LG 47LX6500 czy Samsung UE46C7000

ralfxx

New member
Witam
Planuję kupić tv 3d 46 cali do 5000 zł i zastanawiam się nad tymi dwoma modelami. Który wybrać, lub jeżeli możecie polecić coś innego to chętnie rozważę propozycję.
Odległość oglądania ok 3m, pokój średnio zaciemniony, sygnał z tv n.
pzdr
 

Kampaj

New member
Bez reklam
Na pewno LG, choćby dla jakości dźwięku i większej gradacji kolorów.
Jedyna wada w porównaniu z Samsungiem są gorsze kąty widzenia.
Z troche wyższej półki masz Toshibę 46WL768, zapytaj u Kikiego o cenę, może w granicach 5000się znajdzie.
 

maxsp2

New member
Na pewno interesującym produktem jest LG.

Dodatkowo warto się zastanowić czy aby na prawde już chcesz ładować sie w 3d.


Z swej strony podam link do prezentacji LG YouTube - LG Infinia 3D LED HDTV review może ci coś ułatwi w wyborze.

Samsunga też może znajdziesz video aby optycznie sobie oglądnąć najlepiej wybrać sie do salonu tylko na ogól jeszcze 3d tam nie puszczają.

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

Selbstverstand

New member
Zwróć uwagę na przesłuchy międzykanałowe.

Właśnie, zastanów się czy jest Ci już potrzebne 3D. Może lepiej zapłacić trochę mniej za model bez niego, albo poczekać na lcd, które są w stanie 3D poprawnie wyświetlić.

Jeśli nie wiesz dlaczego twierdzę, że aktualnie poziom w 3D jest niski zobacz jak rodzi sobie w tej kwestii LG lx6500:
YouTube - LG LX6500 3D TV Analysis using High Speed Camera
YouTube - LG LX6500 Crosstalk (Avatar 3D)
Wymieniony przez Ciebie Samsung również ma ten problem.

Oczywiście mam zamiar tylko przybliżyć Ci problem. Wiedząc już "co te tv boli", zobacz sam jak wpływa ich nieudolność na oglądanie w praktyce. O dziwo wiele osób tego nie zauważa, więc może i dla Ciebie problem ten nie będzie istniał.
Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

maruco

New member
wiadomo, że u niektórych osób przy oglądaniu 3D mogą pojawić się dolegliwości typu bół głowy, z tego co widziałem to i w samsungu i LG mogą być takie problemy, z czego przy LG wydawało mi się, że obraz podawany na poszczególne oczy jest lepiej zsynchronizowany
 
Do góry