Telewizory aktywne 3D czy pasywne 3D - co wybrać ???

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Wybaczcie pytanie laika ...ale czy przy technologii pasywnej TV musi mieć w osprzęt do wyświetlania obrazu 3D?
Czy nie wystarczy aby taki sygnał został mu zapodany z zewnętrznego źródła np. z odtwarzacza ? czy fakt że niektóre z tych odtwarzaczy posiadają (posiadały) oznaczenie 3D nie zakłada możliwości odpowiedniego odczytu sygnału z płyty i podania jako jednego ciągu wideo do TV ?
ROzumiem że nie dotyczy to technologii aktywnej bo trzeba zgrać okularki z wyświetlanym obrazem ... ale przy pasywnym jest to tylko przecież filtrowanie obrazu wyświetlonego na ekranie prawda ?

Pytanie ma kontekst - czy np. najnowsze TV Oled bez deklarowanego wsparcia 3D da się do jej ogladania wykorzystać ?
4K w pasywnej technologi powinny dać całkiem przyzwoite 3D Full HD

Jak chcesz z 3d to tylko Lg z tamtego roku i Sony z tamtego roku..
 

Gie

Member
Bez reklam
Czy któryś z nowych modeli tv ma 3D? Ktoś się jeszcze w to bawi? Czy już to zostało porzucone? Bo przeglądając net trafiłem na ripa 3D jakiegoś nowego filmu. Czyli ktoś to musi na czymś oglądać.
 

cacumen

Member
Bez reklam
Obecnie tylko w starych modelach i to chyba sprzed 3-4 lat , bo już od dawna
producenci zrezygnowali z implantacji tej technologii do odbiorników tv.
W moim 5 -letnim Samsungu jeszcze korzystam z tego udogodnienia :)
 

modelk56

Klub HDTV.com.pl
VIP
A może ktoś odpowiedzieć dlaczego zrezygnowano z tej technologii ?. Oglądanie filmów sf w 3D jest mega zaj..ste.
Zresztą nowy film z serii "Star Wars" SOLO jest również dostępny w 3D.
 

bramowicz1

Member
Bez reklam
To nie była tania technologia. TV 3D wymagał dobrej matrycy i nie należały one do tanich. Nie wszyscy na nie się decydowali, ja swojego zakupu nie żałuje.
A anty-nastawieni do tej technologi z pewnością nigdy niczego nie oglądali w 3D, a jeśli nawet, to pewnie w marnej jakości ripy 3GB. Takich narzekalskich dużo było na polskich torrentach.org.

Dla mnie nawet to HDR nie zrobiło takiego wrażenia jak 3D. Wiadomo, że jest tam wysoka definicja obrazu, kolor, kontrast, ale to nie to samo.

A Han Solo i ja pewnie dziś obejrzę w 3D.
 

modelk56

Klub HDTV.com.pl
VIP
To nie była tania technologia. TV 3D wymagał dobrej matrycy i nie należały one do tanich.

No i raczej to jest przyczyną. Pamięam jak pierwszy raz w 3D oglądałem Avatar'a w kinie i od tego momentu wszystko z gatunku sf chciałem oglądać w 3D.
Mam dwa tv , starego Panasonica PY80 - plasma ,która ma już swoje lata i "powidoki", więc przymierzam się do wymiany tego tv na jakiegoś OLED'a powyżej 50 cali oraz starego / nowszego od py80 / LCD LG, który ma 3D i tam właśnie wszystkie "nowości" w owej technologii oglądam.

Mam teraz, można powiedzieć, wielki dylemat bo zawsze brałem pod uwagę przy kupnie tv jakość odbioru, dlatego był PY80 / wtedy ponoć był dobrym telewizorem odnośnie jakość/cena , na KURO nie było mnie stać :) /. Brak 3D w nowych TV to jak jeździć samochodem na ręcznym po torze wyścigowym.
 
Ostatnia edycja:
Do góry