UE46D6500 vs TX-P46GT30E

mario_onet

New member
Witam

Planuję kupić TV - na początku założyłem budżet na ok.4000PLN. Po zapoznaniu się z tematem (między innymi na tym forum) postanowiłem podbić stawkę do ok. 5000PLN. Po wstępnej selekcji mam dwa modele na tapecie - wypisałem cechy, które dla mnie są kluczowe (choć może na coś innego też szczególnie powinienem zwrócić uwagę? ale moim zdaniem reszta wygląda podobnie):

UE46D6500 (są jeszcze modele UE46D6510 i UE46D6530 ale jeszcze nie wiem czym się wyróżniają od podstawowego modelu ale kosztują więcej)
46 cali LED
DVB-S2 (mam sat.: Cyfra+ z HD)
Pobór mocy Maksymalne: 150 W
Częstotliwość odświeżania 400Hz (oglądanie sportu - obecnie mam LE40B650 i jakoś wytrzymuję:) )
3D (mecze Realu z Barcą na cyfrze :), kiedyś może Playstation3 a na pewno filmy na BD)

TX-P46GT30E
46 cali plazma
DVB-S/S2 (mam sat.: Cyfra+ z HD)
Częstotliwość odświeżania 600Hz (oglądanie sportu)
3D (mecze Realu z Barcą na cyfrze :), kiedyś może Playstation3 a na pewno filmy na BD)

Inne parametry nie są dla mnie tak kluczowe.

LED ma mniejszy pobór mocy, jest tańszy i dokupienie do niego okularów to niższy koszt.
Plazma ma lepsze parametry - ale czy na pewno na tyle lepsze, że warto? Czy to nie będzie sztuka dla sztuki? Podsumowując koszty to: sam zakup TV i zakup dwóch par okularów to różnica 1000PLN - czy Waszym zdaniem warto?

I to moja prośba do Was - mając taki wybór co wybralibyście? Czym kierowalibyście się podejmując taki wybór?

Z góry dzięki za podpowiedzi :)
 

redlum

New member
Bez reklam
IMHO to nie można porównywać 400Hz z LCD z 600Hz z plazmy

Samsung będzie miał jakieś promocje na okulary - były już zapowiedzi na rynek europejski.
 

mario_onet

New member
Ale napisz proszę w jakich warunkach w mieszkaniu ma grać ten wybraniec ?
Pokój z oknem na wschód a używał będę sprzęt głównie wieczorem/w nocy - więc nadmierne naświetlenie pomieszczenie nie w chodzi w rachubę.
Odległość od TV na pewno nie więcej niż 3m.

IMHO to nie można porównywać 400Hz z LCD z 600Hz z plazmy

Samsung będzie miał jakieś promocje na okulary - były już zapowiedzi na rynek europejski.
Oczywiście nie jest możliwe porównanie techniczne - ale można wybrać coś pod względem użyteczności/zadowolenia z oglądania: głównie piłki nożnej, filmy w 2D ale z czasem pewnie i w 3D...

Tak jak i do sklepu na terenie miasta można, w wybranym celu na przykład po zakupy, podróżować samochodami takimi jak terenowy koreańczyk jak i kompakt niemiecki. Cena podobna, technicznie nie są do porównania ale mogą się zastąpić przy wybranych "zadaniach" :)

Wypisałem te częstotliwości nie po to aby porównać je ze sobą ale aby wykazać, że oba telewizory będą OK przy oglądaniu sportu.

Właśnie. Cenowo Samsung lepiej wychodzi i chyba spełnia tak samo dobrze moje wymagania - więc stąd moje pytanie czy warto dopłacać?
 

mario_onet

New member
UE46D6500 (są jeszcze modele UE46D6510 i UE46D6530 ale jeszcze nie wiem czym się wyróżniają od podstawowego modelu ale kosztują więcej)
Dostałem info od supportu Samsunga:
W imieniu firmy Samsung, serdecznie dziękujemy za kontakt.
W odpowiedzi na zgłoszenie pragniemy poinformować:

Modele te róznią się kolorem obudowy:
UE46D6500 - czrny
UE46D6530 - szary
UE46D6510 - biały.
 

Markos_21

New member
I temat zdechł, a szkoda bo mam podobne warunki i podobne typy TV.
I niby zdecydowałem się na plazmę, ale jakoś mnie wątpliwości dopadły ostatnio, czy aby dobrze robię ... :-(

Jeśli jesteście po zakupach to podzielcie się spostrzeżeniami.

Pozdrawiam
Markos_21
 

A|X|E|L

Active member
Bez reklam
Temat się rozwinął ale w innych wątkach także Ja już plazmę sobie odpuściłem i kupuję SHARP LC-46LE830E , chociaż chyba bardziej poczekam na 52 cale i najlepiej z czarną obwódką i bez tego lustra na dole pod ekranem także poczekam na wersję LU, a nie LE.
 
Do góry