TV LED FULL HD 3D 32 cale do kompa/C+/Xboxa za mniej niż 3k

taniekorale

New member
Cześć, tak, jak w temacie - im taniej tym dla mnie lepiej. Temat mój będzie twierdząco pytający.

Cale: Mam 23 cale LG LCD... hmm... przy graniu na Xboxie to mi cali troszkę brakuje. Gram na nim z odległości 75cm tak na oko. Do filmów brakuje mi cali i to bardzo. Do neta... hmm... może by i starczyło. Tutaj mam 2 pytania:
a) czy sysem Windows 7 Ulimate oferuje coś takiego jak po prostu powiększenie wszystkiego tj. zoom ale przy zachowaniu rozdziałki Full HD ?
b) może da się zrobić za pomocą TV albo kompa coś takiego,że po prostu TV będzie miał np. 24cale a w okół czarno? Do neta np. Kiedyś na starych CRT dało się takie coś zrobić tylko manualnie.

3D: No właśnie... dlaczego 3D? Na tylu calach? Powiem szczerze,że na początku chciałem kupić po prostu LEDa i to mniejszego. pomiędzy 32 a 24 są fajne modele 27cali ale... wszystkie z nich mają tylko 50Hz. To ma być sprzet na ładnych kilka lat więc chcę mieć przyszłościowy model a jak wiadomo nie długo będą puszczać sygnał w 100Hz.

Kolejnym "za" telewizorkiem 32 calowym jest CIENKA RAMKA, która po prostu musi być. Dlaczego? Byłem w MM i te 32 cale LEDy czy LCD do straszne krowy są a taki jeden Samsung przykuł moją uwagę - był 3D i miał cienką ramkę.

Kolejna sprawa do 3D - potrzebuję TV, okularków(300zł,tak? czy droższe) a potem film 3d odtwarzany w Power DVD. Tak?
Da się jakoś np. neta, pulpit, stare divixy, foty zrobić z 2D do 3d? Tutaj to pytam z ciekawości.
Kolejne pytanie; są różne rodzaje tych 3D opcji - słyszałem o dwóch. Jedna do takie okularki tekturowe się zakłada - niebiesko czerwone i to jest straszny szajs. Drugie to te NVIDA - ktoś, gdzieś i kiedyś tesotwał ten zestawik z grą Just Cause, było to 120Hz i męczyło oczy.
Kolejna sprawa: jak np. chciałbym pograć w Mafię 2 na kompie na 32calach w 3D to muszę ustawić full hd? jak ustawię full hd i 3d to będę potrzebował mocnego sprzętu, tak? A 3D z Xboxa? Da sie?

Jakie sprzęty i jakie wg. Was ustawianie są potrzebne do pogrania sobie w nowe tytuły na takowym TV?

Do odtwarzania filmu 3D HD na kompie potrzebuję jakiejś specjalnej karty graficznej?

No i ostatnie pytanie... noszę okulary na co dzień: jak mam na nie nałożyć okulary 3D ? jak to się robi? Trochę problem może być... w korekcyjnych mam full HD ostrość, w okularach 3D będzie 3D a ja chcę to połączyć

Inne:
1. Przed monitorem stoi głośnik centralny od zestawu Logitech Z5500 - mały to on nie jest więc dobrze by było gdyby ten monitor nie był taki, jak np. Sony - widziałem je s sklepie i odległość od dołu podstawy do dołu matrycy jest za mała.
2. Da się jakiś taki TV kupić,żeby miał możliwość pochylania go w pionie?
3. Dźwięk nie ma dla mnie znaczenia bo mam fajne głośniki.
4. Odtwarzanie multimediów z USB i inne gadżety mogą ale nie musza być.
5. Cena im mniejsza tym lepiej.
6. PIP bardzo mile widziany
7.Funkcje wzmacniające czerń bardz ale to bardzo mile widziane bo ja wiemy w LCD/LED słabo z czarnym jest...

Dlaczego nie LCD? To pytanie zadał mi kolega. Sporo taniej można dorwać zwykłego LCD'ka ale... moi rodzice mają Samsunga LED 46cali i w trybie dynamicznym oglądanie np. Animal Planet w Full HD - np. o wężach powoduje ciary na plecach. Ten efekt jest wart swojej ceny
 

Kampaj

New member
Bez reklam
Uważam, że nie ma co si,ę bawić w 3D do komputera.
Szczególnie póki co,m ghdy mamy okularowe 3D.
Lepiej brać dobrego LEDa 100Hz jak np: Samsung 32D6000(tylko do komputra dobra)
Toshiba 32sl833(dobra do kompa, idealna do TV)
Panasonic 37e30 super do kompa, dobra ostrość
 
Do góry