Telewizory aktywne 3D czy pasywne 3D - co wybrać ???

kini0

New member
Bez reklam
Czyli jednoocy nie maja za bardzo czego szukać w technologii pasywnej ;)
Ale osoby z parą sprawnych oczek nie zauważą problemu, tak?

ps- na razie czekam na owoc kooperacji Samsunga z RealD, bo mój wyeksploatowany KURO stracił juz swój urok....
 
Ostatnia edycja:

siteman

Member
Czyli jednoocy nie maja za bardzo czego szukać w technologii pasywnej ;)
Ale osoby z parą sprawnych oczek nie zauważą problemu, tak?

ps- na razie czekam na owoc kooperacji Samsunga z RealD, bo mój wyeksploatowany KURO stracił juz swój urok....
tak samo jak i z aktywną, z jednym okiem 3D nie uraczysz ;)
Chodzi o to, że jak ktoś chce już na siłę szukać "brakujących linii" musi jedno oko przymknąć.
 

kini0

New member
Bez reklam
Tak czy owak- wolę pasywne, gdyż nie znoszę migotania aktywnych okularów, a gadka o rozdzielczości do mnie nie trafia, bo w trybie 3D ma ona drugorzędne znaczenie. Liczą się efekty, a nie liczenie pikseli- a cena ma tu drugorzędne znaczenie, aczkolwiek miło jest zapłacić mniej, prawda ?;)

P.S- orientuje się ktos ile jest wart teraz taki KURO jak w moim opisie? ( porządnie wygrzany z dolnym soundbarem )
 
Ostatnia edycja:

MM84

New member
Panowie jutro w Media Markt jest do kupienia TV LG 42" LED 3D 42LW4500 za 2599zł. Nie wiecie może czy dają gratis okulary i jak ktoś ma ten TV niech da znać jak się sprawuje.
 

Irek_wawa

New member
Mam TV Philipsa 52" 8605 i niedawno kupiłem zestaw aktywnego 3D. Nic mi nie miga i jestem zadowolony, choć wolę oglądać dobre HD niż 3D. Specjalnie zwracałem uwagę, żeby kupić tv przynajmniej 200 Hz, żeby przy 3D wypadało po 100 Hz na oko. I pewnie dlatego nie mam żadnego migotania.
 

jason1980

New member
Ja tez nie rozumiem kwestii migotania. Na samsungu z aktywnymi okularami nic mi nie miga, ale moze ja slepy jestem. Dla mnie wazna zaleta aktywnych okularow jest fakt ze moge ogladac 3D z dowolnego miejsca w pokoju. Nie wiem jak jest jest teraz ale z pasywnymi okularami jakies 4 miesiace temu nie bylo to mozliwe.
Pozdrawiam
 

siteman

Member
Ja tez nie rozumiem kwestii migotania. Na samsungu z aktywnymi okularami nic mi nie miga, ale moze ja slepy jestem. Dla mnie wazna zaleta aktywnych okularow jest fakt ze moge ogladac 3D z dowolnego miejsca w pokoju. Nie wiem jak jest jest teraz ale z pasywnymi okularami jakies 4 miesiace temu nie bylo to mozliwe.
Pozdrawiam
wręcz odwrotnie, pasywne ma dużo szerszy kąt od aktywnych w poziomie, w pinie szybko zanika, pochodź troszkę:)
Co do zaś uciążliwości aktywnych, to bez przesady, nie jest to tak, że zaraz nam oczy wypadną, ale np. oglądanie meczu Premiership na żywo w aktywnych 3D potrafi "zaboleć", inna sprawa, że relacje sportowe 3D wypadają dość przeciętnie.Sky-Sport chyba zawiesił nadawanie 3D, bo ostatni mecz MU z CH nie był dostępny w 3D, czyżby niedoskonałość technologii dla potrzeb sportu?
 
Ostatnia edycja:

bluray

Banned
czyżby niedoskonałość technologii dla potrzeb sportu?
Oczywiście,
bo 3D nie pozwala na tradycyjne wyczucie odległości i widz traci mozliwość intuicyjnego przewidywania czy np. podanie jest celne. Było o tym.

Podaję linka do bardzo zawodowego porównania oby 3D.
3D TV Display Technology Shoot-Out

Warto via google tłumacz zpoznać się.
To absolutnie najpelsze co jest w sieci o problemach obu systemów 3D.
 

kini0

New member
Bez reklam
A czy ktoś wie kiedy pojawią się pasywne Samsungi / RealD ?
-Jakiś mały 32'' już w Koreii się pojawił, ale nie wiem czy to ta technologia (pasyw. okulary, aktywny ekran)...
 

aldisson

New member
Mam TV Philipsa 52" 8605 i niedawno kupiłem zestaw aktywnego 3D. Nic mi nie miga i jestem zadowolony, choć wolę oglądać dobre HD niż 3D.
Wydaje mi się, że to jest właśnie sedno. Niby nic nie miga, niby obraz w aktywnym 3D jest full wypas HD, ale na dłuższą metę jakoś posiadacze aktywnych 3D raczej wolą oglądać obraz 2D. Czy Was to nie zastanawia? Otóż ja do niedawna również chciałem kupić aktywne 3D - telewizor Sony HX920. Ale po dłuższym oglądaniu i wielokrotnym porównywaniu obu technologii i modeli zdecydowałem się w końcu na pasywne 3D. Na razie wstępnie wybrałem model Philipsa PFL7656K. Jest z niższej półki (szczególnie cenowej) to prawda, ale obraz 3D jest po prostu lepszy, przyjemniejszy dla oka. Aż chce się go oglądać non-stop.

To jest chyba ta subtelna różnica pomiędzy tymi technologiami.
 

redlum

New member
Bez reklam
na dłużą metę to chyba każdy woli oglądać 3D - przynajmniej dzisiaj - bo ile jest materiału 3D a ile 2D? No chyba że jesteś tak zafascynowany 3D że będziesz oglądać te same filmy w nieskończoność. Ja np lubię obejrzeć coś nowego - nie pamiętam już kiedy oglądałem dany film dwa razy (dotyczy to i 2D i 3D).

PS Jak się dobrze orientuje ten Philips nie ma konwersji 2D-->3D więc jesteś ograniczony na niem tylko materiału specjalnie przygotowanego do oglądanie w 3D.
 

aldisson

New member
To fakt, materiałów, filmów, gier 3D jest póki co mało. Ja lubię oglądać dobre filmy po kilka razy.

Jednak część forumowiczów woli oglądać 2D od 3D i dlatego napisałem mój poprzedni post. Dla mnie telewizja trójwymiarowa to skok technologiczny, taki jak wprowadzenie koloru kilkadziesiąt lat temu. I dlatego gdy ktoś pisze, że woli obraz 2D od 3D to tak jakby wolał obraz czarno-biały od kolorowego. Przyczyną tego musi być jakość obrazu na danym telewizorze, albo po prostu ciężkie i niewygodne okulary aktywne, a nie przewaga 2D nad 3D.
 

piotr10

New member
Bez reklam
To fakt, materiałów, filmów, gier 3D jest póki co mało. Ja lubię oglądać dobre filmy po kilka razy.

Jednak część forumowiczów woli oglądać 2D od 3D i dlatego napisałem mój poprzedni post. Dla mnie telewizja trójwymiarowa to skok technologiczny, taki jak wprowadzenie koloru kilkadziesiąt lat temu. I dlatego gdy ktoś pisze, że woli obraz 2D od 3D to tak jakby wolał obraz czarno-biały od kolorowego. Przyczyną tego musi być jakość obrazu na danym telewizorze, albo po prostu ciężkie i niewygodne okulary aktywne, a nie przewaga 2D nad 3D.


Święta racja
 

Trezor

New member
Ello będę kupować drugi TV Panasa jeden jaki posiadam to P42G20ES i jestem z niego mega zadowolony a drugi chce coś w 3D i mam dwa typy TX-P42VT20E vs. TX-P42ST30E.

Mam do was prośbę czym one generalnie się różnią i który lepiej wybrać....
 

Zimny_

New member
To fakt, materiałów, filmów, gier 3D jest póki co mało. Ja lubię oglądać dobre filmy po kilka razy.

Jednak część forumowiczów woli oglądać 2D od 3D i dlatego napisałem mój poprzedni post. Dla mnie telewizja trójwymiarowa to skok technologiczny, taki jak wprowadzenie koloru kilkadziesiąt lat temu. I dlatego gdy ktoś pisze, że woli obraz 2D od 3D to tak jakby wolał obraz czarno-biały od kolorowego. Przyczyną tego musi być jakość obrazu na danym telewizorze, albo po prostu ciężkie i niewygodne okulary aktywne, a nie przewaga 2D nad 3D.

Świetnie napisane - również zgadzam się z tym podejściem:eek:k:
 

Irek_wawa

New member
Jednak część forumowiczów woli oglądać 2D od 3D i dlatego napisałem mój poprzedni post. Dla mnie telewizja trójwymiarowa to skok technologiczny, taki jak wprowadzenie koloru kilkadziesiąt lat temu. I dlatego gdy ktoś pisze, że woli obraz 2D od 3D to tak jakby wolał obraz czarno-biały od kolorowego. Przyczyną tego musi być jakość obrazu na danym telewizorze, albo po prostu ciężkie i niewygodne okulary aktywne, a nie przewaga 2D nad 3D.

Ja akurat wolę 2D HD niż 3D 1/2 HD (bo tak w SBS w telewizji n jest). I to widać: 960 linii w poziomie zamiast 1920. Dlatego w moim przypadku nie można mówić o porównaniu 2D HD z 3D. Tak by było, gdybym miał 3D Full HD (czyli 3840 linii w poziomie dzielone na dwa podobrazy). Ale nie mam BR 3D i się nie zanosi :)
 

erzlot

New member
I to widać: 960 linii w poziomie zamiast 1920

A ja uważam, że nie widac. Telewizor przerabia jakoś 960 na 1920. Obraz jest jak żyleta.Zreszta LG otrzymało certyfikat TUV mówiący, że tzw half SBS jest to full HD.
 

siteman

Member
I to widać: 960 linii w poziomie zamiast 1920

A ja uważam, że nie widac. Telewizor przerabia jakoś 960 na 1920. Obraz jest jak żyleta.Zreszta LG otrzymało certyfikat TUV mówiący, że tzw half SBS jest to full HD.
ja także patrząc obojgiem oczu nie widzę brakujących linii, jak jedno oko przymknę a i owszem widać, ale wtedy 3D pryska, jak bańka mydlana.No i gry w pasywnym 3D, bajka...LG sporo zamieszało, jak akurat zdecydowałem się na Philipsa, ale to LG w innej skórce i ma ambilight, zajebista sprawa
 

bob1969

Member
Bez reklam
Z tym Philipsem to bym dał na wstrzymanie do czasu wyjaśnienia sytuacji po przejęciu działu tv przez TPV. Produkcja wstrzymana do końca roku, wyprzedają tylko magazyn
 
Do góry