Sterowanie telefonem

rzęsor

New member
Którymi telewizorami można sterować telefonem?

Tylko Samsungami czy jeszcze jakiś producent oferuje taką funkcję?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Sprawdź aplikacje tam jest podane . Philips też steruje ale na aplikacji będziesz mieć opis jakie jeszcze.
 

Karol816

New member
Samsung ma tylko na telefony z Samsungiem z Androidem, i to w dodatku z obsługą All Share oraz na iPhone/iPod Touch/iPad. Sam mam UE37D6500 i używam aplikacji na iTouch - superowa, szybkość reakcji równa realnemu pilotowi, także wygodne menu, pełny pilot, mini-pilot z przyciskami CH+-, VL+-. Szczegolnie wygodny do wpisywania tekstu w tv.

Sony o ile pamietam mial taka aplikację na Androida, na iOS też pewnie taka jest, chodź nie gwarantuje tego. W każdym razie była to darmowa, oficjalna wersja, z obsługą wszystkich telefonów z Androidem i WiFi.

LG także ma aplikacje " LG TV-Remote" w Android Market, ale nie wiem czy na każdą markę telefonu ją ściągniesz (sam mam LG), i chyba są w obsłudze wszystkie ostatnio wychodzące tv od 2010, aczkolwiek ktoś się wypowiedział że u niego nie działa :(

Na resztę platform nie wiem, także nie wydaję mi się, żeby jakiś producent telewizorów wydał podobne aplikacje. Możliwe, że są jakieś nie-oficjalne, ale nie jest tego zbyt dużo (z tego typu aplikacją spotkałem się keidyś - SamyGo dla Samsungów - a to chyba największy producent TV, jednakże od kiedy Samsung sam wydał taką aplikacje potrzeba na nią obumarła).

Pozdrawiam
 

xeros

New member
Takie aplikacje do TV LG służą do kontroli tylko nowych modeli (SmartTV).
Niedługo planuję zaimplementować tamten protokół do mojego oprogramowania dla starszych modeli z NetCastem 1.0 (aka BCM 2010), dzięki temu takie aplikacje dla nowych modeli powinny współpracować również ze starszymi modelami.
 

rafel1809

Member
Witam
Odgruzowuję stary temat, ponieważ w najbliższym czasie nabędę nowy telefon. Mam pytanie, czy poza androidem jeszcze jakiś system stosowany w telefonach umożliwia sterowanie telewizorem (np windows w nokiach - lumia 610, MP Windows Phone 7.5), oraz czy wszystkie wersje androida umożliwiają sterowanie (np. Samsung S5830i Galaxy Ace, Android 2.2)
 
Do góry