Philips pfl5507 czy Lg lm620s?

wasylhh

New member
Bez reklam
Witam. Jestem w trakcie sprzedazy mojej toshiby tl838 i szukam czegos nowego. W oko wpadly mi dwa modele.

Philips pfl5507
Lg lm620s

Tv glownie do cyfry i x360. Model ktory szukam musi miec 46" stosunkowo niski input lag i brak bledow na jaki cierpi toshiba (szarpanie obrazu, spory clouding, czarne migajace pasy) 3D to sprawa obojetna czy jest aktywne czy pasywne bo prawe tego nie uzywam ale dobrze gdyby bylo i stosunkowo niski pobor pradu. Matryca matowa czy blyszczaca tez mi jest bez roznicy. Funkcje SMARTtv to juz zupelnie wedlug mnie nie potrzebna rzecz. Co myslicie o tych dwoch modelach? Moze cos innego gdzie nie place za smart?
 

wasylhh

New member
Bez reklam
czyli tez na 933 jest taki clouding, migotanie, czarne paski i szarpie obraz? Do test nie mam dojscia. Musze spytac admina czy da rade mu zaplacic paypalem to bym sobie wykupil.
 

melinek11

New member
Ten sam miałem problem który rozwiązałem porównaniami opini ekspertów i użytkowników na zachodnich portalach.
Wskaże Ci różnice a decyzja i tak należeć będzie do Ciebie...
Po pierwsze nie rozumiem kupywania TV 3D jesli ma się obojętne nastawienie.. Ale jeśli używać to polecam passywne ze względu na brak dodatkowych kosztów okularów i braku zmeczenia oczu.

KONTRAST:
LG- słabszy od PFL ze wzgledu na zastosowaną matryce IPS
Philips- jest nie do pobicia - b.wysoki uchodzący za wzór z tej klasie cenowej

JASNOŚĆ:
LG i PFL - mają porównywaną choć PFL traci jasność przy 3D

CLOUDNIG
LG jest tu wzorem
PFL- niby też ma bardzo dobre (choć nie wzorówe) wyniki testowe jednak duża rzesza użytkowników skarży się na to..

CZERŃ
LG- są testy gdzie po kalibracji udaje się uzyskać czerń poniżej 0,02 cd/m²!!! tylko plazamy są w stanie uzyskać lepszy wynik
PFL- były wzorem z wynikami oscylujacymi wokół 0,04 cd / m² do czasu gdy nie pojawiła się seria LM od LG

OSTROŚĆ- oba modele wypadają podobnie, choć...
LG w testach miano zastrzeżenia do płynności bocznej to wynik ogólny daje i tak super efekt ze ze względu na rewelacyjną płynnośc pionową i skośną
dzięki czemu zgarnia wiele uzań portali za to, cyt. "Uznanie za ostre i szczegółowe, obray 2D oraz jakość Blu-ray"

PFL wszystko jest wypośrodkowane na poziomie b.dobrym

SKALOWANIE:
LG I PFL wypadają podobnie

KONWERSJA 2D->3D
LG- jest tu wzorem i przodownikiem w końcu jest prekursorem w tej kwestii
PFL- wypada słabo, liczne błędy

JAKOŚĆ 3D
WIADOMO AKTYWNE ZAPEWNIA LEPSZĄ JAKOŚĆ ALE...
LG- wprowadziło ustawienia zakresu głębi oraz kąt.. oraz dźwięk 3D!!! naprawdę niesamowity efekt, poza tym pozbyto się utraty jasności i kontrastu pod czas konwersji 2d->3d..
PFL- aktywne 3d- dochodzi duży koszt okularów, jakby nie było jednak męczy wzrok, zarzuca się utratę jasności i zmniejszenie kontrastu.

DŹWIĘK
LG- jakość dobra aczkolwiek płaska - płynny czysty dźwięk w pełnym zakresie, efekt przestrzeni wzmocniono funkcją 3d
PFL- głębia dzięki głośnikowi niskotonowemu, przez co w ok. połowie zakresu pojawia się charczenie i nieczystości przez co jest wiele negatywnych ocen

KĄTY BOCZNE
LG- REWELACJA jak przystało na IPS prawie dorównuje plazmie
PFL- DOBRE JAK NA LED ale... nie jest to ani IPS ani plazma

KONFIGURACJA:
LG- super ustawienia fabryczne, rozbudowane menu konfiguracji orazu, tryb ekspercki, po kalibracji staje się prawdziwą bestią
PFL wymaga gruntownej trafnej dla danego egzemparza kalibracji a nawet kilku dla iinnych zastosowań gier, nocy itp

SMART
Nie ma co się rozwodzić bo LG jest nie do pobicia

DODATKOWE:

LG- NAGRODY ZA DESIGN, Intel WiDi do bezprzewodowego łączenia się z z komputerem - pulpit na ekranie TV (nie mylić z WiFi), zużycie 52W, możliwość korekcji wielkości czcionki napisów kilka wielkosci i kolorów, czyta dosłownie wszystkie media (najnowsze kodeki) i łączy się ze wszystkim, możliwość wykorzystania myszki i klawiatury do obsługi SMART, otwarta przeglądarka, pilot ruchu do obsłui TV- Remote Motion, rewelacyjne wyposażenie, szybkość obsługi przegladarki itp, minus za brak wbudowanego Wifi- koszt dokupienia 140zł

PFL- krytyka za przestarzały desing i srebną obudowę (nie da się ukryć że w salonie duży prezencyjny LED wygląda średnio), brak WiDi, problemy ze współpracą z niektórymi urządzeniami zewnętrznymi..Konieczna profesjonalna kalibracja obrazu, brak czytania TXT w napisach, małe napisy filmowe, słaby input lag, duża krytyka za opóźnienia w działaniu aplikacji SMART, powolne działanie przeglądarki, plus za budowane WiFi, zużycie 65W

Wybór należy do Ciebie.. moim zdaniem kwestia zdecydowania się odnośnie 3D i SMART jesli zamierzasz wykorzystywać te funkcje to bierz LG a jeśli nie to nie ma co przepłacać i bierz bez 3D Philipsa 4007H - który ma rewelacyjne parametry, nie ma minusów za 3D, i ma najlepszy z możliwych input lag
 

melinek11

New member
LW5500 jest ok.. jakość b.dobra ale na rok 2011 a zaraz bedzie się kończył 2012.. wiec wszystko 2 lata do tyłu.. weź model 615s i uprość go jeszcze troche to wyjdzie Ci LW570s.. a jak jeszcze troche funkcji i ulepszaczy obrazu odejmiesz to wyjdzie Ci LW5500.. czyli jakieś 3 kroki technologiczne do tylu za lm620s.
 

Pavlo

New member
Kolego Melinek11 a jak do tych LG ma sie Panasonic TX-L47ET5E
bo jutro mam kupić i mam rosterke miedzy tym LG 620 a Panasonic TX-L47ET5E tez pasywne 3d bo u mnie tylko takie wchodzi w gre
 

Radzinski

New member
Ja ostatnio zakupiłem Panasonica TX-L47ET5E, więc mogę przekazać moje subiektywne odczucia. Zapłaciłem za niego 3499zł w Media Markt, tak więc cena myślę ok. Jakość obrazu jak dla mnie super, zarówno z naziemnej jak i z cyfry, dobrze skaluje. Ciężko mi do czegoś porównać, ponieważ posiadałem jakiś bardzo stary lcd od Samsunga 32cale, jednak zdecydowanie na + zaliczyłbym dźwięk, nie powala, ale zdecydowanie umila oglądanie, nie ma mowy o jakiś płaskich piskach. 3d w porządku, z pewnością nie gorsze niż te które widziałem w LG w sklepach, jednak do jak najlepszych efektów potrzebny jest jak największy ekran, nie wiem czy gdybym jeszcze raz stanął przed wyborem to zdecydowałbym się na 55cali, ale z pewnością rozważyłbym taką możliwość. Jak na razie korzystam tylko z podstawowych trybów wyświetlania obrazu, głównie "Prawdziwe Kino", zdecydowanie na + :)
No cóż, można wiele plusów wymieniać, jednak jak domyślam się najbardziej interesują Cię wady. Po pierwsze banding, jednak razi w oczy tylko przy trybie dynamicznym, a dla mnie w nim kolory są przejaskrawione, oglądając mecz w "Prawdziwe Kino" można go dostrzec, ale już nie rzuca się w oczy, krótko mówiąc nie przeszkadza, jednak w przypadku Panasa jak i LG banding jest loterią(no chyba, że sprawdzimy sobie wcześniej TV w sklepie).
Czerń nie jest idealna, ale jak dla mnie akceptowalna(pamiętajmy, że tv bez kalibracji). Brakuje mi w nim trochę tunera DVB-S2(posiadam osobny, ale zawsze to jedno "pudełko" mniej ;)), ale byłem tego świadom wybierając ten TV, coś za coś. Na minus mogę jeszcze zaliczyć odbijanie światła(wcześniej Samsung stał troszkę głębiej w pomieszczeniu, a nie wisiał przy oknie jak Panas, w dodatku miał całkowicie matową matrycę i jakoś tego słońca w ogóle nie zauważałem, teraz w dzień muszę zasłaniać rolety). I myślę, że jeszcze jedno ważne pytanie, czy gdybym jeszcze raz stanął przed zakupem to wybór byłby taki sam ? W przypadku wersji 47calowej tak, w przypadku 55 cali rozważyłbym jeszcze Toshibę VL963, gdyż ma bardzo atrakcyjną cenę.
 
Do góry