Który TV

MacieXx

New member
Który z podanych TV byście mi polecili:
SAMSUNG UE46C750
LG 47LW4500
SHARP LC-46LE830E
Z góry dziękuje za pomoc.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
nie podałeś jakie masz warunki ?
jaki sygnał ?
jakie potrzeby ?
jakie oczekiwania?
 

Philip

New member
Czolem,

pozwole sobie dorzucic wlasne dylematy na temat zakupu TV LCD LED. Nie jestem znawca tych wszystkich technologii a czas na nowy TV, stad licze na Wasza pomoc. DOtychczas bralem pod uwage 3 marki (Samsung, Sony, LG) ale jesli inne sa zdecydowanie lepsze to chetnie wezme pod uwage.
1) TV bedzie umieszczony w 20m pokoju, na 5m scianie, pokoj ze skrzydlami balkonowymi wychodzacymi na poludniowy zachod wiec o takiej porze jak teraz slonca i swiatla jest naprawde duzo, wpadajacego z boku TV (czy ktores modele sa bardziej podatne na odbicia swiatla?). Odleglosc ogladania: 3metry i tu pierwsze pytanie 40 czy 46 cali? Widzac telewizory sklepach 40" wydaja sie byc za male a 46 obawiam sie ze bedzie znow zbyt wielki (...?)
2) Jesi chodzi o sygnal i programy to obecnie jest DVB-S/S2 (aktualnie tylko n-ka) ale przymierzam sie tez do terrestriala.
Kanaly glownie informacyjno-naukowo-pobicystyczno-sportowe (zuzel, tenis, pilka) << i do tego ostatniego mam obawy bo widzialem TV roznych marek (Samsung, Sony, LG) ktore podczas wyswietlania meczu mialy zeby albo obraz minimalnie sie przycinal. Jakich parametrow poszukiwac aby tego uniknac? Czy chodzilo o to ze w sklepie mieli inny strumien na inpucie a inaczej byl ustawiony output?
3) Ogolnie: obraz ma byc brzytwa i dzwiek rowniez....:) oczywiscie na tyle ile cena pozwala (max 5000zl)
4) Co z tym 3D? czy technologia LG z pasywnymi okularami jest lepsza od np. Sony i Samsunga, czy jest po prostu inna?
Poza tym coraz czesciej slyszy sie o rozwoju technologii 3d bez okularow - wiec moze warto poczekac i naraize kupic zwykly...? Poza tym Patrzylem raz w sklepie na obraz 3d w Sony, nie wiem czego to byla wina ale mimo wlaczonych okularow byly widoczne 'przebicia' obrazu. Czy to kwestia prawidlowej odleglosci widza, parametrow okularow czy po porstu kiepskiego TV? :)

Pomozcie prosze bo od tego wyboru dostalem tylko zawrotu glowy a TV jak nie bylo tak nie ma :)

I jeszcze pytanie czysto logistyczne...w internecie TV oczywiscie sa tansze niz w sklepie - mam tylko obawy o pochodzenie albo o to ze TV jest z wystawy sklepowej...a moze niepotrzebnie przesadzam? Czy mozna smialo i bez obaw kupic taki sprzet w sieci?
 
Ostatnia edycja:

Philip

New member
Pomozcie bo moja zonka sama cos wybierze i przywiezie do domu a wtedy pieniadze w bloto jak nic - ona patrzy jak TV z zewnatrz wyglada :)

Ja poki co bralem pod uwage:
Samsung UE40D7000/C7000/D6500
Sony 40EX720/HX800
LG 42LW570S
 
Ostatnia edycja:

MacieXx

New member
sygnał z kablówki, telewizja analogowa, co do osiągów tv to sam nie wiem i dlatego proszę o wskazówki.
 
Do góry