3D LED LCD Samsung/Sony/LG

Philip

New member
Witam,
Probujac ogarnac rynek dostepnych TV popadlem w nielada klopot.
Zaczynajac od marki poprzez wielkosc TV i 3D. Pomozcie mi ogarnac ten chaos.
Na chwile obecna rozwazalem modele:

Samsung UE40D7000/C7000/D6500
Sony 40EX720/HX800
LG 42LW570S

Oto kilka detali:
1) TV bedzie umieszczony w 20m pokoju, na 5m scianie, pokoj ze skrzydlami balkonowymi wychodzacymi na poludniowy zachod wiec o takiej porze jak teraz slonca i swiatla jest naprawde duzo, wpadajacego z boku TV (czy ktores modele sa bardziej podatne na odbicia swiatla?). Odleglosc ogladania: 3metry i tu pierwsze pytanie 40 czy 46 cali? Widzac telewizory sklepach 40" wydaja sie byc za male a 46 obawiam sie ze bedzie znow zbyt wielki (...?)
2) Jesi chodzi o sygnal i programy to obecnie jest DVB-S/S2 (aktualnie tylko n-ka) ale przymierzam sie tez do terrestriala.
Kanaly glownie informacyjno-naukowo-pobicystyczno-sportowe (zuzel, tenis, pilka) << i do tego ostatniego mam obawy bo widzialem TV roznych marek (Samsung, Sony, LG) ktore podczas wyswietlania meczu mialy zeby albo obraz minimalnie sie przycinal. Jakich parametrow poszukiwac aby tego uniknac? Czy chodzilo o to ze w sklepie mieli inny strumien na inpucie a inaczej byl ustawiony output?
3) Ogolnie: obraz ma byc brzytwa i dzwiek rowniez....:smile: oczywiscie na tyle ile cena pozwala (max 5000zl)
4) Co z tym 3D? Przeczytalem na tym forum ze w rzeczywistosci technologia z pasywnymi jest nieco slabsza (...?) Poza tym coraz czesciej slyszy sie o rozwoju technologii 3d bez okularow - wiec moze warto poczekac i naraize kupic zwykly bo to 3D byloby tylko bajerem wymagajacym kolejnego zakupu blueray3D...?
Poza tym Patrzylem raz w sklepie na obraz 3d w Sony, nie wiem czego to byla wina ale mimo wlaczonych okularow byly widoczne 'przebicia' obrazu. Czy to kwestia prawidlowej odleglosci widza, parametrow okularow czy po porstu kiepskiego TV? :)
5) pytanie czysto logistyczne: w internecie TV oczywiscie sa tansze niz w sklepie - mam tylko obawy o pochodzenie sprzetu albo o to ze TV jest z wystawy sklepowej...a moze niepotrzebnie przesadzam? Czy mozna smialo i bez obaw kupic taki sprzet w sieci?

A moze ktos z Was jest w stanie podac glowne wady wspomnianych wyzej TV? Bo o zalety na stronach chociazby producentow nie trudno - gorzej odwrotnie.
Jedyne na co sie natknalem to fakt ze w Samsungach przy ciemnym obrazie widac podswietlenie LED wiec kolor czarny nie jest czarny - czy to jest mocno widoczne? Co z Sony i LG?
 

chrup

New member
Jeżeli zależy Ci na dobrym 3D - nie brałbym Sony. Wg mnie obraz migocze, przynajmniej ja to widzę i dla mnie jest to męczące. Samsung - migotanie prawie niewidoczne, czasem na jasnych płaszczyznach, ale nieczęsto i musisz to wypatrywać. LG nie ma migotania, ale widzisz linie.
Z Twoich typów wg mnie najlepsze 3D ma Samsung - to w ogóle chyba udany TV.
W sieci można kupować, ale wybierałbym sprawdzone, duże (niekoniecznie najtańsze) sklepy.
 
Do góry