View Single Post
kiki
Sklep audiovideo.com.pl

Avatar kiki

Meldunek: Mar 2005
Postów: 103,372
Cytuj  
#2
09-01-2010, 12:14
Domyślnie

Podczas CES 2010 firma Sharp prezentuje trzy nowe serie telewizorów AQUOS LED LCD, dokonując tym samym przełomu w technologii LCD i wzornictwie. Debiutująca na rynku amerykańskim rewolucyjna technologia odtwarzania obrazu wprowadza nowe, niespotykane nigdy wcześniej w branży telewizyjnej bogactwo kolorów.
Nowy LCD Sharpa odwzorowuje 99 proc. kolorów
(fot. Sharp)

Technologia ta po raz pierwszy wykorzystuje czterokolorowy filtr kolorów, który pozwala dodać kolor żółty (Y) do trzech tradycyjnych barw podstawowych – czerwonej (R), zielonej (G) i niebieskiej (B). Takie rozwiązanie poszerza spektrum kolorów, pozwalając odtworzyć praktycznie wszystkie barwy rozróżniane przez człowieka.
Teraz na ekranie TV mogą pojawić się wreszcie subtelne odcienie złota, głębsze błękity i mocno nasycona żółć.Sharp wykorzystuje specjalny materiał, który reaguje na promieniowanie ultrafioletowe (UV). Opracowana technologia UV2A (Ultraviolet-induced Multi-domain Vertical Alignment), porządkowuje pod wpływem światła - cząsteczki w panelach LCD. Pozwala to na na precyzyjną kontrolę ułożenia cząsteczek ciekłych kryształów zgodnie z kierunkiem promieniowania. dzieki temu eliminuje to efekt przesączania światła.
Specjalny materiał pokrywa podłoże szklane w formie cienkiej powłoki. Poddane działaniu promieniowania UV polimery w zewnętrznej warstwie układają się w kierunku źródła promieniowania. Następnie cząsteczki ciekłych kryształów porządkują się w tym samym kierunku co polimery w powłoce zewnętrznej.Daje to wiele nowych , nieosiągalnych do tej pory możliwości :
Wysoki współczynnik kontrastu 5000:1 przy ekstremalnie głębokiej czerni o 50% wyższy.
Oszczędność energii 0 20%
Krótki czas reakcji odpowiedni dla telewizorów 3D następnej generacji - dwa razy szybciej niż w telewizorach do tej pory.
Odpowiedź z Cytatem
kiki jest offline