3D a HDMI

Marioo162

New member
Sory jeśli powielam temat.
Czy do 3D (plazma - konsola PS3) potrzeba specjalnego kabla HDMI?
Czy 1.4 to ściema czy rzeczywiście potrzeba takiego kabla?
 
Ostatnia edycja:

Marioo162

New member
Doczytałem na forum że podobno PS3 ma wyjście HDMI 1.3. Czyli jeśli puszczę film 3d na konsoli kabel 1.3 da efekt?
A jeśli kupię kabel 1,4 (na przyszłość) czy będzie poprawnie współpracował z PS3?
 
Ostatnia edycja:

JackS.

New member
Bez reklam
Doczytałem na forum że podobno PS3 ma wyjście HDMI 1.3. Czyli jeśli puszczę film 3d na konsoli kabel 1.3 da efekt?
A jeśli kupię kabel 1,4 (na przyszłość) czy będzie poprawnie współpracował z PS3?

W przyszłości numerki specyfikacji HDMI będą z pewnością inne (wyższe).

A jeśli chodzi Ci o pasywny kabel HDMI, to kabel HDMI 1.3c kategorii 2 to funkcjonalnie dokładnie to samo, co kabel Hi-Speed HDMI wg aktualnej specyfikacji HDMI (czyli 1.4a), a kabel HDMI 1.3c kategorii 1 to funkcjonalnie dokładnie to samo, co kabel Standard HDMI wg aktualnej specyfikacji.
 

tomekb19

Member
W przyszłości numerki specyfikacji HDMI będą z pewnością inne (wyższe).

A jeśli chodzi Ci o pasywny kabel HDMI, to kabel HDMI 1.3c kategorii 2 to funkcjonalnie dokładnie to samo, co kabel Hi-Speed HDMI wg aktualnej specyfikacji HDMI (czyli 1.4a), a kabel HDMI 1.3c kategorii 1 to funkcjonalnie dokładnie to samo, co kabel Standard HDMI wg aktualnej specyfikacji.


Podobno od 1 stycznia 2012 mają być już tylko nazwy typu HighSpeed with Ethernet itd. numerki maja być wycofane.
HDMI and its stupid labelling requirements - Laptop News - PC & Tech Authority
 

JackS.

New member
Bez reklam
Podobno od 1 stycznia 2012 mają być już tylko nazwy typu HighSpeed with Ethernet itd. numerki maja być wycofane.
HDMI and its stupid labelling requirements - Laptop News - PC & Tech Authority

Już od zeszłego roku producenci kabli mają obowiązek używać tylko takich nazw i znaczków:

Sample_Standard_HDMI_Cable.jpg
Standard HDMI Cable
Sample_Standard_HDMI_Cable_with_Ethernet.jpg
Standard HDMI Cable with Ethernet
Sample_Standard_Automotive_HDMI_Cable.jpg
Standard Automotive HDMI Cable
Sample_High_Speed_HDMI_Cable.jpg
High Speed HDMI Cable
Sample_High_Speed_HDMI_Cable_with_Ethernet.jpg
High Speed HDMI Cable with Ethernet


Od przyszłego roku producenci innych niż kable sprzętów nie powinni używać już numerków specyfikacji w opisie funkcji złącz HDMI tych sprzętów.
 
Ostatnia edycja:

Marioo162

New member
Skomplikowana sprawa. Dzięki za odpowiedzi. Czyli który z listy będzie OK do 3D? Czy jest jakiś użytkownik, który testował 3d z konsoli PS na zwykłym kablu HDMI?
 

JackS.

New member
Bez reklam
Skomplikowana sprawa. Dzięki za odpowiedzi. Czyli który z listy będzie OK do 3D? Czy jest jakiś użytkownik, który testował 3d z konsoli PS na zwykłym kablu HDMI?

Sprawa jest prosta. Tak ja napisałem powyżej zmieniło się nazewnictwo, a nie konstrukcja kabla. Kabel HDMI 1.3c kategorii 2 to funkcjonalnie dokładnie to samo, co kabel Hi-Speed HDMI wg aktualnej specyfikacji HDMI (czyli 1.4a), a kabel HDMI 1.3c kategorii 1 to funkcjonalnie dokładnie to samo, co kabel Standard HDMI wg aktualnej specyfikacji.

Do odtwarzania 3D potrzebujesz dowolnej wersji kabla Hi-Speed HDMI (czyli HDMI 1.3c kategorii 2). Jedyna różnica w stosunku do starszych kabli jest w kablach z ethernetem (która to funkcja nie ma dla Ciebie żadnego znaczenia). Ta różnica polega na skręceniu i zaekranowaniu w tych kablach dwóch żył, które w zwykłych kablach nie były skręcone.

Innymi słowy - jeśli szukasz kabla do przesyłania 3D to wybieraj wśród takich, które mają w opisie, że są High Speed lub, że są kategorii 2. Przy innych ich wersjach nie ma gwaranacji, że kabel przeniesie sygnał w formatach 3D.
 
Ostatnia edycja:

Marioo162

New member
Dziękuję Jack. Kupiłem Panasonica, na którym nie znalazłem symboli typu 1.3 czy 1.4 za to było napisane high speed 3D full HD - był nieco tańszy od większości kabli 3D.
Myślę, że nie raz ten wątek wróci - nawet sprzedawcy w kwalifikowanych sklepach mają problemy z rozeznaniem tematu.
 
Do góry