falszywe 3d

czy wy tez czujecie sie oszukani przez 3d ? Ja np. nie widzę na jedno oko i "3d" dla mnie nie istnieje. Znacie może jakieś inne sytuacje, w których odczucie tego zjawiska jest niemożliwe ?
 

slawko_23

New member
Bez reklam
oprócz problemów z oczami, problemy z mózgiem.
Po spożyciu alkoholu tez mogą być problemy oraz zbyt młody wiek (dzieci).
p.s. każdy może postrzegać 3D inaczej.
 

JackS.

New member
Bez reklam
czy wy tez czujecie sie oszukani przez 3d ? Ja np. nie widzę na jedno oko i "3d" dla mnie nie istnieje. Znacie może jakieś inne sytuacje, w których odczucie tego zjawiska jest niemożliwe ?
2% dorosłej populacji nie ma w ogóle widzenia stereoskopowego. Najczęstszą przyczyną jest nie leczony lub źle leczony zez z dzieciństwa. Widzenie stereskopowe wykształca się z reguły do 6-go (max 10-tego) roku życia. Przy nieleczonym zezie u dziecka w tym wieku mózg na trwałe wyłącza centralne widzenie w jednym z oczu.
 

mlx

New member
sprawa jest czysta i klarowna - przy widzeniu jednoocznym o postrzeganiu trójwymiarowej przestrzeni mowy być nie może ani na dowolnym sprzęcie ani w rzeczywistości
 

pulsedriver

New member
nie bardzo rozumiem jak mozna czuc sie oszukanym, czy ludzie nie widzacy kolorow moga czuc sie oszukani przez tv kolor?
to , ze ty masz problemy ze wzrokiem to wcale nie znaczy , ze pozostali maja za to cierpiec.
 
Do góry