Filmy 3D "side-by-side" z laptopa na TV 3D

heavyw8

New member
Witam, mam pytanie czy da sie na telewizorze Samsung PS43D490 ze specjalnymi okularami Samsunga odpalić filmy 3D side by side - sbs z tym że nie nagrywając na płyty bd-r i przez odtwarzacz br tylko podpinając laptopa przez hdmi (laptop bez specjalnych sterownikow i programow do odtworzenia takiego 3D) i włączając film w normalnym na laptopie odtwarzaczu np allplayer (i nie chodzi o opcje konwertera 2d-3d w telewizorzez tylko o pełny oryginalny obraz 3d) ? Ewentualnie czy można pobrać jakieś sterowniki do laptopa?
Proszę o odpowiedź gdyż nie wiem czy nie inwestować w ten efekt 3D i np pozostac przy zwyklym 2D czy zainwestowac kupując okulary (co nie bylo by az tak drogie) i podpinać laptopa z filmami czy zainwestowac w okulary i odtwarzacz i głodowac nastepny miesiąc ?
 

tomekb19

Member
Możesz wrzucić film 3d sbs na pena/dysk zewn. i odtworzyć na TV (ja tak robie). Co do połączenia laptopa po hdmi do tv to nie wiem czy hdmi w lapsie jak i kabel nie muszą być zgodne z technologią 3d.
Natomiast jeśli chodzi o inwestowanie w okulary 3d, to dopóki nie zarobisz na tym pieniędzy to obawiam się, że inwestycja się nie zwróci :hmm:
 

heavyw8

New member
ok. Bo wolałbym uniknąć dodatkowego zakupu jakim jest odtwarzacz bluray 3D gdyż jest mi to bardzo nie potrzebne (głównie filmy 2D odtwarzam przez podpiecie laptopa przez hdmi do telewizora) a i tak wszystko trzymam na dysku zew. wiec nie musialbym sie o to martwić.

Kwestia jest jeszcze taka, że laptop pociągnie różne formaty filmów ale nie wiem czy przez podpięcie pod tv gdzieś nie "umknie" ten efekt 3D (nie znam sie na tym i tak wiem ze np anaglify jak by nie podlaczyc i na czym nie odpalic to beda dzialaly lepiej lub gorzej ale tu nie wiem czy będzie odtwarzane z taka jakoscia tak jakby było to puszczone normalnie z odtwarzacza bluray3D) ?

A znów czy telewior po podłączeniu dysku odczyta filmy z rozszerzeniem *.mkv i czy rowniez odczyta to jako 3D ?
 

tomekb19

Member
(Mówię to na swoim przykładzie plazma D8000).

Ja wrzucam film sbs na dysk zewnętrzny, plik jest oczywiście mkv. Podłączam dysk do tv, odpalam film i na początku mam ekran podzielony na 2, klikam na pilocie przycisk 3D i z menu wybieram tryb sbs - tyle w temacie odtwarzania z dysku.

Proponuję Ci zrobić mały test - czy laps sobie da rade.
Ściągasz sobie jakiś filmik z yt w sbs 3d np. to YouTube - ‪Toy Story 3D - New Faces - SBS‬‏
I wrzucasz na tv poprzez hdmi z lapsa :)
(link z yt wklej na tej stronce KeepVid: Download and save any video from Youtube, Dailymotion, Metacafe, iFilm and more!).
 

heavyw8

New member
Nie to jak juz za pomocą dysku sie da bez problemu odpalic to nie bede sobie stwarzal problemu z lapem. Zostaje tylko zaopatrzyc sie w jakies okulary i będzie oglądanie. Dzieki :D
A jeszcze takie pytanie gdyż mam zamiar zmienic tv w mniejszym pokoju i chciałbym coś w granicach 40-42" z tym że nie potrzebny mi w sumie drugi 3D a lepszego niz ten sobie nie sprawie i teraz czy brac zwykly czy taki 3D ? Myśle ze i tak bedzie tam rzadko ogladane cos w 3D ale jeśli ceny są porownywalne 2000-2500zł a jest dodatkowo ta opcja, moze zwykle filmy 2D sie lepiej odtwarza na zwyklym lub te (3D) sie jakos czesciej psuja ? Proszę o odp.
 
Ostatnia edycja:

kazikw1

New member
Nie to jak juz za pomocą dysku sie da bez problemu odpalic to nie bede sobie stwarzal problemu z lapem. Zostaje tylko zaopatrzyc sie w jakies okulary i będzie oglądanie. Dzieki :D
A jeszcze takie pytanie gdyż mam zamiar zmienic tv w mniejszym pokoju i chciałbym coś w granicach 40-42" z tym że nie potrzebny mi w sumie drugi 3D a lepszego niz ten sobie nie sprawie i teraz czy brac zwykly czy taki 3D ? Myśle ze i tak bedzie tam rzadko ogladane cos w 3D ale jeśli ceny są porownywalne 2000-2500zł a jest dodatkowo ta opcja, moze zwykle filmy 2D sie lepiej odtwarza na zwyklym lub te (3D) sie jakos czesciej psuja ? Proszę o odp.

Ja tak jak Ty puszczam z lapa po hdmi do C8000 3d SBS, wduszam guzik 3d, potem SBS i hula jak burza. Przez AllShare też (nawet AVATAR 3D / 13.5GB przez LAN100).
 

kubotek

New member
Wlasnie mam problem z uruchomieniem 3d z laptopa. Moj laptop to samsung r580 podlaczony do plazmy 3d panasonica vt30 kablem hdmi. Do odtwarzania uzywam programu sterescopic player. Po uruchomieniu obraz idzie podzielony na 2 czesci ale po wcisnieciu przycisku 3d na pilocie wciaz taki pozostaje i sie nie scala jak np na Eurosport 3D. Co musze jeszcze zrobic? Funkcji SBS nie moge znalezc w opcjach mojego tv.
 

wrx

New member
Bez reklam
Rozumiem, ze trzeba uzyc specjalnego softu, tak?
Czy moze wlasnie ten specjalny soft spowodowal, ze Ci sie zle wyswietla?
Bo w innym watku, ktos mi tlumaczyl, ze wystarczy puscic obraz np. z Xtreamera i bedzie OK.
 

kubotek

New member
Nie mam pojecia, tez mi sie wydaje ze musi byc specjalny soft ale nigdzie nie moge go znalezc. Czy ktos moze opisac w jaki sposob uzyskac 3D z tego laptopa? W jaki sposob scalic ten obraz podzielony na 2 czesci?
 

cacumen

Member
Bez reklam
Nie mam pojecia, tez mi sie wydaje ze musi byc specjalny soft ale nigdzie nie moge go znalezc. Czy ktos moze opisac w jaki sposob uzyskac 3D z tego laptopa? W jaki sposob scalic ten obraz podzielony na 2 czesci?


Są dedykowane programy jak: Cyberlink Power DVD 11 lub Stereoscopic Player.
Skuteczne i ..obraz jak marzenie
 

wrx

New member
Bez reklam
Niesmialo napisze to, co juz pisalem - moze NIE uzywaj zadnego z tych programow i sprobuj puscic obraz na TV - da sie w ogole?:niewiem:
 

kubotek

New member
Wiesz co probowalem juz roznych sposobow wyswietlania ale dalej to samo, czyli obraz podzielony na 2 czesci, a jakiego trybu Ty uzywasz, moze cos pominalem?
 

sid1969

New member
avatr 3d SBS mkv

testowany na panasie 42vt20 i sony vaio
połączenie hdmi, na lapku obraz obok obrazu, wyświetlanie tylko na tv obraz obok obrazu
wchodzę w ustawienia - opcje 3d - zmiana na SBS i banan to jest to (niestety dzwiek nie "idzie" przez hdmi, tylko z wyjścia słuchawkowego, na razie nie wiem jak to obejść)
nie kupuje juz stacjonarnego odtwarzacza ( moj lapek ma tez blu ray)
próbowałem na pamięci USB sample mkv 3D, ale tv odtworzył tylko ok 30% z nich ( tylko te co miały dźwięk w AC3), na lapku chodzą wszystkie

z PS3 gry 3D także full wypas, trzeba zmienić ustawienia wyświetlania w konsoli i mieć kabel hdmi 1.4 i soft co najmniej 3.5 chyba
 

redlum

New member
Bez reklam
testowany na panasie 42vt20 i sony vaio
połączenie hdmi, na lapku obraz obok obrazu, wyświetlanie tylko na tv obraz obok obrazu
wchodzę w ustawienia - opcje 3d - zmiana na SBS i banan to jest to (niestety dzwiek nie "idzie" przez hdmi, tylko z wyjścia słuchawkowego, na razie nie wiem jak to obejść)
nie kupuje juz stacjonarnego odtwarzacza ( moj lapek ma tez blu ray)
próbowałem na pamięci USB sample mkv 3D, ale tv odtworzył tylko ok 30% z nich ( tylko te co miały dźwięk w AC3), na lapku chodzą wszystkie

z PS3 gry 3D także full wypas, trzeba zmienić ustawienia wyświetlania w konsoli i mieć kabel hdmi 1.4 i soft co najmniej 3.5 chyba

do PS3 nie trzeba mieć kabla HDMI 1.4 - bo samo PS3 ma tylko HDMI 1.3
 

kubotek

New member
testowany na panasie 42vt20 i sony vaio
połączenie hdmi, na lapku obraz obok obrazu, wyświetlanie tylko na tv obraz obok obrazu
wchodzę w ustawienia - opcje 3d - zmiana na SBS i banan to jest to (niestety dzwiek nie "idzie" przez hdmi, tylko z wyjścia słuchawkowego, na razie nie wiem jak to obejść)
nie kupuje juz stacjonarnego odtwarzacza ( moj lapek ma tez blu ray)
próbowałem na pamięci USB sample mkv 3D, ale tv odtworzył tylko ok 30% z nich ( tylko te co miały dźwięk w AC3), na lapku chodzą wszystkie

z PS3 gry 3D także full wypas, trzeba zmienić ustawienia wyświetlania w konsoli i mieć kabel hdmi 1.4 i soft co najmniej 3.5 chyba
Stary nie wiem jak to mozliwe ale mam Panasa VT30, najwyzszy model na 2011 rok i nie moge znalezc w opcjach 3D czegos takiego jak SBS. Zaczynam sie juz poddawac...:(
 
Do góry