Rozmiar TV, odległość a efekt 3D

Jawosz

Member
Szanowni forumowicze!

Mam zagwostke wynikająca z braku wiedzy nt technologii 3D.
Jaka jest różnica wynikająca z rozmiaru matrycy i odległości od Tv , a efektu 3D.
Czy założenie jest takie ze przykładowe "wyplywajace" z ekranu rybki zawsze bedą ode mnie w tej samej odległości, czy raczej zawsze bedą w okreslOnej odległości od TV.
A co za tym idzie - jaka jEst optymalna odległość od TV 46"? Oraz z drugiej strony - jaka jest optymalna matryca dla odległości 3-3,5 m od TV?
Oczywiście mówię o materiale stricte 3D :)
Mam nadzieje, ze nie poplatalem za bardzo :)
Pozdrawiam :)
 
Ostatnia edycja:

JackS.

New member
Bez reklam
Szanowni forumowicze!

Mam zagwostke wynikająca z braku wiedzy nt technologii 3D.
Jaka jest różnica wynikająca z rozmiaru matrycy i odległości od Tv , a efektu 3D.
Czy założenie jest takie ze przykładowe "wyplywajace" z ekranu rybki zawsze bedą ode mnie w tej samej odległości, czy raczej zawsze bedą w okreslOnej odległości od TV.
A co za tym idzie - jaka jEst optymalna odległość od TV 46"? Oraz z drugiej strony - jaka jest optymalna matryca dla odległości 3-3,5 m od TV?
Oczywiście mówię o materiale stricte 3D :)
Mam nadzieje, ze nie poplatalem za bardzo :)
Pozdrawiam :)

Właściwa odległość oglądania 3D FullHD jest podawana przez producentów TV w instrukcjach obsługi ich telewizorów 3D. Samsung ujmuje to tak:

●● Upewnij się, że podczas oglądania obrazu 3D zachowany jest kąt widzenia i optymalna odległość oglądania.
●● W przeciwnym razie efekty 3D mogą być niedostrzegalne.
●● Idealną odległością do oglądania jest trzykrotność wysokości ekranu. Zalecamy, aby oczy osoby oglądającej były na tej samej wysokości co ekran.


Oto, co w praktyce oznacza 3-krotność wysokości ekranu:

42" to wysokość ekranu 52,3 cm, czyli odległość oglądania 157 cm,
46" to wysokość ekranu 57,3 cm, czyli odległość oglądania 172 cm,
50" to wysokość ekranu 62,3 cm, czyli odległość oglądania 187 cm,
51" to wysokość ekranu 63,5 cm, czyli odległość oglądania 191 cm,
55" to wysokość ekranu 68,5 cm, czyli odległość oglądania 206 cm,
59" to wysokość ekranu 73,5 cm, czyli odległość oglądania 220 cm,
65" to wysokość ekranu 80,9 cm, czyli odległość oglądania 243 cm.

Dla odległości 3 - 3,5 metra optymalny będzie ekran projektora o przekątnej od 80" (dla 3m) do 94" (dla 3,5m).
 
Ostatnia edycja:

Jawosz

Member
bardzo dziękuje ja odpowiedz... generalnie to jestem załamany ale tak to wszystko jest ok ;-) a jak u was drodzy użytkownicy to wygląda? :D
 

todei

New member
Dlaczego załamany? Poprostu przysuń bliżej fotel :)
Żeby nie było,to ja mam 50" i też nie siedzę dalej niż 2m od tv...Tylko się przy okazji zawsze nasłucham,gdy babcia albo ciotka przychodzi,że sobie oczy popsuję jak tak blisko będę siedział:p
 
Do góry