Panasonic TX-P42VT20 czy Samsung UE40C8000

KrzysiekXX

New member
to chyba dobry wybór, sam sobie taki sprawiłem :). Słyszałeś o promocji, że rejestrujesz się na stronie panasa i dostajesz wieszak i darmowy montaż?
 

woolf76

New member
powiesiłem na wieszaku na którym wisiała dotychczasowa plazma też panasoik ale nie z 3D wię tak naprawdę nie potrzebuje wieszaka od panasonika mam natomiast inne pytanko jak skalibrować tą plazme w innym poście znalazłem ustawienia:
"Zaczynamy od zmiany trybu na profesional1 (podaje to co jest zmienione):
Tryb profesjonalny
1.Kontrast 39
2.Jasność +2
3.Gamma 2,6
4.Balans bieli podaje ile razy trzeba przesunąć kwadracik ze środka w daną stronę:
-R wzmocnienie: 1 w lewo
-G wzmocnienie: 2 w lewo
-B wzmocnienie: bez zmian
-R custoff: 4 w lewo
-G custoff: 6 w lewo
-B custoff: 1 w prawo
5. Zarządzanie kolorami (przesunięcie kwadracika w daną stronę):
- R odcień: 1 w prawo
- G odcień: 1 w prawo
- B odcień: 2 w prawo
- R nasycenie: 1 w lewo
- G nasycenie: bez zmian
- B nasycenie: 1 w prawo
Te ustawienia podałem dla TV oglądanego przy zaciemnionym pokoju (ja tak mam). W przypadku kiedy oglądamy w jasnym pomieszczeniu to:
-gamma 2,4
-jasność 0"
tyle że w zwykłych opcjach nie matych ustawień, podejrzewam, że ustawia się to w meni serwisowym, ktoś może coś więcej powiedzieć jak to zrobić ? gdzie te ustawienia znaleść ?
 

todei

New member
Hej. Kolego podziel się wrażeniami z obcowania z tym TV bo jestem bardzo na niego najarany:D Głównie chodzi mi o współpracę z ps3 i grami 3D. Gdybyś mógł,to byłbym bardzo wdzięczny:)
 

woolf76

New member
więc tak wspólpraca z ps3 bezproblemowa gt5 w 3D jeszcze nie odpalalmen brak czasu może w wekend, oglądałem residenta w 3D z psa mi podobało się to 3D jednak ps3 mocno się grzeje jutro mają mi doisłać blu-raya z awatarem to napisze jak wrażenia po tym filmie. Co do 2D to przesiadłem się z panasonika TX-P42G10E myślałem, że różnicy nie będzie - myliłem się, w sklepie tak tego nie widać jednak po odpaleniu w domu -poezja w sklepie myślałem że tv słabo świeci w domu wygląda to zupełnie inaczej dałem za niego 5600, powiem tak - moim zdaniem wart swojej ceny
 

Alen69

New member
powiesiłem na wieszaku na którym wisiała dotychczasowa plazma też panasoik ale nie z 3D wię tak naprawdę nie potrzebuje wieszaka od panasonika mam natomiast inne pytanko jak skalibrować tą plazme w innym poście znalazłem ustawienia:
"Zaczynamy od zmiany trybu na profesional1 (podaje to co jest zmienione):
Tryb profesjonalny
1.Kontrast 39
2.Jasność +2
3.Gamma 2,6
4.Balans bieli podaje ile razy trzeba przesunąć kwadracik ze środka w daną stronę:
-R wzmocnienie: 1 w lewo
-G wzmocnienie: 2 w lewo
-B wzmocnienie: bez zmian
-R custoff: 4 w lewo
-G custoff: 6 w lewo
-B custoff: 1 w prawo
5. Zarządzanie kolorami (przesunięcie kwadracika w daną stronę):
- R odcień: 1 w prawo
- G odcień: 1 w prawo
- B odcień: 2 w prawo
- R nasycenie: 1 w lewo
- G nasycenie: bez zmian
- B nasycenie: 1 w prawo
Te ustawienia podałem dla TV oglądanego przy zaciemnionym pokoju (ja tak mam). W przypadku kiedy oglądamy w jasnym pomieszczeniu to:
-gamma 2,4
-jasność 0"
tyle że w zwykłych opcjach nie matych ustawień, podejrzewam, że ustawia się to w meni serwisowym, ktoś może coś więcej powiedzieć jak to zrobić ? gdzie te ustawienia znaleść ?


Na pilocie przycisk MENU -->KONFIGURACJA-->ZAAWANSOWANY(isfccc)-->ustawić na włączony i wtedy już w opcjach TRYB OBRAZU masz więcej możliwości wyboru thx. Instrukcja strona 39 i 34. Dla mnie THX jest optymalny.
 

todei

New member
więc tak wspólpraca z ps3 bezproblemowa gt5 w 3D jeszcze nie odpalalmen brak czasu może w wekend, oglądałem residenta w 3D z psa mi podobało się to 3D jednak ps3 mocno się grzeje jutro mają mi doisłać blu-raya z awatarem to napisze jak wrażenia po tym filmie. Co do 2D to przesiadłem się z panasonika TX-P42G10E myślałem, że różnicy nie będzie - myliłem się, w sklepie tak tego nie widać jednak po odpaleniu w domu -poezja w sklepie myślałem że tv słabo świeci w domu wygląda to zupełnie inaczej dałem za niego 5600, powiem tak - moim zdaniem wart swojej ceny

Dzięki wielkie!
A demka Killzona 3 nie sprawdzałeś bo też jest w 3D a podobno miażdży?:D
Kurde no,to trzeba zbierać bo już się trzęse na samą myśl:p
Jak będziesz miał avatara 3D to odpal go też z ciekawości na ps3 i porównaj jak wypada na tle blu raya ok?
Masz podpięte normalnym kablem hdmi do jakiegoś amplitunera czy bezpośrednio do tv a do amplitunera optykiem? Dzięki i Pozdrawiam!:)
PS:A wie ktoś gdzie wyparowała seria GT20 bo nigdzie nie można znaleźć...?
 

woolf76

New member
Co do podłączenia hdmi do telewizora optykiem do amplitunera, co do avatara wczoraj przywiozłem bluraya, co prawda kolejny raz nie dowiezli do sklepu w którym zamawiałem więc wycofałem kase i kupiłem w innym, odpaliłem tylko na chwilkę żeby zobaczyć jak to wygląda i miałem iść robić ciasto na pizze .... pizze robie dziś :D. Obraz bajka, suprer ostrość i głębia, zaczeła mnie tylko zastanawiać jedna rzecz, w sklepie wcześniej oglądałem jeszcze demka 3D samsunga na modelu c7000 50calowym i tam był taki moment z bajki potwory kontra obcy z motywem przyjęcia urodzinowego gdzie potworek dmuchał w taki gwizdek rozwijający który wyrażnie wychodził poza ekran telewizora do przodu na panasoniku takiego efektu jeszcze nie doświadczyłem może ma ktoś namiary na to demko do ściądniecia, leciał tam kawałek konceru black eyed peas, take 2 węże i kawałek bajki potwory kontra obcy, jeczcze chyba coś tam było w miedzy czasie z wodą. Podoby trochę efekt jest na początku residenta kiedy pada deszcz ale, tu deszcz pada tak jakby z pokoju do telewizora a tam wyrażnie ta trąbka rozwijana wychodziła z telewizora na zwenątrz, chciałbym sprawdzić to demko na panasoniku ale w sklepie już raczej mi nie puszczą tego po rezygnacji z bluraya u nich :D

chodzi mi o to demo ale nie moge znaleść do zassania:
http://www.demo-world.eu/demo-dvds/2010-samsung-3d-tv-demonstration-blu-ray.php
ok linka znalazłem zasysam za 4h zobacze jak to z tym 3D przed ekranem, jeszcze jedna sprawa mi sie przypomniała, po przywiezieniu do domu obraz w SD (mam nke) był strasznie żółty głównie chodzi o twarze jednak im dłużej telewizor chodzi kolory są coraz bardziej naturalne.

Lipa demo zassalem ponad 11gb ale jakoś 3D niekompatybilne nie idzie tego obejrzeć na panasoniku..
 
Ostatnia edycja:

cureman

Active member
Bez reklam
Ciężko mi bylo się przyzwyczaić do tego tv mam 50 cali i przesiadalem sie z 55 C 7700 Led Samsung .Co do efektow w 3 D to ani Avatar 3 D ani Resident Evil 3D nie posiada wielkich efektow wychodzenia obrazu z tv .Sa 3 sceny i tyle reszta to glebia obrazu.Aby zobaczyc naprawde rewelacyne efekty 3 d to polecam Monsters vs Aliens tu mamy prawdziwe efekty 3 d wychodzenie z tv do pokoju.Co do wychodzenia obrazu do pokoju to powiem ze 42 cale to malo jak na kino 3D .50 cali to minimum .Co do gier w 3 D to Avatar 3 D na Playstation 3 w trybie side by side wyglada rewelacyjnie otoczenie gry wychodzi ladnie do pokoju.Wracajac do tego Panasa to ten tv mimo ze tak wychwalany wszedzie (ja kupowalem wlasnie po tym co czytalem w necie.)Ma ustawiony fabrycznie kontrast zbyt nisko(gry wygladaja za szaro ) i problemy z uczymaniem stabilnego koloru czarnego.
Kontrast -
http://translate.google.pl/translat...cle-460-8210-60.html&sl=en&tl=pl&hl=&ie=UTF-8

Problem z czarnym kolorem - Google Tłumacz .Ten model ma bardzo dobre opinie ale idealny nie jest.
 

todei

New member
No ok ale w takim razie któryś musi być lepszy tak?...szczególnie że to tej samej firmy. Właśnie o to mi chodzi bo zawsze myślałem że GT jest z wyższej półki. Przyznam,że od niedawna się interesuję tymi Panasami więc chciałem poprostu wiedzieć czy nie jestem w błędzie ...:)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
jak masz czas to poczekaj na nowe Plazmy Panasonica i nowe modele Samsunga - możesz być mocno zdziwiony .
 

todei

New member
No niby mam bo ciągle jeszcze zbieram i planuje tak za kilka miesięcy kupić. Z tym że, te nowe,to raczej poniżej 6 tysiaków nie zejdą do końca roku a ja się męcze żeby te 5300 na VT nazbierać:p
 
Do góry