więc tak demon hula fajnie czas na inwestycje w kolumny, obecne grają nawet fajniej niż myślałem jak na 15 letnie głośniki. Ale trzeba rozbudowywać się i głosowo i optycznie. Kusi mnie klipsch r28f wiem że stara konstrukcja ale ceny fajne co powiecie? A i chce iść w BR z przodu bo zależy mi na kolumnach pod ścianą.

I jak co myślicie o Klipsch R-28F ??
 
Do góry