Telewizory aktywne 3D czy pasywne 3D - co wybrać ???

siteman

Member
a ja po kilkutygodniowym obcowaniu z pasywnym 3D powiem tyle:
aktywne 3d do sportu nie nadają się wcale (zeszłosezonowe ganderbi na aktywnych to koszmar w porównaniu do pasywnych)na pasywach praktycznie nie ma efektu przenikania obrazu L/P (crosstalk), 3D w szerokim kącie widzenia (w poziomie, w pionie szybko ucieka).Minus...rozdzielczość, ale z całym szacunkiem z odległości 3m na ekranie 55" przy wyświetlaniu 3D trzeba jedno oko przymknąć, aby dostrzec brak linii, patrząc obojgiem oczu obraz jest cacy.Czy kolejny raz wybrałbym pasywne 3D? z całą pewnością tak. Chcę jeszcze zobaczyć, jak będą świeciły nowe LG nanoled.
Jestem na etapie przeprowadzki i urządzania nowego mieszkania i na 100% na ścianie wyląduje 55PFL7606 od Phila lub nano od LG (zobaczymy, jak skalkulują cenę).55 Philipsa można zakupić za nieco ponad 6tys.
Ale jak zwykle wybór należy pozostawić samemu-sobie, co jednemu leży, innemu nie będzie podobać się wcale. Dodam tylko, że moja żona, która z racji wady wzroku absolutnie nie akceptowała aktywnego 3D, w pasywnym odnajduje się doskonale.

konkluzja na koniec...jak zwykle "każdy żyd swój towar chwali"
pozdrawiam
 

marian111

New member
Pytanie do slimafoto

Dziś specjalnie udałem się do media żeby zobaczyć na swoje oczy efekt na lg polaryzacyjnym 42'. Dodam ,że naprawdę chciałem kupić ten telewizorek ze względu na okularki. Potrzebuje go do prezentacji materiałów. Uprzejmy Pan z obsługi włączył mi moją płytę z filmikami zapisanymi sbs. No i tu porażka, Przełączałem wszystko.Niestety obraz po prostu w paralaksie się nie zjeżdżał. I teraz nie wiem. Oglądałem pokazówki LG ale obraz 3D nie do zaakceptowania. Czy tylko ja mam takie odczucia?? czy może coś było złe ustawione??

Napisz na "wideomarian@10g.pl" szerzej co to oznacza "sbs", ja też ćwiczę to 3D, na razie nie mam się czym chwalić. Próbuję w "dual scenic" w poziomie, nie mam programu na dual scenic w pionie, oraz przez nakładanie kolorów przez filtry. Po demach Pasikonika sądzę że to oni też 3D kolorami robią. Polecam stronę "biohemmet.se" i np. z filmu Rez. EVIL to sceny od 60min do 65, efekty dość dobre! Pozdrówka wszystkim fanom 3D! Zwłaszcza tutaj.
 

BayerischeMW

New member
Raczej nie wypowiadam się na forach ale już nie wytrzymałem tych bredni!!!

Szanowni Userzy.

Napisałem na tym forum bo z tego co widzę to na tle wszystkich innych jest najbardziej profesjonalne. Muszę parę rzeczy sprostować bo to co widzę w wypowiedziach niektórych to jakby słuchać dyskusji nastolatków przekrzykujących się nad wyższością PS3 nad XBOX360 i na odwrót.

Z technologią 3d miałem do czynienia jeszcze za czasów okularów migawkowych na PC dobre lata temu. Specjalnie pod te okulary kupiłem wtedy monitor z wysokim odświeżaniem (w 1024x768 160Hz). Nie zauważałem żadnego migotania. Grałem po parę godzin i nie bolała mnie głowa. Może miałem dobra ilość Hz na oko ? :) Używałbym tego ustrojstwa dalej gdyby nie to, że nvidia wraz z nowymi sterownikami zaprzestała wspomagania technologii 3d. Zastanawiałem się czemu. Teraz juz wiemy czemu. Bo wprowadziła swoje własne okulary 3d. Chodziło o kasę. Teraz można na TV 3d tez wyświetlać obrazy z komputera jak się zapłaci za oprogramowanie 3DTV Play. Znowu chodzi o kasę. Akurat mam to oprogramowanie i korzystałem z gier i powiem szczerze że specjalnej różnicy od czasów poprzedniej generacji 3d nie widzę. Jedyne co się zmieniło to to że są w grach wyraźniejsze tekstury, więcej pełnych obiektów 3d i może to powodować lepszy efekt. Ale technologia generalnie ta sama.

Teraz do meritum sprawy.

Telewizory 3d : aktywne i pasywne okulary.

Osobiście zakupiłem 46VT20 bo ma aktywne okulary i nie obcina rozdzielczości. Z mojej praktyki, a nie z wyssanych z palca teorii stwierdzam. Brak jakiegokolwiek migotania. Brak bólów głowy. Jedyne co to po paru godzinach są lekko zmęczone oczy. Oglądam z odległości około 2 metrów. Nieraz byłem w kinie gdzie jest pasywne 3d. Tam nie zauważyłem jakoś mniejszej rozdzielczości (może za duży ekran:) natomiast również obraz męczył oczy.

Moje zdanie jest takie (ale niekoniecznie każda osoba tak jak ja nie ma negatywnych objawów oglądania 3d):

Dla maniaków najwyższej jakości polecam Plazmę 3D z aktywnymi okularami

Dla całej reszty to co im przypada do gustu najbardziej

A kłótnie co lepsze to jak wspomniałem dyskusje małolatów typu wojna konsol

albo starszych nowobogackich Czy Mercedes czy BMW czy Audi. Każda z marek ma swoje zalety i wady i każdy z nas jest inny i wybiera pod siebie.

Pozdrawiam
 

BayerischeMW

New member
Chyba jednak pozostan przy plazmie...

Tak też zrobie, póki nie pokaże się jakaś lepsza technologia typu oled.

A juz sie prawie dalem odciagnac, juz bylem sklonny wydac 15 000 (a na plazme nie ;) ).

Przepraszam Cię ale to jakiś dla mnie niezrozumiały bełkot. Od czego odciągnąć ? To po pierwsze. Na co wydać 15 000? To po drugie. A na plazme nie - ciekawe. To po trzecie. Jakbyś mógł łaskawie sprecyzować swoje myśli, byłbym wdzięczny. Tak aby każdy mógł Cię zrozumieć.

Dzieki za ten wpis.:eek:k:

Proszę uprzejmie.

Pozdrawiam
 

maruco

New member
z ciekawością przeczytałem cały wątek, ale zdania swojego nie zmieniłem, nadal uważam, że pasywne 3D daje większe pole manewru
 

hydromeduza

New member
Zdecydowanie lepsze jest rozwiązanie z pasywnymi okularami do 3D. Na aktywnych wytrzymuję kilka minut i mam dość, nawet na drogich TV (6-10 tys. zł). Natomiast na pasywkach mogę nawet grać na Xbox 360 w 3D i nie czuję dyskomfortu. Utrata rozdzielczości jest, ale to znacznie mniejsze zło niż wady active 3D jakie widziałem do tej pory, a widziałem sporo, wliczając najlepsze projektory 3D JVC.
Z przykrością obserwuję tendencję rynku w kierunku aktywnego 3D. To jakaś paranoja! Należy zatrzymać ten trend! Sugeruje to scenariusz, że konsument dokonuje wyboru na podstawie powierzchownego, krótkiego testu w sklepie. I potem okazuje się, że z 3D w zasadzie nie korzysta! Znam człowieka, który kupił projektor JVC X7 i używa go WYŁĄCZNIE do 2D.
Trzymam zatem kciuki za technologię passive 3D. Jeśli uda się samsungowi uzyskać 3D na pasywkach bez utraty rozdzielczości, to będzie duży krok do przodu (jeśli nie będzie innych wad tego rozwiązania). Tymczasem LG passive jest dla mnie jedyną opcją do 3D.
 

PolishFactor

New member
Zdecydowanie lepsze jest rozwiązanie z pasywnymi okularami (..).

Mam pasywa od LG LW47570S i jak czytam posty jak to oczy się męczą podobnie na aktywie i pasywie to mogę się ze śmiechu tylko popłakać. Niecałe 30Hz na oko ma nie męczyć wzorku? Ile sensownych fpsów może w tym układzie płynnie wyświetlić gra? To I generacja 3D i nic jej już nie pomoże. Spadek rozdzielczość dla matariałów 1080p jest nieodczuwalny. Jak ktoś chce na 3D oglądać materiały niskiej rozdzielczości to chyba się mu coś pomyliło. To tak samo jak kupić 30calowy TV i płakać ,że w HDTV nie widzi potem szczegłów obrazu.

Zasada wyboru jest tu prosta.

3D wymaga najwyższej jakości materiału w 1080p , i jak największych przekątnych. Niżej 47cali nie ma co się w 3D pchać (najlepiej się sprawdza w kinach na ogromnych ekranach). Ktoś kta nie przestrzega tych 2 prostych zasad niech sobie da na luz z 3D i nie kwęka ,że coś jest nie tak z obrazem.

I generacja 3D (aktywne) to już historia. Sharp wprowadza zaraz III generację bezokularową więc kupowanie staroci niszczących total miganiem wzrok to po postu głupota. Klikla lat zabawy z takim miganiem to gwarancja znacznego pogorszenia wzroku. Z powodu wywoływania zaburzeń neurologicznych I generacja bezwzględnie nie nadaje się dla użytkowania w rodzinach posiadających dzieci. W świecie filmu o najlepszych efektach 3D , gdzie również nadal króluje kreskówka dla dzieci zakup aktywa to zwykły bezsens.

Reasumując:

Nikt przy zdrowych zmysłach nie włoży dziś kupy kasy w I generację sprzętu jak już wychodzi IIIcia. To powinno zakończyć całą dyskusję o sensie inwestowania w niezdrową prahistorię.
 
Ostatnia edycja:

redlum

New member
Bez reklam
Tylko ta przestarzala niezdrowa technologia jak narazie zdobywa laury. Przykladem jest tuaj philips ktory w nizszych modelach stosuje 3D pasywne a w wyzszych aktywne. I to wlasnie ten jak to twierdzisz przestarzały system zdobył nagrodę EISA za najlepszy tv 3D.

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk
 

lukwlkp

New member
"Tak więc w wirtualnym pojedynku technologii 3D na IFA naszym zdaniem prowadzenie objęła technologia polaryzacyjna LG, która brakiem migotania i lekkimi okularami bije technologię migawkową pozostałych firm (Samsung, Panasonic, Sony) i lekko niedopracowane bezokularowe rozwiązania Philipsa, pozostawiając tak naprawdę 55-calowy telewizor 3D Toshiby daleko w tyle. Takie są przynajmniej wrażenia w oglądania wszystkich tych technologii na żywo."
 

marektbg

New member
Jak kupowałem tv 3D wnikałem w pasywne i aktywne - mnie osobiście zdecydowanie technologia aktywna pasuje lepiej - widzę więcej efektów i taki telewizor kupiłem. Okulary do LG to już koszt około 150zł, a po oglądnięciu filmy żadnych dziwnych objawów nie mamy.
 

lukwlkp

New member
LG Cinema 3D Party Pack ok. 20 zł
Znaleziono w 10 sklepach w cenie od 91,99 zł do 99,00 zł..Zestaw 5 par okularów do telewizorów LG Cinema 3D (LW570S oraz LW5500 i LW4500) LG Cinema 3D to telewizory oparte na technologii polaryzacyjnej (tzw. pasywne 3D). Ich największą zaletą jest brak migotania obrazu przy oglądaniu treści 3D. Okulary nie mają też żadnych części elektrycznych - są proste, lekkie i nie emitują
Jak trafisz na promocje w kinach to 20 zł i nie tylko.
LG AG-F210
Cena: 99,00 zł w zestawie 2 pary.
Za 150 ale kilka par wystarczy sprawdzić zanim się coś napisze.
Chyba, że to antyreklama pasywnych, które jak nie wejdą tv 3D bez okularów, będą jedyną sensowną opcją,chociażby na wygode.
 
Ostatnia edycja:

lukwlkp

New member
"Okulary do LG to już koszt około 150zł", chodziło o to , że okulary pasywne nie muszą kosztować żadne 150 zł, tylko są o wiele tanisze bo ok. 20zł można kupić taniej. Co na pewno jest mniejszym kosztem od okularów jakie mam w 3D aktywne różnic wielkich miedzy tymi formatami nie widzę wiec drugi tv chcę kupić 3D pasywne.
 

siteman

Member
"Tak więc w wirtualnym pojedynku technologii 3D na IFA naszym zdaniem prowadzenie objęła technologia polaryzacyjna LG, która brakiem migotania i lekkimi okularami bije technologię migawkową pozostałych firm (Samsung, Panasonic, Sony) i lekko niedopracowane bezokularowe rozwiązania Philipsa, pozostawiając tak naprawdę 55-calowy telewizor 3D Toshiby daleko w tyle. Takie są przynajmniej wrażenia w oglądania wszystkich tych technologii na żywo."
Co do Philipsa to trudno się zgodzić z tą opinią, wszak to w największym uproszczeniu "LG w skórze Philipsa"
Philips jest mniej wszechstronny, nie ma konwersji 2D-3D (nie wiem, czy to ma sens, czy nie), nie ma 3D po USB i Ethernecie.
Poza tym gra świetnie a to że niema Easy 3D w serii najwyższej 9 to proste, nie są to już matryce od LG, matryce te nie wspierają pasywnego 3D, są od Sharpa (prawdopodobnie).
Philipsowski Ambilight w połączeniu z Easy 3D to dla mnie mieszanka wybuchowa.Przy odświeżaniu 100Hz, nie ma żadnej utraty linii, trzeba jedno oko zamknąć i dobrze przypatrzeć się, aby zauważyć przeplot.Normalnie oglądając,obaz jest idealny.Niedowairkom proponuję wypad do MM, tam na ścianie można organoleptycznie porównać obie technologie.Moja subiektywna ocena jest taka, po co przepłacać za aktywne 3D, skoro za prawie połowę mniej, można mieć równie dobrą alternatywę.
 

lukwlkp

New member
Porównywałem Lg pasywne i tv 3D aktywne i dla zwykłego oglądacza tv jakim jestem, czyli wiadomości, pogoda, sport i ewentualnie film to LG w cena/jakość jest ok.
Szczególnie chodziło mi o sport w 3D i praktycznie jak oglądałem coś to zapominałem o porównywaniu, ale gdyby były jakieś duże róznice, to na pewno pojawił by sie dyskonfort taki jaki mam na swoim aktywnym.
 

redlum

New member
Bez reklam
jeśli zamkniesz oko - to widzisz obraz co druga linię - więc identycznie można powiedzieć - że jak się dobrze przyjrzeć to nie widać obrazu - tylko puste linie

PS nie można tego nazwać przeplotem - tak jak w 1080i - bo tam na zmianę są wyświetlane linie parzyste i nieparzyste - a tutaj na jedno oko same parzyste - a na drugie same nieparzyste.
 

siteman

Member
Przeplot to taki mój skrót myślowy, nie potrafiłem dobrać odpowiedniejszego słowa.Nie zmienia to faktu, że "normalnie" oglądany obraz, bez przymykania oczu jest żyleta. Okulary do Phila są już po 45 zł (w/g mnie przesadzili z ceną, bo do LG wychodzą po niespełna 30 zł)
 
Do góry