W tym dziale nie zadajemy pytań o telewizory tylko o technologię 3d

janusz

New member
Bez reklam
Jak wygląda sytuacja osób z wadą wzroku. Czy mogą korzystać z 3D? Czy potrzebują innych okularów? W szczególności interesuje mnie jak to wygląda w technologii pasywnej np. przez LG.

...już znalazłem, dostępne są nakładki LG za 29 zł do okularów korekcyjnych.
 
Ostatnia edycja:

janusz

New member
Bez reklam
Jak jest z płytam BR 3D, czy odtwarzacz BR bez technoligi 3D poradzi sobie? Rozumiem, że pełny sygnał 3D 1080P z dźwiękiem HD nie pójdzie po HDMI 1.3, ale czy obniżając jakość dźwięku , ewntualnie obrazu zwykły odtwarzacz BR prześle sygnał do TV i będzie 3D gorszej jakości, czy też nie ma szans na 3D bez odtwarzacza. Pozostają jeszcze ripy typu SBS, które bez problemu odtworzy każdy player.
 

Spychu1920

New member
Jak to jest z typami filmów 3D? Z tego co rozumiem są filmy SBS (Side by Side) czyli mniejsza rozdzielczość na TV z pasywnym 3D i są filmy z aktywnym 3D (1080p). W internecie na wielu stronach/torrentach można pobrać filmy SBS lecz nigdzie nie widziałem filmów 3D Blu-Ray tylko zawsze z dopiskiem (SBS). Czy filmy Blu-Ray 3D w wypożyczalniach wideo są w pełnym 1080p czy SBS? A może źle rozumuję i po prostu każdy film jest SBS lecz na TV z pasywnym 3D rozdzielczość jest mniejsza a na aktywnym jest pełne 1080p? Dobrze myślę?
 

slawko_23

New member
Bez reklam
Nie ma czegoś takiego jak film pasywny i aktywny 3D. Telewizor jest taki i taki ale nośnik - materiał źródłowy może być taki sam. Możesz tak samo puścić sbs na Samsungu jak i full hd na Lg pasywnym (ponoć mają certyfikat na full hhd 3D). To co zobaczymy to już zależy od... naszego oka. :)
 

Spychu1920

New member
Och, ok. Takiej odp. potrzebowałem. Czasami oglądając filmy wydawało mi się że niektóre są lepszej jakości inne gorszej. Czyli jedyna różnica zależy od typu 3D w TV.
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Raz widziałem jak w jednej hali postawili obok siebie Panasia ET5 i Samsunga es6100 i prosili klientów o porównanie technologii 3d, na tym samym materiale. Podobno trudno było wskazać która technologia dostała więcej "za". Potem dopiero informowano klientów o różnicy np. w cenach okularów.
 

maciekwu

New member
czy na telewizorze z technologią aktywną (Philips 40PFL5507K/12) można oglądać w okularach pasywnych i uzyskać efekt 3D czy muszą być okulary aktywne i drugie czy przy tej technologii filmy SBS dają efekt?
pytam bo jestem zupełnie zielony
 

pdolny

New member
czy na telewizorze z technologią aktywną (Philips 40PFL5507K/12) można oglądać w okularach pasywnych i uzyskać efekt 3D czy muszą być okulary aktywne i drugie czy przy tej technologii filmy SBS dają efekt?
pytam bo jestem zupełnie zielony

Nie dość że muszą to być okulary aktywne, to jeszcze takie, które poleca proucent do tego akurat modelu telewizora.
 

Kristobal

New member
Wyszedłem z kina z seansu 3d wraz z okularami 3d polaryzacyjnymi (zdaje się). Czy one mogą się do czegoś przydac w domu? Nie mam TV 3D tylko zwykłą plazmę, monitor przy kompie również zwykłe LCD. Czy jest jakiś rodzaj filmu 3d, który odtwarzany na zwykłym sprzęcie da jakiś efekt? Bo testowałem filmy na youtube 3d - chyba ta wersja anaglifowa, i tutaj załozenie okularów nic nie daje. W kinie, po zdjęciu okularów obraz był po prostu niewyraźny, ponoć wyświetlają go dwa projektory z określonym przesunięciem :)
 

Aviator

Banned
Odległość

Jaka jest zależność przekątnej TV 3D od zalecanej odległości widza przy oglądaniu materiału 3D? Czy rodzaj technologii (pasywna, aktywna) ma w tym przypadku znaczenie?
 

kadaj2

New member
witam, chcialbym kupic tv philips pfl5008 42' z 3d , n ma ambilight i chyba chcialbym go nieco zawiesic na sciane ale tu pytanie, jak trzeba usmiescić tv z 3d by efekty byly widoczne wyraznie? tzn ile mozna do góry tv przesunąc ile w dół, czy lepiej na pólce go dac tak by pasowało pod siedzenie na kanapie, ten tv ma pasywny 3d,

bo na 42 cale jaka odległosc od tv? jak jest u was
 

SandPetrus

New member
Witam. Chciałem spytać, czy któraś firma rozwija jeszcze technologię 3D bez okularów? Czy tylko Toshiba zajmuje się tym na chwilę obecną? Ciekawi mnie to, bo jest taka konsolka Nintendo, która umożliwia taki właśnie odbiór 3D. Podobno jest to w jakimś stopniu męczące, ale obecne 3D w telewizorach do zupełnie komfortowych też nie należy.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Obecnie żadna firma nie pracuje nad 3D bez okularów.
Przynajmniej żadna z tych co się chwalą.
Ale oczywiście w zaciszu gabinetów może się coś rodzi.
Wszystkie poprzednie działania były słabe.
Jeśli coś będzie - to pokaz będzie na Ifa w Berlinie.
 

SandPetrus

New member
Czyli prace nad tym systemem przyniosły więcej strat niż zysku. Szkoda, bo 3D to w końcu jakaś odmiana - pomijając kolor i wyższą rozdzielczość - odkąd istnieje telewizja.
 

tf4RdY

New member
Podepnę się może tutaj, zamiast zakładać osobny wątek. A jednocześnie sam siebie zacytuję z innego, gdzie nikt jeszcze nie zdążył odpisać ;)
Przy pasywnym 3D to oczywiste że każde okulary polaryzacyjne pasują, ale rozumiem że przy aktywnym każde innego producenta też? Czy koniecznie muszą być rekomendowane?
 

SandPetrus

New member
Z tego co mi wiadomo tylko "oryginalne". Okulary są ściśle dostosowane do tego co wyświetla telewizor. Nie zarzekam się, bo może są wyjątki np. jeśli brać pod uwagę dwóch producentów współpracujących ze sobą przy powstawaniu danej serii.
 
Do góry