View Single Post
ar2
Wsparcie
ADMINISTRATOR

Avatar ar2

Meldunek: Feb 2005
Postów: 3,560
Skąd: r2rstudio.eu

Cytuj  
#1
08-01-2010, 12:15
Thumbs up CES 2010 - SHARP Nowa technologia - czwarty subpiksel! Nowość w TV LED LCD!Po niezbyt ciekawych latach producenci w końcu skupili się na rozwijaniu nowych przełomowych technologii. Jeśli nie jesteś łowcą najchudszych TV na świecie a liczysz na jak najlepszą jakość obrazu nadeszły dobre czasy. SHARP przedstawił technologię dramatycznie zwiększającą ilość wyświetlanych kolorów. Jak to możliwe?


Dotychczas wszelkie obrazy na TV LCD były tworzone poprzez "mieszankę" trzech podstawowych kolorów, czyli dobrze znanego systemu RGB (RED - czerwony, GREEN - zielony, BLUE - niebieski). Inżynierowie laboratoriów SHARP dodali dodatkowy żółty kolor do gamy subpikseli dzięki czemu TV w dużo lepszy sposób potrafi wyświetlić takie kolory jak złoty, żółty, turkusowy, niebieski, zielony co w efekcie wpływa na lepszy odbiór reszty barw.

Skąd wiemy, iż naprawdę udało się dokonać takiego wyczynu? Każdy za pomocą prostego mikroskopu mógł przekonać się iż dodatkowy subpiksel znajduje się na swoim miejscu.


Na powyższym ujęciu widać po prawej stronie standardową budowę LCD z zastosowaniem RGB, z lewej natomiast z zastosowaniem technologii quadpixel.

W następnych wpisach podamy szczegóły dotyczące produktów.
__________________
My definition is High Definition. Nie wiesz jak korzystać z funkcji szukaj? Przestrzegaj TO!

Odpowiedź z Cytatem
ar2 jest offline