Pomoc przy wyborze telewizora.

Jankes1214

New member
Witam, mój leciwy telewizor niespodziewanie przestał działać dlatego potrzebuje szybko kupić jakiś TV. I tutaj rodzi się moja prośbą do was (ekspertów). Czy jest wgl sens kupowania telewizora 3D. Pytam ponieważ telewizor mi padł nagle i nie mam odłożonych na niego pieniędzy dlatego chciałbym się zamknąć w kwocie 3 tys. Na popularnym serwisie aukcyjnym znalazłem tani powystawowy model niby wszystko w nim działa(Plazma 3D Samsung 50'' PS50C490 HD HDMI USB DVB-T) Warto takie coś kupić czy dołożyć na coś lepszego. chodzi mi o <50 cali. Jeżeli jest jakiś droższy (powyżej 3 tys ale nie znacznie i można kupić na raty to też bym bardzo prosił o wskazanie). Dodam że kompletnie się na tym nie znam dlatego pokładam w was nadzieję ;) Jeszcze raz proszę o pomoc.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
za mało danych .

podaj jakie masz warunki :
odległość od ekranu ?
jak słońce świeci w pokoju ?
Jak duży jest pokój ?
jaki masz obecnie telewizor?
jakie programy najczęściej oglądasz?
więcej oglądasz w dzień czy wieczorem ?
wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez ?
wolisz obraz ostry czy łagodny ?
matryca błyszcząca czy matowa?
preferowana wielkość telewizora?
preferowana marka ?
czego nie lubisz w telewizorach?
jakie urządzenia będą podłączone ?
ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń ?
siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych ?
czy ważne jest wifi ?
czy będziesz korzystać z widgetów ?
czy chcesz serfować w internecie z poziomu telewizora?
czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen - VOD ?
czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami ?
ma mieć 3D ?
 

Jankes1214

New member
1. Około 5m
2. Pokój jest dobrze oświetlony. W południe słońce pada na ekran ale TV będzie podwieszony na ścianę więc raczej nie będzie bezpośrednio na ekranie. Teraz przez okolo godzinie dwie w południe słońce świeci w ekran.
3. W przybliżeniu 7,5 x 4,5
4. Telewizor prawie antyk. Jakiś Grudnig 36 cali.
5. Mam cyfre+. Ja osobiście głownie wiadomości i sport. Ale sam w domu nie jestem tak więc przez dziaciaków wiadomo bajki bajki i jeszcze raz bajki. Oprócz tego to co leci na comedy central czy canal+ ew HBO.
6. Wieczorem przy wyłączonym świetle ew bardzo słabe.
7. Niestety nie potrafię ocenić ale chyba raczej ostry.
8. Lepszym rozwiązaniem będzie matowa bo w dzień zdarza się taki okres kiedy jest pokój nasłoneczniony. Ale tutaj może być również błyszcząca.
9. 50 wzwyż.
10. Na markach się nie znam zbytnio ale z Samsungami np nigdy nie miałem problemu.
11. Nie wiem jak to określić ale czasami w swoim miałem taki szumy co bardzo mnie drażniło.
12. Dekoder, DVD i najbliższym czasie kino domowe z odtwarzaczem blu-ray.
13. Na wprost jeżeli będzie zawieszony to trochę pod kątem w górę.
14. Jeżeli wi-fi umożliwi mi np oglądanie filmików z YT czy przesyłanie filmów z komputera to tak.
15. Jeżeli będą to oczywiście głownie z pogody.
16. Tak
17. Z Ipli z pewnością.
18. Mam dvd pod TV zawsze ale USB by się przydało i tutaj obsługa .mkv byłaby czymś niesamowitym.
19. Tak ma być 3D

Nie wiem czy to coś pomoże ale mam nadzieję że tak i tak wpisywałem to to stwierdziłem że w 3 tys raczej się nie zmieszczę aby zakupić taki sprzęt.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Odległość masz słuszną . W tej klasie cenowej rzeczywiście nie spełnisz swoich potrzeb. Albo musisz dołożyć albo zostań przy 50C 490 Samsunga.
 

Jankes1214

New member
a podałby Pan konkretne modele? do których warto dołożyć to najwyżej na raty bym wziął.
ew. Modele na które warto zwrócić uwagę ale z 3D i min 50 cali.
 
Ostatnia edycja:

Jankes1214

New member
a jest on lepszy od tamtego Samsunga czy to już kwestia np wyglądu czy marki. Telewizor chciałbym zakupić najpóźniej za tydzień i chyba zdecyduję się jednak na PS50C490
 

Jankes1214

New member
rozumiem że kokosów nie ma co oczekiwać ale czy warto kupić któryś z tych telewizorów czy lepiej sobie odpuścić i dozbierać do czegoś lepszego?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Hasła stare i wyświechtane - ale od wieków te same.
Biednego nie stać na byle co. Oczywiście że doznbierać i cieszyć przez wiele tal. Tak jak doradzaliśmy kilka lat temu.
Dziś po latach użytkownicy dzwonią i chcą zmieniać swój telewizor na inny ale boją się czy nowy będzie tak dobry jak ich super model który mają.
Dobry zakup zawsze się opłaca.
 

adas81

Member
Witam
Jestem nowym na forum. Chciałbym zakupić telewizor.
Moje typy to samsung ue40d7000 lub sharp lc40le830 lub lc46le830(cena taka jak samsunga 40".
Może macie jakieś inne typy telewizora?Może samsung le46c750?
Odległość do ekranu około 2-2,5m, bez bezpośredniego padania światła na ekran, do filmów, gier i sportu, podłączone kino domowe i cyfrowy polsat.
Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

adas81

Member
Witam
Zdążyłem kupić telewizor zanim otrzymałem propozycję od "kiki".Zdecydowałem się na kupno samsunga ue46D7000, w poniedziałek ma przyjechać:)
Oby był warty swojej ceny :)
 

adas81

Member
Witam
Wrażenia jak na razie są takie,że jest środa a telewizora nie mam. Pan w sklepie tłumaczy się, że samsung wstrzymał produkcję albo dystrybucję, nie pamiętam i nie wiadomo kiedy będą. Nie wiem co o tym myśleć.
W tym układzie zastanawiam się nad tym Sharpem i nie wiem czy warto czekać. Są może Sharpy 50 cali 830e??Jeśli tak to w jakiej cenie?
Zastanawiałem się jeszcze nad plazmą PS51D8000. Co warto wziąć w/w samsunga led, sharpa czy plazmę np samsunga?
Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:
Do góry