3D w najlepszym modelu Sony

wrx

New member
Bez reklam
3D (i nie tylko) w najlepszym modelu Sony

Ze szczegolna dedykacja na plejaka i krempli.
But despite having such a fast panel, the HX923 suffers badly from crosstalk, interference between the signals designed for the left and right eye leading to objects appearing twice on screen. Even more annoyingly, any slight movement in the position of your head adjusts the effect slightly, making it even more noticeable. The further back you tilt your head, the more crosstalk is visible, and beyond an angle of around 45°, the 3D effect is no longer visible.
Napisze tylko, ze przez Kolege "krempla" zaczalem szukac TV lepszego niz VT30, ktory przeciez jest tragiczny, a dlaczego, to juz wyjasni Wam plejak, ktory wysylal mnie do lekarza od oczu...

No coz, jesli tak to wyglada na 55HX923, to co z reszta modeli Sony?

A o kolorach napisano tak:
(...)Configured this way, the HX923 is the only LCD TV to get close to what a plasma can do.

Podsumowanie:
In fact, it's almost as impressive as a plasma TV,with wide viewing angles and a nice even display thanks to its Full LED backlighting.
It's a shame we can't say the same about 3D, where there's too much crosstalk.

Gdziez wiec sa te super Sony LCD - bo ja naprawde zaczalem sie zastanawiac, czy nie odpuscic Vt30...
Krempla. Ciebie pytam, nie ple-jaka*.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Przesłuchy są we wszystkich telewizorach w 3D, większe lub mniejsze. Nie ma tu żadnych sensacji. Zakup telewizora powinno się testować i porównywać jako 2D. System 3D służy jako gadżet.
I podsumowanie w tej wersji jest jak najbardziej słuszne.
Jeśli ktoś ma na myśli 3D - to sugeruję czekać na 3D bez okularów.
 

wrx

New member
Bez reklam
Kiki, musze Tobie powiedziec, ze w rzeczonym VT30 tego nie widzialem...
Jak wiesz, za pare tygodni zamierzam kupic TV, wiec szukam, ale najlepsze opinie jakie do tej pory widzialem, ma wlasnie VT30...
A co 2D...
Tam rowniez napisano, ze prawie jak plazma...

ps. jesli nie VT30, to co?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
w tej klasie nie powinno się kupować telewizorów w ciemno. Od tego jest prezentacja. Z naszego doświadczenia kilkunastu tysięcy prezentacji często zmieniano zdanie właśnie podczas wizyty w domu.
System 3D to tylko gadżet i 99% ludzi nie wpływa na ocenę końcową telewizora.
Do porównania w tej klasie : Toshiba YL 863, Sharp LE 830, Samsung D8000, Panasonic 50VT30 .Szoku różnicowego na wysokości wytaczania dział nie ma.
Jeden lubi ogórki drugi ogrodnika córki.
Jedni wolą brunetki a inni blondynki. Jeśli ktoś lubi rude to trzeba go unieszkodliwić ?
Wybieraj to co dla Ciebie najlepsze i daj wybrać innym .
Ilości wpisów zadowolonych z posiadania plazm Panasonica czy posiadania owego Sony ( na świecie) są równie duże.
Jeśli ktoś wybiera tylko do 3D - powinien zaczekać i to nie tak długo.
 

wrx

New member
Bez reklam
Kiki, dzieki za poswiecony czas.

O tym unieszkodliwianiu, to chyba powinienes napisac do osoby, ktora ja wymieniam w swoim poscie, a ktory to post powstal jako odpowiedz, wlasnie na jej/ich wpisy.
I TYLKO odpowiedz, bo ja nigdzie nie wklejam info typu "panasonic zanotowal", wiec widzicie, ze to syf.

Chyba nie rozumiem przytyku do mnie - w tej akurat kwestii...

Nad prezentacja pomysle, jak rowniez nad czekaniem, ale jak sam wiesz, czekac mozna w nieskonczonosc, bo ciagle jest cos nowego.
 

plejak

Banned
3d

Oczekiwanie dotyczy tylko 3D.
Dokładnie.

Nie ma tu żadnej sensacji.Jeśli priorytetem a nie fajnym dodatkiem jest dla nas oglądanie tv w 3 wymiarach z kąta wyższego niż 45 stopni (co jest stosunkowo niewygodne) zrezygnujmy z tej technologii .Z racji iż dostępność kanałów 3d jest na bardzo niskim poziomie jak i filmów 3d jak na lekarstwo w wersji Br nadal stosunkowo drogich .Technologia 3d jednak raczkuje ( już dziś pasywne 3d walczy ostro z aktywnymi).Obraz 2d w tym modelu jest na najwyższym poziomie.Oglądanie 3 d bez okularów zmieni całkowicie optykę i nasze oczekiwania w stosunku do, nie przez wszystkich akceptowanej tej raczkującej technologii.
3D TV nie wzbudza szału wśród konsumentów - czy słabe wyniki sprzedaży to wina Hollywood? - Kino Full HD
nawet w kinach nie jest zawsze idealnie:
3D, którego nie widać. Mam dość
 

wrx

New member
Bez reklam
Dla mnie to kolejny Twoj post, ktory swiadczy o tym, ze NIE JESTES PARTNEREM DO DYSKUSJI.
Zreszta, nikt Cie tutaj nie zapraszal, co wyraznie napisalem - czekam, co mi poleci krempla i czy tez bedzie w stanie odniesc sie do TYLKO jednego argumentu - tak, jak Ty.

No, chyba, ze Google Tlumacz nie potrafi przetlumaczyc tego tekstu poprawnie, a Ty nie rozumiesz, co tam jest napisane?
Wtedy pojme, dlaczego odniosles sie, do jakze prostego do zrozumienia "3D" i z wielka checia Tobie reszte wytlumacze!:hihi:

Pomijam fakt, ze nie zrozumiales, co mial na mysli Kiki.
 
Ostatnia edycja:

plejak

Banned
3d

Dla mnie to kolejny Twoj post, ktory swiadczy o tym, ze NIE JESTES PARTNEREM DO DYSKUSJI.
Zreszta, nikt Cie tutaj nie zapraszal, co wyraznie napisalem - czekam, co mi poleci krempla i czy tez bedzie w stanie odniesc sie do TYLKO jednego argumentu - tak, jak Ty.

No, chyba, ze Google Tlumacz nie potrafi przetlumaczyc tego tekstu poprawnie, a Ty nie rozumiesz, co tam jest napisane?
Wtedy pojme, dlaczego odniosles sie, do jakze prostego do zrozumienia "3D" i z wielka checia Tobie reszte wytlumacze!:hihi:

Pomijam fakt, ze nie zrozumiales, co mial na mysli Kiki.
Panie recenzencie to nie jest Pańskie forum.Tu nie trzeba zapraszać.Nie tłumaczę w google - robię to samodzielnie.Dziękuję Panu za tłumaczenie - nie skorzystam.Z postu wynika że To Pan nie rozumie Pana Kikiego.Nie zamierzam z Panem w żadnej kwestii dyskutować.Bo i o czym?O kryzysie amerykańskim?Chyba nie o tv.Szczególnie,że nie jest Pan aktualnie posiadaczem nawet Vt30 ani żadnego innego klasowego tv (nawet bez 3d).Tylko jest Pan na etapie poszukiwań.Częto błędnych i omylnych.Ale ludzką rzeczą jest się mylić.Miłego Dnia.
 

wrx

New member
Bez reklam
Szczególnie,że nie jest Pan aktualnie posiadaczem nawet Vt30 ani żadnego innego klasowego tv (nawet bez 3d).
Ciesze sie, ze nas to laczy.
A jeszcze bardziej (tutaj juz smiech), ze wie "pan", co mam, a czego nie mam.
Tylko jest Pan na etapie poszukiwań.Częto błędnych i omylnych.Ale ludzką rzeczą jest się mylić.Miłego Dnia.
Dlatego prosilbym "pana", aby nie zaciemnial juz "pan" wiecej obrazu mnie, ani innym, bo jak sam "pan" przyznal, ani wiedzy, ani doswiadczenia, to "pan" nie posiada.
Dodatkowo, wrecz blagam:blagam:, zeby sie "pan" tutaj nie udzielal.
Bo wiem, ze w innych tematach bedzie to nieuniknione (nawet w dziale "sprzedam"!).
 

pc4150

New member
Nikt piszący na tym forum nie może być xxxxxxxxxxx bo jednak pomyślał, że skoro coś kupuje/użytkuję to najlepiej będzie o tym pogadać na forum :) Fakt dużej wiedzy nie potrzeba aczkolwiek "coś" trzeba umieć żeby chociażby włączyć komputer czy zarejestrować się na forum. Pół żartem, pół serio ale dyplomatycznie :)

Według mnie w tym momencie VT30 dysponuję najlepszą jakością obrazu 3D* potwierdzają to niezależne serwisy (jak np. FlatPanelsHD) które testując nowe tv jakością bardzo często odnosząc się do Panasonica. Niestety sama technologia plazmowa zaczyna powoli schodzić na dalszy plan. Wypierana przez LCD LED.


*mowa tutaj o 3d w okularkach :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Raihkim

New member
Miałem się powstrzymać ale napisze. Kiedy kupiłem 1 plazmę jakieś 6-7 lat temu to ludzie pisali że ta technologia odchodzi w przeszłość minęło ładnych pare lat a ja znów kupiłem plazmę. ;)
 

krempla

Member
Ze szczegolna dedykacja na plejaka i krempli.
But despite having such a fast panel, the HX923 suffers badly from crosstalk, interference between the signals designed for the left and right eye leading to objects appearing twice on screen. Even more annoyingly, any slight movement in the position of your head adjusts the effect slightly, making it even more noticeable. The further back you tilt your head, the more crosstalk is visible, and beyond an angle of around 45°, the 3D effect is no longer visible.
Napisze tylko, ze przez Kolege "krempla" zaczalem szukac TV lepszego niz VT30, ktory przeciez jest tragiczny, a dlaczego, to juz wyjasni Wam plejak, ktory wysylal mnie do lekarza od oczu...

No coz, jesli tak to wyglada na 55HX923, to co z reszta modeli Sony?

A o kolorach napisano tak:
(...)Configured this way, the HX923 is the only LCD TV to get close to what a plasma can do.



Podsumowanie:
In fact, it's almost as impressive as a plasma TV,with wide viewing angles and a nice even display thanks to its Full LED backlighting.
It's a shame we can't say the same about 3D, where there's too much crosstalk.

Gdziez wiec sa te super Sony LCD - bo ja naprawde zaczalem sie zastanawiac, czy nie odpuscic Vt30...
Krempla. Ciebie pytam, nie ple-jaka*.

Miało nie być personalnych wycieczek, ale ty przebijasz plejaka już na starcie.Nie wiem, czy jesteś długodystansowcem, ale tak jak pisałem wcześniej, 3D mnie nie interesuje. Po zakupieniu hx 920 55" okulary trafiają na allegro.
wrx jaki ty w chwili obecnej masz telewizor? taki mądry jesteś posługując się czyimiś spostrzeżeniami, samemu nic nie badając lub sprawdzając metodą prób i błędów. Wiesz ile zajęło mi skalibrowanie telewizora? 2 tygodnie! przeszło!!! nie mów więc a tym bardziej nie wbijaj jakiś linków z opiniami nie swoimi zresztą, bo tworzysz personalny regres i ośmieszasz się.nie jestem rudy, ale lubię SONY. HX920 przebija w obrazie 2D samą Toshibę, która ma 512 stref a Sony 120. Sony posiada kąty widzenia 4.2 na 5 i jest prawie tak samo dobry jak vt30 pod tym względem. Czerń natomiast ma lepszą od plazmy Samsunga D8000. Sony: 0.05 cd/m2;, Samsung: 0.06 cd/m2 no i lepszy kontrast.
Dla uzupełnienia lepsza czerń jest w Panasonic: 0.035 cd/m2 i Toshiba 0.03 cd/m2 wszystkie pomiary przy gamma 2.2, 6500K
 
Ostatnia edycja:

pc4150

New member
W uzupełnieniu wypowiedzi krempla HX920 to obok Toshiby Z1 najlepszy dostępnie obecnie telewizor LCD LED. Jednak według MOJEJ opinii :D Panasonic VT30 lepiej radzi sobie z obrazem SD I 3D
 

acess

New member
Co wy się tak uparliście tego VT30 ?

ostatnio trafiłęm na bardzo ciekawe porównanie setii Vt30 do starszej serii VT20, i w podsumowaniu ładnie było napisane tak

"VT30 wcale nie jest lepszym TV od VT20..."
oczywiście ogólnie, nasycenie, barwy,czerń itd., bo wiadomo wygląd i pobór prądu jest na korzyść VT30. No ale też i cena jest "pseudo" lepsza niż VT20
 

accu

New member
Bez reklam
W uzupełnieniu wypowiedzi krempla HX920 to obok Toshiby Z1 najlepszy dostępnie obecnie telewizor LCD LED. Jednak według MOJEJ opinii :D Panasonic VT30 lepiej radzi sobie z obrazem SD I 3D

Witam,
Według mojego skromnego zdania Panasonic VT 30 radzi sobie z obrazem SD lepiej tylko wieczorem lub
nocną porą , natomiast w dzień obraz SD telewizora firmy Sony HX920 jest zdecydowanie lepszy,a 3D
to nadal niedopracowana technologia ,ale trzeba przyznać że jest stale ulepszana i wydaje się że w
niedalekiej przyszłości osiągnie na tyle wysoki poziom , że oglądanie filmów w 3D będzie niekwestionowaną przyjemnością.

Pozdrawiam ,:)
accu
:smile:
 

plejak

Banned
3d

Ciesze sie, ze nas to laczy.
A jeszcze bardziej (tutaj juz smiech), ze wie "pan", co mam, a czego nie mam.

Dlatego prosilbym "pana", aby nie zaciemnial juz "pan" wiecej obrazu mnie, ani innym, bo jak sam "pan" przyznal, ani wiedzy, ani doswiadczenia, to "pan" nie posiada.
Dodatkowo, wrecz blagam:blagam:, zeby sie "pan" tutaj nie udzielal.
Bo wiem, ze w innych tematach bedzie to nieuniknione (nawet w dziale "sprzedam"!).
Niestety nie spełnię Pana oczekiwań.Forum jest dostepnę dla wszystkich chętnych nie łamiących regulaminu.To Pan po swoim ostatnim występie otrzymał ostrzeżenie.Proszę się zwracać do innych z większym szacunkiem i bez zbędnych emocji , które u Pana są złym doradcą.Ja rozumiem że niektórym osobom ciężko jest zachowywać się kulturalnie , bo ich to przerasta.Proszę się nie poddawać i próbować.Miłej nocy.
 

accu

New member
Bez reklam
@krempla

Według mojej skromnej wiedzy Sony 46HX920 i 55HX920 mają 156 stref podświetlenia LED.

Pozdrawiam ,:)
accu
:smile:
 

wrx

New member
Bez reklam
Miało nie być personalnych wycieczek, ale ty przebijasz plejaka już na starcie.Nie wiem, czy jesteś długodystansowcem, ale tak jak pisałem wcześniej, 3D mnie nie interesuje. Po zakupieniu hx 920 55" okulary trafiają na allegro.
wrx jaki ty w chwili obecnej masz telewizor? taki mądry jesteś posługując się czyimiś spostrzeżeniami, samemu nic nie badając lub sprawdzając metodą prób i błędów. Wiesz ile zajęło mi skalibrowanie telewizora? 2 tygodnie! przeszło!!! nie mów więc a tym bardziej nie wbijaj jakiś linków z opiniami nie swoimi zresztą, bo tworzysz personalny regres i ośmieszasz się.nie jestem rudy, ale lubię SONY. HX920 przebija w obrazie 2D samą Toshibę, która ma 512 stref a Sony 120. Sony posiada kąty widzenia 4.2 na 5 i jest prawie tak samo dobry jak vt30 pod tym względem. Czerń natomiast ma lepszą od plazmy Samsunga D8000. Sony: 0.05 cd/m2;, Samsung: 0.06 cd/m2 no i lepszy kontrast.
Dla uzupełnienia lepsza czerń jest w Panasonic: 0.035 cd/m2 i Toshiba 0.03 cd/m2 wszystkie pomiary przy gamma 2.2, 6500K
Krempla, to nie byla personalna wycieczka - ustalmy to na poczatku.
Zwrocilem sie do Ciebie, bo Ty jestes jednym z 2 najwiekszych krytykantow VT30, ale przynajmniej dysponujesz jakims TV i podajesz konkretne przyklady.
Wyjasnione?

W tej chwili mam starego LCD Samsunga - w momencie zakupu byl to najwyzszy i najdrozszy model, jaki robil Samsung - chcialem wowczas plazme, ale FHD byla duuzo drozsza.:oops:

taki mądry jesteś posługując się czyimiś spostrzeżeniami, samemu nic nie badając lub sprawdzając metodą prób i błędów. Wiesz ile zajęło mi skalibrowanie telewizora? 2 tygodnie! przeszło!!!
Sam nie sprawdzam, bo nie mam jak. To raz.
Posluguje sie spostrzezeniami fachowcow, a nie "czyimis", racz zauwazyc (np. Twoimi lub plejaka).
HX920 przebija w obrazie 2D samą Toshibę, która ma 512 stref a Sony 120. Sony posiada kąty widzenia 4.2 na 5 i jest prawie tak samo dobry jak vt30 pod tym względem. Czerń natomiast ma lepszą od plazmy Samsunga D8000. Sony: 0.05 cd/m2;, Samsung: 0.06 cd/m2 no i lepszy kontrast.
Dla uzupełnienia lepsza czerń jest w Panasonic: 0.035 cd/m2 i Toshiba 0.03 cd/m2 wszystkie pomiary przy gamma 2.2, 6500K
Wszystko rozumiem, tylko CO to wnosi do tematu "ZLE PLAZMY i SLABY VT30"?

Mam wrazenie, ze, po raz kolejny, nie potrafisz zachowac spokoju, gdy ktos smie napisac cos nt. Sony i LCD - jesli tak jest i ja ZLE ocenilem Ciebie (patrz pierwsza linijka), to daj sobie spokoj z pisaniem w tym watku.
To byla TYLKO odpowiedz na to, co wypisywaliscie w watku o VT30.
Tyle.
 

wrx

New member
Bez reklam
Co wy się tak uparliście tego VT30 ?

ostatnio trafiłęm na bardzo ciekawe porównanie setii Vt30 do starszej serii VT20, i w podsumowaniu ładnie było napisane tak

"VT30 wcale nie jest lepszym TV od VT20..."
oczywiście ogólnie, nasycenie, barwy,czerń itd., bo wiadomo wygląd i pobór prądu jest na korzyść VT30. No ale też i cena jest "pseudo" lepsza niż VT20
Nikt sie uparl.
Tak, tez to czytalem - to jest napisane na stronie, z ktorej pochodza cytaty dotyczace Sony.
 
Do góry