3D ? Czy warto to kupic?

racuh

Banned
Witam

Od jakiegos czasu planuję zakup TV...Czytając wiele opini i sugestii powoli nakręcam się na TV właśnie z technologią 3D. Nie spieszy mi się z tym bo jeszcze mam rocznego Panasonica 42GW20. Ceny modelu 2010 są teraz tak niskie że myślałem dużo o zakupie czegoś większego a mianowicie 50VT20 ale nie wiem czy warto wadawac te 5 tys dla samego efektu bo wiem z doświadczenia, że użyję tego na początku kilaka razy a potem 1 raz na 2 miesiące albo wogóle, w koncu 1 tys złoty drogą nie chodzi a taka jest właśnie różnica pomiędzy zwykłą 50V20.

Do ekranu mam odległośc ok 3m ale zamierzam zmienic łużko więc odległośc zwiększy sie do 3,5m.
A TV służy mi dokładnie do wszystkiego tzn. Jako monitor do komputera, do PS3, oglądam dużo materałów HD (Discovery...itp.) i sportu. Włączony jest dokładnie ok 20 h na dobę.

Może oprócz Panasonica jakąś inną markę mi polecacie. Nie jestem zwolennikiem konkretnej marki i jestem podatny na wiele propozycji pod warunkiem że będą warte przemyślenia i wydanych pieniędzy.
 

racuh

Banned
Wiadomo kiedy na rynek polski wejdą LCD Panasonika powyżej 40 cali ?? albo kiedy można się spodziewac że w sprzedarzy będzie V30 ?albo ST30? u naszych południowych sąsiadów już jest.
 

dziki07

New member
ja posiadam Samsung PS50C7000 z3D do tego BluRaj BD-C6900 też z 3D efekt nie samowity z płyty BluRaj z ekranu wszystko wychodzi coś wspaniałego.Telewizor posiada konwersje obrazu z 2D-3D jest efekt ale głębi nie ma efektu wychodzenia z ekranu widać tylko doskonale w głąb telewizora w trójwymiarze.Wszystko oczywiście połączone kablem HDMI 1.4b do przesyłu formatu 3D
 

racuh

Banned
To jaki TV mi polecacie ?? Co sądzicie o Panasoniku GT30 a VT20 ?? a może Sony HX800 a EX725 która propozycja jest ciekawsza ?
 

cezary69

New member
Bez reklam
Może inaczej... A czy ktoś wogóle robił badania jak to wpływa na psychikę człowieka? Bo za parę lat może okazać się, że te 3D odbije się i to dobrze na równowadze psychicznej. Niestety ten obraz nie jest naturalny dla człowieka i jak ktoś będzie takie coś ogladał dzień w dzień no to tylko mu należy współczuć, bo drugie tyle co wydał na ten tv wyda na lekarzy...
 

racuh

Banned
z tego co czytałem to jedyna choroba wywołana przez oglądanie 3D to wada wzroku, bóle głowy itp. ale nie u wszystkich. Dlatego w moim przypadku wiem ze ja tą funkcję uruchomię zaraz na początku codziennie przez tydzień a potem maksymalnie 1 raz na 2 miesiące więc mnie to raczej nie grozi. więc znowu kolejne pytanie czy warto inwestować ten tysiąc na coś, co się jeszcze do końca nie rozwinęło.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
problemy są dwa
1.Wszystkie nowe modele i tak będą miały 3D - pasywne okulary (mniej uciążliwe) i aktywne.
2.Nie musisz załączać nawet jak masz i kłopot z głowy.
Oczywiście postęp będzie. A w tym roku nawet mają się pojawić już tv lcd bez okularów.
Decyzja należy do Ciebie.
 

racuh

Banned
problemy są dwa
1.Wszystkie nowe modele i tak będą miały 3D - pasywne okulary (mniej uciążliwe) i aktywne.
2.Nie musisz załączać nawet jak masz i kłopot z głowy.
Oczywiście postęp będzie. A w tym roku nawet mają się pojawić już tv lcd bez okularów.
Decyzja należy do Ciebie.


Skąd takie informacje ? a przed tygodniem czytałem artykuł o 55 calowym Samsungu 3D bez okularów ale jako prototyp. Producent zapewnia wprowadzenie go dopiero za ok 3 lata i to najpierw ze zwykłym podświetleniem CCFL a może w przyszłości na jako LED.

Chyba że konkurencja nie będzie próżnowała ale na ten rok to raczej nie liczę.
 

Lehos

New member
Sorki ale dołącze się do tematu z zapytaniem. telewizor mam zamiar kupić już na dniach i jestem zainteresowany 2 modelami a mianowicie:
LG 47LX9500 vs Toshiba 46WL768

co o nich myślicie ??
 

Adrian85

New member
Bez reklam
Mimo wszystko że mam słabość do Tośki,to jednak postawiłbym na full led LG,ale bardzo dokładnie się im przyjrzyj,bo jednak wybór nie jest taki oczywisty.
 

racuh

Banned
Widzę że opinii jest dużo i bardzo różne w tygodniu pojadę do jakiegoś sklepu i poproszę o włączenie tych wszystkich obok siebie przy różnych sygnałach (jak będą) ale powiem że jak na razie z lektur które poczytałem najbardziej przekonany jestem co do SONY i PHILIPS a mianowicie do modeli
SONY KDL-46HX800, SONY KDL-46EX721 oraz PHILIPS 46PFL8605 (mowa tu o jakości obrazu według testów) (mam wielki sentyment do Panasonica ale za dużo trzeba go karmic a przy drugim takim w domu za dużo bym płacił)
 
Do góry