Czy LG ma w swojej ofercie dobry TV od 50 cali?

Jędruś1

New member
Hej!

Nie wiem czy to dobre miejsce na takie pytanie. Przyznam szczerze, że forum jest dość niecodziennie podzielone a działy wydawać się mogło najważniejsze znajdują się na dole ;-)
Nie wspomnę o tym, że robiąc podział: LCD, plazma, 3D - człowiek zastanawia się "no ale przecież LCD, którego szukam jest 3D ;)"

No ale nic to - nie wchodzi się do kogoś pierwszy raz narzekając na rozkład mebli :)

Jestem Andrzej (tu zapewne zaskoczenie) i uprzejmie witam się z Wami :)

Poszukuję fajnego TV od 50 cala wzwyż do pokoju powyżej 40 m2, mocno nasłonecznionego, odległość kanapy - ok. 4 m. Obecnie posiadane TV: stara dobra Tosia 42Z3030DG

Początkowo jak to zwykle bywa jest dylemat - co kupić?

Z uwagi jednak na fakt, iż RWE nie jest moim wymarzonym miejscem lokowania środków - zależy mi na TV, który nie będzie w miarę oszczędne i tutaj plazmowcy zapewnili mnie, że "te czasy już minęły". Minęły nie minęły - Samsung LED UE55D8000 spala o ponad połowę mniej od Panasa 50VT30 i takie są fakty :D

Niemniej do rzeczy - biorę pod uwagę obydwa powyższe modele jak i również coś z Toshiby (wiem, że mają wejść nowe modele), ale znając Mławę dość dobrze zastanawiam się, czy LG nie ma nic ciekawego do zaproponowania (teraz bądź za niedługo)?

Znalazłem na ich stronie TV: 55LX9500 - wszystko fajnie, TV bardzo ładne, ale ale - co za geniusz wymyślił inputy umieszczone w stronę ściany? No przecież ludzie głównie po to kupują LED, by mieć je zawieszone na ścianie - zgadza się? No bo niby po co taka "cienkość", jeśli ma stać na szafce?

Jeśli macie informacje odnośnie dobrej oferty LG - podzielcie się tutaj.

pozdrawiam serdecznie,

Jędruś (Andrzej)
 

JanusPL

New member
Jeśli myślisz o LG to zastanów się nad serią LW.
Jest trochę droższy, ale przy okularach pasywnych jest lepszy efekt 3D (lepsze kąty, brak podwójnych krawędzi, szerszy kąt widzenia).
Ponadto dodatkowe okulary (2 pary w komplecie) kosztują na Allegro 7,50 a wyjścia HDMI i USB są z boku więc można użyć uchwytu 3 cm (odległość od ściany).
 

Jędruś1

New member
Jeśli myślisz o LG to zastanów się nad serią LW.
Jest trochę droższy, ale przy okularach pasywnych jest lepszy efekt 3D (lepsze kąty, brak podwójnych krawędzi, szerszy kąt widzenia).
Ponadto dodatkowe okulary (2 pary w komplecie) kosztują na Allegro 7,50 a wyjścia HDMI i USB są z boku więc można użyć uchwytu 3 cm (odległość od ściany).

LW droższy? W euro.com.pl LX jest najdroższy
 

sluuurp

New member
Trzeba pamiętać o jednym. Przy okularach pasywnych jest jedno ale, zmienia się rozdzielczość w poziomie tak, że nawet linie widać. Już nie pamiętam o ile, ale można sobie w necie znaleźć lub porównać w sklepie.
 

ertriel

New member
Oglądałem wczoraj w saturnie to pasywne 3d i widać od razu że rozdzielczość jest niższa. fakt ze zadnego mrugania nie ma, a okulary pewnie bedą dorzucać do chipsow. Tylko po co kupowac tv full hd 3d i ogladac fimry z blue ray 3d w rozdzielczosci 1920x540 :\
 
Do góry