Pasywne 3D

bluray

Banned
Na tgz. "konkurencyjnym" forum mjasinsk publikuje pierwszy opis "naoczny" pasywnego 3D TV od LG.
Pozwolę sobie na cytat:
Dzisiaj w Arkadii miałem przyjemność (podkreślam przyjemność) testowania nowego dopiero co zainstalowanego na standzie promocyjnym modelu LG 55LW570S. Pasywna technologia 3d w obrazie 1080 jak dla mnie wymiata. Na materiale testowym wrażenie było piorunujące. Absolutny brak migotania charakterystyczny dla aktywnych okularków, obraz ostry fantastycznie równomierny barwowo na całym obszarze ekranu a co najważniejsze mega stabilny. Efekty 3d świetne. Do tego możliwość oglądania przez całą rodzinę bo w zakresie wąskiego kąta powiedzmy trzyosobowej sofy obraz nie traci nic na jakości ale co najważniejsze spadek jakości jest przyzwoity nawet patrząc na ekran pod bardzo ostrym kątem i co ciekawe z zachowaniem efektu 3d (!) Najważniejsze jednak było to, że Panowie przynieśli zupełnie zwykła płytkę 3d głębia oceanów...... czy coś tam..... i efekt był równie dobry, już nie tak referencyjny jak z testowej ale umówmy się jakość płyty i nagrania ma znaczenie w każdym przypadku. Do tego okularki są mega lekkie i całkowicie niezauważalne nawet po tym jak na warunki sklepowe długim teście. Coś kompletnie odwrotnego od aktywnych szkiełek gdzie po 10 minutach oglądania po zdjęciu ich musisz przyzwyczajać wzrok. Jestem kompletnym anty fanem 3d. Przez ostatni długi rok przyglądania się technologi jedynie jeden z high endowych sony pokazał mi interesujący obraz 3d ale to co zobaczyłem dzisiaj w wydaniu LG jest dla mnie hitem. Na tą chwilę cąła konkurencja z linii 2010/2011 po prostu może schować się do pudełek. Pytanie co pokażą inni w nowościach. Celowo po prezentacji przeszedłem przez pozostałe standy i uwierzcie mi wrażenie na wszystkich pozostałych włącznie z plazmą panasa było mizerniutkie.
1. Obraz 3d na tle obecnej w tym sklepie na prezentacjach konkurencji jest dla mnie po za dyskusją o klasę lepszy (przyznaję rację, że połknąłem połowę zdania które miało brzmieć że pasywna technologia w porównaniu do aktywnej o obrazie 1080 wymiata...zdarza się zresztą nigdzie nie pisze o rozdzielczości ale subiektywnej jakości obrazu. Mówiąc najprościej jak tylko można migotanie w technologi aktywnej na tyle wykańcza oczy, że nie tylko nie jesteś w stanie zauważyć 1080 linii zamiast 540 ale wręcz sprawia wrażenie że obraz jest niższej rozdzielczości. Wiele osób z którymi miałem okazję oglądac panele aktywne zadawało pytania dlaczego obraz jest tak słabej jakości. Nie będę dyskutował na temat tego czy 1080 jest lepiej niz 540 bo na papierze oczywiście jest ale liczy się efekt a przy tym co zobaczyłem dzisiaj widze, że zakup tv w technologi aktywnej to wyrzucenie kasy w błoto. Chyba, że dowiem się, ze dzisiaj kupie aktywny panel a za poł roku nawet za dwa razy taka kase bede mogl kupic okulary aktywne ktore wyeliminuja w 100% efekt migotania, wyrownaja kontrast i jakosc kolorow na calym ekranie i spowoduja, ze obraz 3d bedzie dobrze widoczny nie tylko w przypadku sztywnego siedzenia na środku ekranu pod idealnym katem do niego. Ale jakoś nie wydaje mi się że tak będzie bo ta technologia jest poprostu kulawa i tyle. Po tym co zobaczyłem dzisiaj mogę tylko powiedzieć, że pierwszy raz miałem przyjemność z zabawy 3d i że bardziej wierze w to, ze ekrany o rozdzielczości 4k będą lekiem na bolączki 3d niż w to, ze ktoś wymyśli okulary o technologii rodem z NASA które usuną wady obecnej technologii aktywnej.
2. Nie rozumiem zdania "lepszy niż pozostałych odbiorników Plasma 3D" ponieważ to co ogladałem to był LCD a jedyny materiał porównawczy to zawieszona 2 standy dalej plazma PANASA i bez najmniejszych wątpliwości obraz na niej był gorszej jakości (OBRAZ 3D)
Zwracam uwagę na sukces czarnego PR.
Wmówiono, że tam jest 540 linii.
Czyli rozdzielczość mniejsza niż PAL (576 linii) !
TOTALNA bzdura !
 
Ostatnia edycja:

wombat193

Member
właśnie wczoraj zobaczyłem ten model na stronach LG Polska, od rzau przypadł mi do gustu pod względem designu, to jest to czego szukalem, jeśli jeszcze jakość obrazu będzie zadowalająca, tak 2D i jak i 3D to jest to będzie to mój TV, może ktoś gdzieś go przetestuje o co pytam i proszę w innym temacie! :)
 

bluray

Banned
Ten model nie jest opisany na stronach LG PL.
Jakaś ściema tam póki co jest w sprawie tego modelu.

W zamian za to .....
Jest na półce w Saturnie - ARKADIA Wawa.
Cena 9 999 pln.
Okulary 30 zł/szt.

Pan informatyk jest albo "na chorobie" bo ma kaszelek, albo "globalnie" zawidzi dostawan informacji LG dla lokalnych serwisów.
Podobna dys-harmonia ma miejsce notorycznie, od lat na stronach SAMSUNG-a.

Lokalne spółki ( SAMSUNG POLSKA, LG POLSKA) globalnych korporacji ze strachem otwieracją TIRa i patrzą co tam przysłali.
Spis z natury wg. opisów na kartonach.
Tak jest od kilku lat.
Burdel. Total.
Ale niech tam.
Chodzi o szybkość na półce. A to mają.
Wygląda, że polscy managerzy nie znają jęz. angielskiego i nie dzwonią do SEULu bo jest różnica czasu. I z obawy o utratę pracy w korporacji = lukratywnego kontraktu.
Hahahahahahaha ..............
 
Ostatnia edycja:

wombat193

Member
No jak to nie jest opisywany na polskiej stronie, a to co? .....

www .lg.com/pl/tv-audio-video/telewizory/LG-led-tv-47LW570S.jsp
fakt, że oni tam w LG Polska też nic nie wiedzą, bo dzwoniłem i pytałem o ten model, może oni nie wiedzą co mają na stronie bo ktoś inny poza firmą zarządza stroną i wrzuca nowe treści hehehehe?
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
Pasywne 3D prezentowaliśmy na targach audioshow 2009 i kto był ten widział, technologia się nie zmieniła a sprzęt JVC jest nadal dostępny. Pisaliśmy o pasywnym 3D i nikt nie chciał słuchać iż jest znacznie lepsze od aktywnych 3D. Jednak do doskonałości jeszcze daleka droga.

Jeszcze lepiej niż pasywne 3D działa "bezokularowe" 3D prezentowane przez Toshibę.
 

redlum

New member
Bez reklam
Najgorsze jest to, że w marketach bardzo słabo wypada technologia 3D. Światła oraz inne telewizory widziane z boku oraz z tyłu powodują szybkie męczenie się oczu. Coś czuję, że skończy się na prezentacji w domu...
 

JackS.

New member
Bez reklam
Na tgz. "konkurencyjnym" forum mjasinsk publikuje pierwszy opis "naoczny" pasywnego 3D TV od LG.
Pozwolę sobie na cytat:


Zwracam uwagę na sukces czarnego PR.
Wmówiono, że tam jest 540 linii.
Czyli rozdzielczość mniejsza niż PAL (576 linii) !
TOTALNA bzdura !

Telewizory te mają zapewne rozdzielczość 1920x1080 dla 2D i 960x1080 dla 3D. Oznacza to, że są w stanie wyświetlić pełną rozdzielczość formatów 3D side-by-side, czyli połowę rozdzielczości formatu 3D frame packing.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ja tu nie widzę żadnej sensacji .
http://www.hdtv.com.pl/forum/lcd/45...ego-na-swiecie-telewizora-technologii-3d.html
Telewizor JVC z pasywnymi okularami testowaliśmy już dwa lata temu.
006_P1060030.JPG

a bez okularów najlepsze nawet efekty ( w okularach) wyglądają tak:
016_P1050859.JPG
 

bluray

Banned
W ostatnim kwartale 2010 (Panowie chyba mylą rok) znalazłem info o wprowadzeniiu na skale masową pasywnego 3D przez VIZIO w USA.
Drążyłem temat spodziewając sie trzęsienia ziemi na rynku standardów 3D.

Prosiłem Panów o organoleptyczne opiniie z Las Vegas. Nic nie napisaliści.
Bo info, że stoją to nie to o co chodzi w tej sprawie.

Standard od LG (jedyny producent polaryzowanych matryc) polega na tym, że składanie 3D odbywa sie w mózgu. Każde oko dostaje z osobna 540 linii.
Niejako interleasing ma miejsce. Zresztą to sa tajniki patentów LG.
Fakt taki, że nie piszą Full HD. Pewnie to logo pojawi się dopiero na matrycach 4k.
Łączny efekt / doznanie generuje nasz umysł.
Dlatego, żadne suche parametry tej technologii nic nie dadzą.
A kluczem jest odbiór subiektywny. Tego zabrakło w Panów opisach.

Jedno jest pewne:
Mamy wojnę formatów jak BD contra HD DVD.
Przegrani nieźle zmoczą.


Czy JVC był na matrycy LG ?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Do tej pory najlepsze 3D dla mnie było na okularach pasywnych JVC. Ale to był telewizor profesjonalnego działu i kosztował 35.000 zł za 46" .Ale jak prezentowaliśmy na Audiovideo Show w Warszawie to prawie wszyscy byli zachwyceni.
Oczywiście że zawsze jest to subiektywna ocena.
Ale nie było żadnych kłopotów z tym że ktoś się źle poczuł. Nie było też ostrzeżeń na telewizorze że trzeba robić co pół godziny przerwę obraz też nie był tak ciemny jak w migawkowych.
Nie sprawdzaliśmy jaka matryca jest w środku JVC.
 

bluray

Banned
KIKI;
W roku 1976 byłem na prezentacji magnetofonu oktofonicznego Unitry.
Cztery kanały na dole i cztery na górze.
Politechnika Warszawska, Mechanika Precyzyjna, klub Mechanik.

Powstaje pytanie: co przez dwa lata robili ludzie JVC z działu R&D ?
Pytam, bo dali duuuuuuuuuupy.
Śmietankę spije teraz LG jako wyłączny producent matryc polaryzowanych.
Dla VISIO, Toshiby, Philipsa.
Role zostaly rozdane.

Bardzo jestem ciekaw Waszych opinii o 55LW570S.
Cena w net marketach niemieckich to ok. 7500 pln !!!
Google Tłumacz
 

wombat193

Member
Jak jeszcze wyświetlany obraz będzie wprost proporcjonalny do wyglądu zewnętrzego, to jak dla mnie ten TV będzie hitem przez długi czas. No....chyba że Toshiba na tych samych matrycach będzie tańsza plus jej "czerń" to wygra z LG. Ceny Toshiby podane jakieś czas temu zwalają z nóg....są bardzo konkurencyjne, aby nie powiedzieć śmieszne, więc trzeba poczekać do premiery sklepowej aby sie przekonać osobiście. Piszę m.in. o modelu VL863.
 

redlum

New member
Bez reklam
Nie zapominaj - że to LG ze średniej półki - LW9500 (w Polsce pewnie będzie to LW950S) jest topowym modelem LG.
 

TheCezar

New member
Oglądałem ten LG w MM. Wygląd jest kwestią gustu. Mnie się akurat podoba. Ramki są równe, nie mają pofalowanej powierzchni, a dolna i górna ramka sprawiają wrażenie, że są wykonane ze szczokowanego aluminium. Sprzedawca twierdził jednak, że jest to tworzywo sztuczne. Efekt 3D wg mnie jest bardzo dobry (lepszy niż w samsungach), ale... i tu jest ból... bardzo duży input lag powoduje, że LG nie nadaje się do gier :(. Na pocieszenie napiszę, że ja tego nie sprawdzałem. Opieram się jedynie na testach dostępnych w sieci. Szkoda :(
 

sluuurp

New member
Świetnie widać linie poziome, czyli spadek rozdzielczości. Sprawdzałem to w MM. Dla mnie technologia pasywna to jak na razie porażka.
 

siteman

Member
No nie wiem sam, mam 7-8k do wydania na TV, dzisiaj przyglądałem obrazowi 3D generowanemu przez Panasa P50VT30E i LG 55LW570 i w/g mnie LG świecił dużo lepiej. Jednak opinie odnośnie sporego opóźnienia w połączenie z konsolami, odwiodły mnie od zakupu.
Może seria LW650 wniesie istotne poprawki, jeżeli chodzi o konsole, czekam z niecierpliwością.

 

redlum

New member
Bez reklam
test LW6500 z przed prawie 3 miesięcy (rynek US) - aż dziwne że do dzisiaj nie ma go w ofercie na Europę
LG Cinema 3D LW6500 review - FlatpanelsHD

Input lag varies depending on the different circuits and if you want to lower input lag you should aim to deactivate the TruMotion system. Input lag was measured to 25-30 ms with the calibrated settings.

Trochę dziwne - myślałem że LW6500 będzie lepszy - bo ma TruMotion 200Hz - zaś tam piszą że lepiej go wyłączyć. Może przy wyłączonym TruMotion na LW570S input lag też będzie niski?
 
Do góry