Pomoc w wyborze telewizora 3D

Haqu

New member
Witam wszystkich na forum ;)

Chciałbym o pomoc w wyborze telewizora 3D. Chciałbym aby wielkość nie przekraczala 40 cali. O wielkość pokoju sie nie martwię. W zależności od tego gdzie umieszczę tv, może wyjść opcja, ze na przeciwko telewizora będą okna. Telewizor w większości będę wykorzystywał do gry na PlayStation 3 i filmów BluRay w 3D, co nie znaczy, że kanały telewizyjne nie będa u mnie leciały. jeśli chodzi o sygnał, to używam dekodera telewizji N. Firma obojętnie jaka, byleby telewizor był porządny
No i został aspekt cenowy - chciałbym aby cena nie przekraczała 3 200zł najlepiej gdyby w zestawie były okulary.

Jeszcze mam kilka pytań:
-Jak duża jest różnica między telewizorami z okularami aktywnymi i pasywnymi? Na korzyść aktywnych czy pasywnych?
-Załóżmy, że na kanapie będzie kilka osób. Czy osoba siedząca z brzegu kanapy będzie widziałą choć trochę efekt 3d?
- Czy konwersja 2D->3D jest dobra, czy efekt jest mierny? Nie wiem czy jest sens brać droższy telewizor ze względu na konwersję czy nie.
-Czy mocno zauważalna jest różnica między telewizor z odświeżanie 200Hz a 400Hz?
 
Ostatnia edycja:

sluuurp

New member
Bierz SAMSUNG-a UE40D6500. Okulary pasywne bardzo zmniejszają rozdzielczość, nawet widać poziome pasy. Sprawdź w sklepie na TV LG. Kupuj w NEO24, dużo taniej niż w sklepach. W sklepie sobie tylko oglądnij po dotykaj. Okulary migawkowe, czyli aktywne spisują się dobrze nawet przy oglądaniu z boku, tego nie zapewniają pasywne. Ten Samsung co piszę tak naprawdę ma 200Hz z "dopaleniem" do 400Hz
 

Haqu

New member
Dzięki za odpowiedź. A jak jest z jakością obrazu? Chodzi mi o 2D jak i 3D. I czy do swobodnego oglądania filmów 3d na bluray'u wystarczy mi PS3? Czy jednak konsola nie nadaje się jako odtwarzacz. I czy różnica między 200Hz a 400 jest duża? Bo chcę wiedzieć, czy te '200 z dopaleniem' na prawde coś poprawi
 

don111

Banned
jeśli priorytet to 3d to najlepiej spisują się tu plazmy Panasonica i Samsunga (w tej kolejności), a nie LCD
z Panasonica w tych granicach cenowych masz bdb model 42ST30
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Do Twoich celów najlepiej sprawdzi się Sharp 40le830 . Ma najszybszą matrycę na rynku dzięki temu konwersja 2D do 3D jest bardzo dobra. Okulary masz w komplecie
Ważne też jest skalowanie obrazu
 

cureman

Active member
Bez reklam
3D na 40 stu calach :( zapomnij o efektach ! .Dobre efekty 3D to od 50 cali sa ok a to i tak raczej zbyt maly ekran do 3D .Jesli chcesz dobre 3d FULL HD to polecam Panasa VT 20 albo nowszego VT 30.
 
Ostatnia edycja:

Haqu

New member
3D na 40 stu calach :( zapomnij o efektach ! .Dobre efekty 3D to od 50 cali sa ok a to i tak raczej zbyt maly ekran do 3D .Jesli chcesz dobre 3d FULL HD to polecam Panasa VT 20 albo nowszego VT 30.

Wiem, że 'jaj nie będzie urywało', ale mój pokój nie pozwala mi na wzięcie większego telewizora. Jeszcze znajdę miarkę i zmierzę dokładnie, ale 50 cali to raczej za dużo. Panasonic VT30 jest dla mnie za drogi jak na ten moment, nawet wersja 42 cale.

A czy efekt 3D będzie się mocno różnił w telewizorze za 3 200, a telewizorze za 4 000? Biorąc pod uwagę tą samą przekątną ekranu, albo 42"

A 3D Ready od tego 'zwykłego' 3D czym się różni? Na 3D Ready nie odtworzę filmu w rozdzielczości 1080p?
Słyszałem, że w nowszych telewizorach okulary aktywne nie męczą już tak oczu - od jakich modeli te okulary są lepsze?

No i w końcu który tv będzie najlepszy :p
Widzę, że góruje Panasonic z modelami VT20 i VT30 - jednak 30 jest za droga a obawiam się, że 20 ze względu na bycie 'starszym modelem' będzie bardziej męczyła oczy. Skoro mówicie, że plazma lepsza, to podajcie coś z plazmowych telewizorów. Oczywiście poza modelami Panasonica VT20-VT30 bo o tych już wiem.

PS Zawsze myślałem, że 40 cali to sporo, a nawet jeśli, to nie znajdę telewizora 50" 3D za 3200-4000zł.
Edit:
Jest jakaś tabelka, stosunku odległości siedzącego do przekątnej ekranu?
 
Ostatnia edycja:

Haqu

New member
Po nicku wiedzialem ze zaproponujesz cos z lg. Ale okulary pasywne? Ludzie odradzaja a samo LG powiedzialo ze ich technologia jest niedopracowana.

Edit:
Zmierzyłem pokój:
Długość:486 cm
Szerokość: 370 cm.

Do tego mój budżet się trochę zwiększył. Przy dobrych lotach to będzie 3 700zł.

Jaki telewizor będzie najlepszy patrząc po tej kwocie? i czy 46 cali nie bedzie za duży?
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nie będzie za duży.
Zdecydowanie lepszy pomysł .
Toshiba 46 VL 748
Sharp 46 Le 820
Toshiba 46 sl 733
Panasonic 46g30
 

Haqu

New member
Te modele nie są 3D ;(
No i w jakiej odległości musiałbym siedzieć, żeby mi oczy nie wypadły :mrgreen:
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Do 3 D możesz siedzieć nawet 1,5 metra od telewizora.
Ale do dobrych 46 3D musisz dołożyć więcej kasy:
46LE 830
46D7000
46GT30
 

Haqu

New member
Dobra, wróćmy do 40 cali bo po przemeblowaniu pokoju trochę blisko będę siedział ;)
Sony KDL40EX720 to dobry wybór? Czy może jakieś Samsungi będą lepsze? Cena Soniaka z okularami wyniesie mnie koło 3500 zł
 

Haqu

New member
Sam widzisz, co post to co innego. Ja dalej się upieram przy tym co pisałem, tu masz link SAMSUNG UE40D6500 SKLEP NEO24.PL UE40D6500 CENA

Telewizor ma jeszcze wbudowany odbiornik satelitarny, o czym nigdzie nie jest napisane.

No sorki, ale okazało się, że będzie inaczej niż myślałem, dlatego zmieniłem zdanie.

Te kolory w samsungu nie będą trochę za ciemne w porównaniu do EX720? Jak oglądałem porównanie, samsunga D6000 z tym sony to kolory były bardzo ciemne, niestety nie wiem jak to się ma do modelu D6500
 
Do góry