View Single Post
dzidaj
Junior Member

Meldunek: Jun 2010
25-12-2010, 22:21
Domyślnie

Witam wszystkich!
Na początku chciałem zaznaczyć że nie mam zamiaru w jakiś sposób negować tego testu. Tym bardziej, że niedawno zakupiłem sony 46HX800 i wynik nie jest dla niego zbyt dobry. Jednak jak we wstępie KIKI napisał, że test jest na parametrach standardowych wiedziałem, że wynik będzie słaby. Tu jednak trzeba zaznaczyć, że zwykły użytkownik ma do dyspozycji w tym TV (podobnie jak w innych) kilka scen : czyli oprócz sceny "OGÓLNEJ" jest np. "KINO" , "MUZYKA" itd. Scena "OGÓLNA" w tym tv jest po prostu porażką :/ Nie zniósłbym jednego dnia na takich ustawieniach. Najbardziej rażą zbyt zimne kolory. Nie potrafię zrozumieć w ogóle jak specjaliści z SONY mogli tak dać ciała (od razu rzuca się to przecież w oczy). Dlatego też nie mogę się zgodzić w tym przypadku z ludźmi, którzy twierdzą, że w większości klientów będzie oglądać ten TV w tej scenie , ponieważ wystarczy przerzucić na tryb "KINO" (która też nie jest oczywiście idealna - znalazłem lepsze ustawienia, jednak jak już ktoś zauważył, każdy z tych tv można było lepiej ustawić) i nie jest to związane z kalibracją. Niestety ten TV miał w tym teście trochę pecha, że był ustawiony w scenie "OGÓLNEJ" no ale SONY sam jest sobie winien w tym przypadku. Mogę jedynie tym , którzy zastanawiali się wcześniej na tym tv powiedzieć, że HX800 ma naprawdę duże możliwości szczególnie w kanałach HD ( dla mnie ideał) a SD było dla mnie dużym zaskoczeniem na plus.
PS. Zanim kupiłem ten tv, ponad rok czasu czytałem to forum i cały czas moim faworytem były Philips 9704 i właśnie Panas VT20. Wypadło na Sony HX800, o którym mało się jak na razie tutaj pisze ale myślę, że znajdzie jeszcze swoich zwolenników
Pozdrawiam
Odpowiedź z Cytatem
dzidaj jest offline