Pomoc w wyborze technologii do gier 3D

kolak00

New member
Witam !

Otóż wielkimi krokami zbliżam się do upgrade mojego starego piecyka i tak się składa że przy okazji planuję zakup nowego TV.:) Z racji tego że bardzo lubię sobie pograć od czasu do czasu chciałbym sobie to rozrywkę jeszcze bardziej umilić także zainteresowałem się trochę technologią 3D w grach komputerowych. 8)

Najpierw zwróciłem uwagę na technologię NVIDIA 3D Vision - wszytko fajnie pięknie okulary migawkowe,nadajnik podczerwieni myślę sobie: kupie obojętnie jaki TV z funkcją 3D i będę cieszył się rozrywką w trzech wymiarach , ale niestety technologia ta wspiera tylko kilka modeli TV (LINK) i bardziej skierowana jest na monitory oraz notebooki.

Następnie trafiłem na technologię NVIDIA 3DTV Play - ma ona umożliwiać podłączenie komputera z kartą graficzną GeForce z telewizorem 3D, w celu uzyskania obrazu trójwymiarowego na dużym ekranie. Wsparcie dla telewizorów zdecydowanie większe (LINK) chociażby dla wszystkich modeli plazm Panasonic'a wyposażonych w 3D. :) Cena też nie odstrasza tj. 39 $ lecz problem w tym że technologia jak na razie sprzedawana jest tylko w USA od listopada 2010r miała być dostępna również w Europie ale jak widać mamy kwieceń i na nic się nie zanosi.

Chyba bliźniacza technologia od tej wyżej tylko od "czerwonych" czyli AMD HD3D - chodzi o wsparcie dla okularów migawkowych i ekranów/projektorów 120hz wykorzystujących aktywną technologię 3D. Problem w tym że lista obsługiwanych TV szału nie robi: (LINK)(chociaż opinia jaką znalazłem na jednym z blogów: Lista kompatybilnych urządzeń na stronie AMD nie jest kompletna. Teoretycznie, każdy 3DTV kompatybilny z HDMI 1.4(a) powinien działać.). Przy okazji trzeba zakupić jakieś sterowniki iZ3D (LINK) lub TriDef 3D (LINK).

Wszystkie technologie dotyczą aktywnego 3D a co z pasywnym 3D ? wg tego tematu niżej pasywne 3D zapowiada się interesująco i może sprawdzi się w grach ? :???:

Zupełnie nie mam pojęcia co o tym sądzić. Może nie będzie trzeba wsparcia dla żadnych okularów itp. wystarczy tylko TV 3D z odpowiednimi sterownikami iZ3D lub TriDef 3D ? :hmm:

Ciekaw jestem opinii innych użytkowników forum. Może ktoś już miał okazję grać w gry 3D na PC ? Która technologia lepiej się sprawdzi i co lepiej wybrać ?

Wiem że tematyka bardziej odpowiada komputerom dlatego jeżeli temat nie pasuje do szeroko pojętej tematyki forum to proszę o usunięcie.
 
Ostatnia edycja:

szatanos

New member
jest kilka gier które mają opcje 3D w ustawieniach grafiki więc nie musisz kombinować z nvidią. Wystarczy że masz TV3D który połączy dwa sąsiadujące obrazy. Przykładem takich gier może być Crysis 2 oraz Avatar the game.
 

kolak00

New member
ale pytasz która technologia 3D - pasywna czy aktywna - jest lepsza do gier ?
tak, dokładnie o to też mi chodzi...8)

mam jeszcze pytanie z innej beczki: Unikalne zalety technologii Cinema 3D pozwalają na oglądanie trójwymiarowego obrazu uzyskanego zarówno z nośników 3D (np. BluRay 3D), jak i z dowolnego materiału 2D (z anteny TV, płyty DVD, dysku USB itp.)

to jest opis telewizora LG wyposażonego w pasywne 3D czy ktoś mógłby wyjaśnić na czym to polega ? załóżmy że połączę PC z TV, włączę dowolną grę i całym zabiegiem konwersji z 2D na 3D gry zajmuje się TV (po uprzedniej zmianie odpowiednich ustawień)? :roll:

btw wstąpiłem dzisiaj do saturna i obejrzałem te nowości od LG z tą technologią Cinema 3D i muszę przyznać że jestem pod wrażeniem...:) była to moja pierwsza styczność z 3D w TV więc nie mam chociażby odniesienia do technologi aktywnej lecz uświadomiłem sobie że efekt ten w pełni mnie zadowala (ciężko to opisać słowami, na obrazie wyświetlane były jakieś kreskówki i coś w rodzaju żonglerów, magików, efekt głębi i "wyskakiwania" obrazu był jak na moje oko bardzo widoczny i w pełni satysfakcjonujący) i nawet gdy te aktywne 3D zapewnia jeszcze większe doznania (kosztem tzw chorób 3D) to i tak zdecyduję się na technologię pasywną...
 
Do góry