Nowy Telewizor - 3D, Smart.

mark24

New member
Witam.
Na święta z żoną planujemy sobie sprawić nowy telewizor. Szukamy czegoś w okolicy 50". Planuję zakupić coś ze średniej półki. Wstępnie wytypowałem dwa modele, oba firmy panasonic:


Panasonic TX-L47ET50B 47-inch Widescreen Full HD 1080p 3D Smart VIERA LED TV with Freeview HD - Silver (New for 2012)

oraz:


Panasonic TX-P50UT50B 50-inch Widescreen Full HD 1080p 3D Plasma with Freeview HD and Smart VIERA - Black (New for 2012)

Różnią się głównie technologią wyświetlania - jeden to LED, drugi to plasma.
Kilka szczegółów - do czego potrzebuję i czego oczekuję:
przesiadka z 4-letniej Toshiby 37', więc telewizor troszeczkę większy, aczkolwiek salon mamy nieduży więc 47' myślę, że wystarczy.
Oprócz tego chciałbym technologię Smart, wbudowane wifi w LED-ie to jego przewaga - rozumiem, że do plasmy musiałbym dokupić jakiegoś dżingielka.
Aktywne 3D - zdecydowanie, oglądałem w salonie i dużo lepiej mi pasuje - oba telewizory ją wspierają.
Panasonic - bo nie chcę się ładować w tanie LG, czy pospolite samsungi, co japonia to japonia (moim zdaniem).

Największym problemem dla mnie jest jest rozstrzygnięcie plasma <-> LED. Większość w necie jest za plasmą - natomiast mi osobiście obraz w LEDzie wydaje się bardziej soczysty, kontrastowy, a obraz w plazmie rozmyty.

TV będzie do filmów BD, w tym oczywiście jakieś pozycje 3D. Konsola PS3 (wkrótce mam nadzieję PS4) w tym gry 3D. Programy TV oglądamy w sumie rzadko, jak nie bardzo rzadko - 2-letnia córka ostatnio katuje programy dla dzieci.

Proszę o pomoc :)
 

mark24

New member
1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ?
~30m/2
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ?
2-3m
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ?
2-3 osoby
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ?
również bokiem
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ?
telewizor ma stać, po przeprowadzce (styczeń- marzec) będzie wisiał
6.Jak słońce świeci w pokoju ?
latem jest to pokój z oknami na południe więc jest w nim dosyć jasno
7.Jaki masz obecnie telewizor ?
Toshiba 37" LCD Full HD sprzed kilku lat
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ?
3D, Smart
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ?
Komputer PC (HDMI), konsola PS3 (HDMI), telewizja naziemna Freewiev
10.Jakie urządzenia ?
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ?
córka ogląda bajki więc 3-4h dziennie, w weekendy dłużej
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ?
matowa
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ?
kreskówki :p
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ?
tak
15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie?
raczej nie
16.Preferencje co do marki ?
zdecydowanie nie LG - zraziłem się do tej marki poprawiając pilniczkiem podstawę telewizora bo nie chciała spasować, polecono mi firmy japońskie (sony, Panasonic, sharp) podobno są troszkę lepsze niż koreańskie (samsung, LG, etc)
17.Preferencje co do wielkości ?
okolice 50"
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ?
nic
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ?
w sumie w dzien i wieczorem
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ?
1000GBP - czyli jakieś 5000zł
21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ?
tak aktywne
 

Chima

New member
Czemu te Panasonici nie? Jak kolega wspomniał co Japonia to Japonia. A wracając do pytania Plazma <> LED...plazmę to raczej z dużej odległości trzeba oglądać, bo inaczej jest tak jak napisałeś, czyli obraz wygląda na rozmyty dziwnie. Plazmy lepiej oddają kolory, lepiej radzą sobie z czernią, ale kosztuje to więcej prądu. Najlepiej popatrz na oba tv z odległości z jakiej będziesz oglądał tv w domu i wybierz ten który bardziej Tobie odpowiada.
 
Do góry