jak sprawdzic ile cali bedzie pasowalo najlepiej

q124

New member
ciekawe ze nikt nie pisal jeszcze ale czy sa jakies sprawdzone sposoby. czy wymiarowe 4 sciany moga byc za duze na 50cali czy jednak to kwestia gustu? zastanawiam sie bo nie jestem pewien jak moze wygladac 42 w pokoju, w sklepie wydaje sie male. a natomiast 50 jest super ale boje sie ze bedzie za gigantyczne. jak mysle o karabinie z killzone ktory zajmuje polowe sciany. ktos moze opisze czy wiekszy ekran moze przeszkadzac w grach czy tez je ulepszac. wiadomo filmy 50 to za malo:)
 

q124

New member
co to znaczy do 3d ? podkreslam wyraznie ze do gier. i ze do filmow nie obchodzi mnie opinia.
 

redlum

New member
Bez reklam
jeśli sharpshooter zajmuje ci połowę ściany - to o 42 calach możesz nawet zapomnieć - ja w salonie 3mx5m grałem na 42 calach - siedząc jakoś centralnie w pokoju. Nowy TV do nowego salonu będzie jakoś w czerwcu - więc nie powiem ci jak to się sprawdza z większym TV - ale cały czas myślę o 50 lub nawet 55 calach - nowy salon to 3mx6m

PS przez chwilę byłem napalony na projektor 3D - JVC X3 - ale zrezygnowałem z niego (mam ekran 95cali)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
rozumiem że ściana większa od telewizora ?
Więc możesz spokojnie nie sięgać po wielkość nawet 108 " LCD Sharpa czy 150" Plazmę Panasonica.
Ale też nie bardzo rozumiem treść Twojego wpisu.
 

todei

New member
Podaj wymiary pokoju,albo lepiej odległość z jakiej będziesz oglądał,to Ci ktoś odpowie bo tak na ślepo doradzać,to niebardzo...
Ja mam 50" i oglądam/gram z 2m maksymalnie. Do gier nie należy jednak za bardzo przesadzać z wielkością,bo trzeba wziąć pod uwagę,że w większości gier masz ważne informacje rozrzucone na cały ekran,więc rozglądanie się po całej ścianie,gdzie pasek życia a gdzie amunicja,byłoby trochę niewygodne:)
Kolega Redlum miał na myśli to,że jeśli chcesz grać w 3D,to możesz celować w większy i niekoniecznie pisząc 3D miał na myśli filmy...
 

todei

New member
Podaj wymiary pokoju,albo lepiej odległość z jakiej będziesz oglądał,to Ci ktoś odpowie bo tak na ślepo doradzać,to niebardzo...
Ja mam 50" i oglądam/gram z 2m maksymalnie. Do gier nie należy jednak za bardzo przesadzać z wielkością,bo trzeba wziąć pod uwagę,że w większości gier masz ważne informacje rozrzucone na cały ekran,więc rozglądanie się po całej ścianie,gdzie pasek życia a gdzie amunicja,byłoby trochę niewygodne:)
Kolega Redlum miał na myśli to,że jeśli chcesz grać w 3D,to możesz celować w większy i niekoniecznie pisząc 3D miał na myśli filmy...
Poza tym,jest coś takiego jak"tabela odległości od TV",którą można łatwo na necie znaleźć,a z kolei do 3D,to odległość od ekranu powinna wynosić 3krotność jego wysokości(instrukcja samsunga)
 

todei

New member
Poza tym,jest coś takiego jak"tabela odległości od TV",którą można łatwo na necie znaleźć,a z kolei do 3D,to odległość od ekranu powinna wynosić 3krotność jego wysokości(instrukcja samsunga)

Przepraszam,że cytowałem siebie.Miałem edytować ale z pośpiechu się pomyliłem.
 

ALICJA S

New member
Niektórym się wydaje, że im ekran jest większy tym jest lepszy, ale to nie do końca prawda. Bo jeśli na przykład pomieszczenie jest niewielkie, to za duży rozmiar ekranu będzie nam najzwyczajniej w świecie przeszkadzał i nawet nie zapewni nam komfortu oglądania, a to nie o to chodzi. To jakie wymiary ma twój pokój?
 
D

Deleted member 121090

Guest
Wiele telewizorów w różnych wnętrzach już widziałem i jeszcze nie udało mi się na za duży trafić. Jeśli jest dobrej jakości TV i sygnał to bierz jak największy.
 
Do góry