i SHARP 46le830E 8 bit vs.Samsung 46D7000

Pedr_O

New member
Witam wszystkich w ten kolejny cudowny niepogodny dzień :)

Obecnie jestem zdecydowany na zakup Samsunga 46d7000.
Mam czas mniej więcej do połowy sierpnia na zakuć.
Natomiast 2 osoby ostatnio poradziły mi jeszcze porównać ten model z SHARPem 46le830E.
Czy ktoś z Was posiada ten model??
Oglądałem parę testów, przeglądałem opinie, filmy prezentacyjne na youtube i wygląda obiecująco :D
Zalet jest bardzo wiele.
M.in. płynność obrazu, kolorystyka, brak białych plam na czarnym tle(czy aby?), konwersja 2D->3D bardzo OK.
Na minus: słabe kąty widzenia (czy aby?)...
Czy wspomniany model dobrze radzi sobie z polskimi napisami do mkv/divx, czytaniem plików z dysków twardych??
No i wreszcie wspomniane w tytule 8-bitowa matryca.
Technologia Qattron... Czy jest sens szukać TV z 10-bitowa matrycą?
Jakie to są np. modele pośród 40 i 46" ??
Chciałbym zmieścić się z zakupem w kwocie do 5500zł.
Dzięki z góry za wszelkie sugestie.
 

arosa17

New member
Podstawową różnicą widoczną na pierwszy rzut oka między tymi modelami jest powierzchnia matrycy , Sharp - matowa Samsung -połyskowa . Wybór powinien być uwarunkowany pomieszczeniem w którym będzie oglądany dany ekran , mam na myśli ilość światła oraz godziny w których będzie oglądany , mi osobiście bardziej pasuje błyszcząca matryca ze względu na kolorystykę ale mam ku temu odpowiednie warunki .
W kwestii konwersji 2D do 3D wypadają podobnie z tym , że okulary w D7000 komunikują się z telewizorem po przez bluetooth także nie są narażone na przerywanie spowodowane odwróceniem głowy od nadajnika itp .
Testując multimedialność Samsunga praktycznie radził sobie z wszystkim plikami jakie miałem przygotowane na dysku 2,5" , ku mojemu zaskoczeniu odczytywał nawet ripowane filmy 3D ! Napisy i polska czcionka oczywiście działały rewelacyjnie . Multimedialności Sharpa jeszcze nie miałem przyjemności sprawdzić więc tu nie pomogę.
 

adi2009

New member
Ja kupiłem Samsunga 46D7000. Telewizor bardzo ok poza jedną bardzo dużą wadą - w rogach jasne chmury na czarnym tle. Starsznie mnie to irytuje. Kupiłem w zeszłym tygodniu i mam jeszcze tydzień żeby oddać sprzęt. Moi rodzice mają model 40d6500 i na ciemnym ekranie wypada duuużo lepiej - podobnie u siostry która ma 37d6500. Jak za tak dużą kasę powinno być znacznie lepiej. Zastanawiam się tylko jaki model wybrać jak już go oddam... podobno z większością są problemy.
 

tdx

New member
Bez reklam
Ja kupiłem Samsunga 46D7000. Telewizor bardzo ok poza jedną bardzo dużą wadą - w rogach jasne chmury na czarnym tle. Starsznie mnie to irytuje. Kupiłem w zeszłym tygodniu i mam jeszcze tydzień żeby oddać sprzęt. Moi rodzice mają model 40d6500 i na ciemnym ekranie wypada duuużo lepiej - podobnie u siostry która ma 37d6500. Jak za tak dużą kasę powinno być znacznie lepiej. Zastanawiam się tylko jaki model wybrać jak już go oddam... podobno z większością są problemy.

Podoba mi się słowo "podobno" :)
 

lukwlkp

New member
Telewizory z podświetleniem krawędziowym tak mają i najlepiej (jak mówią lekarze ) do tego się przyzwyczaić, albo droższe pełne podświetlenia lub plazma. W przypadku Edge ilość nie jakośc.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Mam za mało danych.
podaj jakie masz warunki :
odległość od ekranu ?
jak słońce świeci w pokoju ?
Jak duży jest pokój ?
jaki masz obecnie telewizor?
jakie programy najczęściej oglądasz?
więcej oglądasz w dzień czy wieczorem ?
wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez ?
wolisz obraz ostry czy łagodny ?
matryca błyszcząca czy matowa?
preferowana wielkość telewizora?
preferowana marka ?
czego nie lubisz w telewizorach?
jakie urządzenia będą podłączone ?
ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń ?
siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych ?
czy ważne jest wifi ?
czy będziesz korzystać z widgetów ?
czy chcesz serfować w internecie z poziomu telewizora?
czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen - VOD ?
czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami ?
ma mieć 3D ?
ma mieć slot na karty SD ?
ma mieć tuner DVB-S ?
jakimi złączami ?
jaki masz sygnał ?
ile programów HD ?
ma stać czy wisieć ?
jaka klasa cenowa ?
 
Do góry