Sony Bravia KDL-40HX800

contrip

New member
Witam. Zainteresował mnie ten model. Mam pare pytań.
Czy może ktoś z was wie jakie panele montowane są w tym modelu? Znalazłem test, tylko z angielskim u mnie krucho. Czy ta 3 w modelu 40HX803 występuje tylko dlatego, że są przeznaczone na rynek brytyjski? i czy to jest ten sam model co HX800?

Our Sony KDL40HX803 review sample featured an SPVA LCD panel, manufactured by Sony/Samsung’s facility. We were expecting this model to feature one of Sharp’s UV2A panels instead. This difference has no significance for the majority of buyers, but we include the information for LCD enthusiasts keeping track of any potential “panel lottery” situation.


Rozumiem, że testowali model z panelem sony/samsung SPVA. Ale co dalej pisze o panelach UV2A sharpa to już nie kumam? Czy w tym modelu wystepuje "panel lottery" ?

Gaming was largely enjoyable on the Sony KDL-40HX803 thanks to 31ms of input lag, which will either be relatively unnoticeable, or very slightly irritating, depending on the reflexes required by the game (and your familiarity with how it plays on a totally lag-free screen).
Czy dobrze rozumiem, że w tym tv występuje input lag na poziomie 31ms? Czy te testy są wiarygodne ? Sprawdzałem jeszcze na Digital Versus a tam już pisali, że ma laga ok 90ms. No i w co teraz mam wierzyć ?

Bede wdzięczny za pomoc. Dziękuje.

Cytaty z hdtvtest co uk
 

samochodzik

New member
3 oznacza, że model jest na rynek brytyjski. Mogą być różnice dotyczące np tunerów telewizyjnych ale nie w zastosowanej matrycy. Zdanie o Sharpie dotyczy tego, że autorzy tekstu spodziewali się w tym tv matryce właśnie od sharpa a nie Sony/Samsung. Input lag na poziomie 31 ms w przypadku trybu gry (jest taki w scenach). Jeśli mierzyli na standardowych ustawieniach to i tak dobrze, że wyszło tylko 90 ms.
 

contrip

New member
na hdtvtest co uk napisali, że lag 31ms a na digitalversus com ze 90ms. Nie wiem jak oni mierzyli w jakich trybach ale wyniki są mocno rozbierzne. Co do martyc. Czy może wiecie czy w tym modelu wysptępuje loteria z panelami? Czy można dostać model z matryca sony/samsung a w innym egemplarzu z martycą sharpa ? Wiem, że w niektórych modelach właśnie taka loteria występuje.
 

morcizny

New member
troszkę może inny temat, ale tv ten sam. jaki format napisów czyta ten Tv i jak wygląda sprawa z podłączeniem kompa przez hdmi?
 
Do góry