Samsung UE40D6500 - problem w grach PS3

specrider82

New member
witam
model d6500 kupilem takze z myślą o grach - chodzi mi o PS3.
włączyłem FPS-a tj Battlefield Bad Company 2 - Mulitplayer. Podczas gry np. gdy biegnę obraz troche sie rozmywa i pojawiaja sie pixele. ( probowalem ustawić "tryb gry" - ale to zupelna porażka , bo strasznie spada jakoś obrazu - m.in ostrość/// jednak w tej opcji gra chodzi plynnie kosztem jakości ) w grę probowalem grać natomiast w trybie tzw. dynamicznym i naturalnym -gdzie można ustawić w opcjach obrazu > Motion Plus - kombinowalem na różne sposoby i chyba najlepiej wychodzi gdy Motion Plus włączony jest na tryb "wyraźny" - moze komuś udało skonfigurować sie tego TV w sposób idealny gdzie gdzierki chodzą plynnie i w dobrej jakości - jeśli tak to prosze bardzo o sugestie ustawienia trybu obrazu i reszty ustawień. pozdr!
 

juve25

New member
witam
model d6500 kupilem takze z myślą o grach - chodzi mi o PS3.
włączyłem FPS-a tj Battlefield Bad Company 2 - Mulitplayer. Podczas gry np. gdy biegnę obraz troche sie rozmywa i pojawiaja sie pixele. ( probowalem ustawić "tryb gry" - ale to zupelna porażka , bo strasznie spada jakoś obrazu - m.in ostrość/// jednak w tej opcji gra chodzi plynnie kosztem jakości ) w grę probowalem grać natomiast w trybie tzw. dynamicznym i naturalnym -gdzie można ustawić w opcjach obrazu > Motion Plus - kombinowalem na różne sposoby i chyba najlepiej wychodzi gdy Motion Plus włączony jest na tryb "wyraźny" - moze komuś udało skonfigurować sie tego TV w sposób idealny gdzie gdzierki chodzą plynnie i w dobrej jakości - jeśli tak to prosze bardzo o sugestie ustawienia trybu obrazu i reszty ustawień. pozdr!

Także mam podobne problemy ,może ktoś temu zaradził???
 

todei

New member
Ja do ps3 używam PS50C7000 i jestem bardzo zadowolony. Nie ma żadnego smużenia ani pikselozy. W dodatku na nowo zachwycam się grafiką w grach bo przerzuciłem się ze starego LCD
 

osek00

New member
witam.prosze, żeby jakiś użytkownik podzielił się swoimi odczuciami na temat współpracy tego leda z konsolą.pozdrawiam
 

gemini4all

New member
Miałem okazję sprawdzić na modelu 55D6100 oraz Xbox360, faktycznie na wszystkich standardowych ustawieniach (dynamiczny, standard, naturalny, film) obraz mocno smuży w szybkich grach (Fifa2011, PES2011, Shift2 itp.). Pobawiłem się ustawieniami i uważam, że efekt jest bardzo dobry, a smużenia już nie zauważyłem.

Spróbujcie ustawić tv tak:
tryb film,
podświetlenie 16-18 to w zależności jak wam się podoba,
jasność wedle upodobań
kontrast możliwie wysoki 80
Ostrość 65-75
Kolor 55-60
Odcień kolorów Zimny1 lub standard, co komu bardziej "pasuje"
Czerń - ciemny
Kontrast dynamiczny - najwyższy
Czerń hdmi - niski

I teraz najważniejsze!

Wyłączyć redukcje szumów oraz redukcje szumów mpeg!
Motion LED wyłączony
Motion plus ustawienia użytkownika wartość 1 i 1.

Na tych ustawieniach obraz jest dla mnie bardzo dobry, na podstawowych trybach obraz mocno smużył albo rwał, ustawienie motion plus na "wyraźny", albo "standardowy" skutkowało tym, że piłkarze byli niewyraźni i obraz smużył jeszcze bardziej. Bez motion plus, obraz przeskakiwał i smużył. Dopiero wyłączenie redukcji szumów oraz zminimalizowanie motion plus dało zadowalający efekt.

Przetestujcie u siebie.
 

$kubi

Member
Heh już miałem kupować ten tv również ... niech ktoś kto ma konsole i może sprawdzic te ustawienia czy problem znika
 

osek00

New member
witam.wczoraj w sklepie podłączyłem swego xboxa do ue40d6500 i crisys w 3d wygladał super, jednak w assasin creed gdy się biegnie obraz na dole ekranu i dolnych rogach się rozmywał. czym to jest spowodowane?kiepska matryca, elektronika?nie miałem czasu ani wiedzy na ten temat aby bawić się ustawieniami więc nie wiem czy ten efekt można wyeliminować.wygląda jednak niestety że ten telewizor nie nadaje się za bardzo do konsoli.ciekaw jestem czy takie zjawisko występuje również na uexxd7000 albo na uexxc8000 (może ktoś kto go ma mógłby coś powiedzieć na ten temat).dodam jeszcze że miałem pożyczonego leda sharpa 810e i ten efekt prawie nie występuje no ale ten nie ma 3d no i nie czyta z dysku tego co samsung.
 

cesarz69

New member
kurde porażka ja czekam aż ue40d6500 spadnie na ceneo do 3 tys a tu takie info :/ potrzebuje go glownie do grania na konsoli dvb-s/dvb-t i ogladania filmow z dysku. i Allshare z SGS a wkrotce sgs2 i netbookiem wiec narazie mam nadzieje ze znajdzie sie rozwiazanie
 

gemini4all

New member
Heh tak jak pisałem spróbujcie wyłączyć w telewizorach "redukcje zakłóceń cyfr." oraz mpeg, dać motion plus użytkownika na 1 i 1. Powinno znacznie pomóc w smużeniu w grach. Dla mnie jest wtedy ok, w temacie o D6500 także potwierdzają, że smużenie jest mniejsze.

Tak to jest, że producenci już nic więcej nie wycisną z LCD, dodali LEDy to mają tańszą produkcję, ale jakość obrazu nie różni się znacząco od 3 lat wstecz. Dodają różne bajery, motion plusy, motion led, funkcje eco, czasem te "super funkcje" psują obraz bardziej niż poprawiają. Na filmach również polecam wyłączyć redukcje zakłóceń cyfr i mpeg, filmy mniej "klatkują" a obraz jest ostrzejszy i płynniejszy.
 
Ostatnia edycja:

osek00

New member
witam.kupiłem ten tv za rozmycia w grach odpowiedzialny jest motion plus.po wyłączeniu problem znika.podświetlenie w tym tv to porażka i chyba nie kupił bym go po raz drugi.nawet w dzień jak ekran wyświetla ciemniejszy obraz to od prawej i lewej strony widać jaśniejszą łunę na ok dziesięć centymetrów do środka.jak wyeliminuje się ten efekt ustawieniami to obraz jest za ciemny do oglądania, grania.mam porównanie z sharpem led 810e to tego problemu nie ma matryca jest równomierna bez żadnych przebarwien przy normalnych ustawienia jasności i podświetlenia.
 

Disable

New member
witam
model d6500 kupilem takze z myślą o grach - chodzi mi o PS3.
włączyłem FPS-a tj Battlefield Bad Company 2 - Mulitplayer. Podczas gry np. gdy biegnę obraz troche sie rozmywa i pojawiaja sie pixele. ( probowalem ustawić "tryb gry" - ale to zupelna porażka , bo strasznie spada jakoś obrazu - m.in ostrość/// jednak w tej opcji gra chodzi plynnie kosztem jakości ) w grę probowalem grać natomiast w trybie tzw. dynamicznym i naturalnym -gdzie można ustawić w opcjach obrazu > Motion Plus - kombinowalem na różne sposoby i chyba najlepiej wychodzi gdy Motion Plus włączony jest na tryb "wyraźny" - moze komuś udało skonfigurować sie tego TV w sposób idealny gdzie gdzierki chodzą plynnie i w dobrej jakości - jeśli tak to prosze bardzo o sugestie ustawienia trybu obrazu i reszty ustawień. pozdr!
Tryb gry wcale nie pogarsza obrazu ( a jeśli już to niewiele ,ze różnicy nie zauważysz) -wystarczy zmienić sobie kontrast kolor itd , przecież to normalny tryb którego też można na swój sposób ustawić. Grając w FPS-y nie widzę innej możliwości jak tryb gry.
 
Do góry