Filmy 3D nie działają w HD

Majestiq

New member
Witam,

Mam problem z Samsung PS50c7000.
Odtwarzając filmy blu ray 3D (z kopmutera przez Power DVD) odpowiednie opcje 3d (szachownica)
pojawiają mi się tylko w rozdzielczości 1680x1050 co powoduje, że oglądam obraz w małym oknie a po boku mam wielkie białe puste obszary co wypacza oglądanie całkowicie.

Dlaczego w rozdzielczości HD 1920x1080 nie mogę odpalić żadnych filmów (np. Resident Evil 3D ~ >40GB) ?

Może mieć to związek z tym, że nie posiadam HDMI 1.4 tylko 1.3 ?
Czy ktoś miał już tak problem ?
 

pro_fill

New member
Bez reklam
nie wiem, nie posiadam 3D, lecz również musiałem dokupić 1.4 [w innym celu] i sprzedawca informował mnie, że właśnie 1.4 jest wymagane przez 3D.

kolejne posty albo mnie poprą, albo potępią - jak mawiają, nadgorliwość jest gorsza od faszyzmu ;)
 

Bludisk

New member
Prawdopodobnie to jest właśnie problem. Pełne 3D można uzyskać tylko przez hdmi 1.4 porty korzystające z 1.3 nie są w stanie przenieść takiej ilości danych :/ Stąd właśnie obniżona rozdzielczość i pewnie niższa jakość dźwięku - nie ma mowy o audioHD i kilku kanałów. Coś za coś.
 

Majestiq

New member
A czy znajdę kabel dvi->hdmi 1.4, bo używam tego typu złącza,
czy lepiej kupić hdmi 1.4 i dokupić jakąś przejściówkę do dvi ?
 

redlum

New member
Bez reklam
tzn? Chcesz kupić kabel HDMI 1.4 - czy kartę graficzną z wyjściem HDMI? IMHO to musisz mieć kartę graficzną z wyjściem HDMI 1.4 + kabel spełniający wymóg tej specyfikacji.
 

vvv

Well-known member
Bez reklam
U mnie 3D smiga na starym hdmi zakupionym pare lat temu,
tak ze pewnie to nie ten problem?!
 

Majestiq

New member
Mam karte geforce gtx 260, na stronie nvidia jest napisane, że obsługuje standard 3dtv, tylko trzeba wgrać nowe sterowniki
(Blu-ray 3D movie playback with connection to an HDMI 1,4 3D TV is possible with NVIDIA drivers Release 260), więc chyba musze kupić nowy kabel 1.4.

Ja na starym kablu hdmi-dvi też bez problemu gram na ps3 w gry 3d i odtwarzam filmy w wysokiej rozdzielczosci (side by side), ale jeśli chce odpalić obraz blu ray 3d z PC (nie side by side) to nie mogę tego zrobić w HD tylko max 1680x1050, więc jaki miałby być tego inny powód niż zły kabel ?

Reasumując co kupić lepiej, kabel HDMI 1.4 + przejściówka, czy kabel dvi-hdmi obsługujący standard 3d ?
 
Ostatnia edycja:

Majestiq

New member
Akurat PS3 wykorzystuje tylko HDMI 1.3 i gry są maksymalnie bodajże w 720p...
W każdym razie miał ktoś podobny problem wykorzystując starsze kable HDMI ?
Czy pomogła zmiana na 1.4 ?
 

redlum

New member
Bez reklam
raczej nie pomoże - jak stary kabel nie da rady puścić obrazu - to po prostu nie będzie nic widać (brak obrazu) ja np z PS3 miałem problem z wyświetleniem 1080p (nie 3D) na firmowym 15m kablu z certyfikatem HDMI 1.4, zaś z innych źródeł (xbox 360 i laptop) już nie

IMHO - to coś nie tak z driverami/ustawieniami karty graficznej - jak masz ustawiony drugi ekran w TV - to masz rozdzielczość 1920*1080? A jak puszczasz film 3D to idzie 1680*1050? Może jakieś ustawienia POWER DVD? Chociaż to już pewnie wszystko sprawdziłeś.

PS - przetestuj dla pewności ten kabel od PS3 - bo być może są jakieś ograniczenia dla portu DVI
 
Do góry