Panasonic TX-P42GT20e Tuner DVB-C a Viera Cast

wujek_ed

New member
Witam,

Pytanie do właścicieli/znawców Panasoniców (nie tylko wspomnianego modelu).

Chodzi o to, że telewizor posiada opcję tunera cyfrowego kablowego DVB-C,
lecz niestety nie działa wybierając lokalizację/miejsca - Polskę (działa wybierając inne kraje).

Druga rzecz, to taka, wybierając inny kraj (na korzyść DVB-C) "viera cast" wybiera serwisy "niepolskie", brakuje IPLA i IPLEXa.

Ma ktoś pomysły jak można to rozwiązać?

Pozdrawiam,
(m)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
w starych wybór na Niemcy i działa. W nowych już po kłopocie działa już przy wyborze Polski.
 

wujek_ed

New member
Witam,

1 - W przypadku kiedy mamy TV z zestrojonym tunerem - pomijamy ten krok. W innym przypadku restartujemy telewizor do ustawień fabrycznych i wybieramy jako kraj Niemcy (tuner DVB-C/S bedzie aktywny) i dokonujemy normalnego strojenia.

2 - Wkładamy kartę SD z pustym plikiem hotel.pwd na karcie.

3 - Wyświetli się pole na wpisanie kodu. Jako kod podajemy 4850. Po zakończeniu operacji zrzutu konfiguracji wyjmujemy kartę SD z TV.

4 - Restartujemy TV do ustawień fabrycznych i wybieramy jako ustawienia Polska/Polska.

5 - Uruchamiamy VieraCast, wybieramy aplikację ustawienia (2 lub 3 ekran) i przesuwamy aplikację IPLA, za pomocą opcji "Dostosuj ekran początkowy" z lewego górnego rogu w dowolne inne miejsce. Wychodzimy z VieraCast.

6 - Wkładamy kartę SD do działającego TV i kiedy TV poprosi o kod podajemy 4851

7 - Po wyświetleniu informacji o zakończeniu procesu "SUCESS" wyjmujemy kartę, wyłaczamy odbiornik głównym włącznikiem

8 - Wyłączamy/włączamy odbiornik TV. W tej chwili mamy aktywny tuner DVB-S/C oraz dostępne wszystkie polskie aplikacje na platformie VieraCast.


Pozdrawiam,
(m)
 

matryc

New member
Witam,

1 - W przypadku kiedy mamy TV z zestrojonym tunerem - pomijamy ten krok. W innym przypadku restartujemy telewizor do ustawień fabrycznych i wybieramy jako kraj Niemcy

Witam

Wiem, że odgrzewam starego kotleta, ale właśnie walczyłem z sygnałem od UPC w DVB-C (moduł CI) i polecam jednak ustawić kraj na CZECHY.

Ustawienie to da nam następujące zalety:
- polskie znaki w EPG (w ustawieniu na Niemcy EPG nie ma polskich czcionek i są wyświetlane krzaki, nawet jeśli zmieni się wszystkie ustawienia na PL)
- kanały analogowe (wiem że to już archeo, ale jednak, mają normalny dźwięk, zamiast samego szumu, jaki występuje w ustawienia na Niemcy [zdaje się, że oni mają inny rodzaj PAL i tam dźwięk jest jakoś inaczej kodowany niż w PL.]

Reszta procedury leci tak samo i działa IPLEX, IPLA w Viera Cast, testowane na TV Panasonic G20.

Pozdrawiam
 
Do góry